הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים


פגישה עם הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים

פעילות כלכלית מואצת באזור מסוים מביאה אתה בדרך כלל גם לפיתוח בתחומים רבים נוספים, כגון תעסוקה רבה יותר לתושבי האזור, בניית תשתיות, עלייה במחירי הנדל”ן, כניסה של אוכלוסיות חדשות ועוד. מדינת ישראל מכירה בעניין הזה ולכן עושה מאמצים כדי לקדם פיתוח עסקי בכל אזורי הארץ, וזאת גם בגלל הפערים הגדולים שעדיין קיימים בין המרכז לצפון והדרום.

במאמר זה נדבר על הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים, שמהווים את הבסיס של הפעילות העסקית בכל כלכלה.

כיצד פועלת הקרן החדשה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים

קרן זו נוצרה לצורך עידוד עסקים קטנים, עם מחזור עסקים עד 100 מיליון ₪. היא מקבלת את תקציבה ממשרד הכלכלה ומבצעת את עבודתה באמצעות גופים חיצוניים, שהם בדרך כלל חברות רו”ח גדולים.

הפעילות שלה מבוססת למעשה על נתינת ערבויות לעסקים קטנים או בינוניים שמעוניינים לקבל אשראי מהבנק. הבנקים המסחריים מעוניינים תמיד למזער סיכונים ולכן מסרבים במקרים רבים לתת אשראי לעסקים קטנים שאין להם ביטחונות מספקים. הקרן לסיוע, שמעוניינת בפיתוח עסקי, מציעה לתת ערבויות עבור עסקים אלה ובכך מאפשרת לבנקים לאשר הלוואות עסקיות בסכום גבוה יותר.

מהם תנאי האשראי בקרן לעידוד עסקים קטנים?

הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים מציעה את הערבויות עבור האשראי בשלושה מסלולים שונים, מסלול של עסק בהקמה שמיועד גם ליזמים, מסלול של השקעות המתאים במיוחד לבעלי עסקים שרוצים לפתח ולמסלול של הון חוזר לצורך פעילות שוטפת.

צריך לזכור, שמדובר כאן על קרן שהוקמה ללא מטרות רווח ולכן האפשרויות שיש ללווים הן טובות יותר ואין צורך לפשפש בסעיפים הקטנים בהסכם כדי למצוא מלכודות. רובן של ההלוואות מוצעות לתקופה של 5 שנים בריבית של פריים+2.5, כאשר ערבויות המדינה עבור האשראי מגיעות עד 90%. היתרון הגדול ביותר בהלוואות דרך הקרן הוא עניין הביטחונות שמאפשרים לעסקים הקטנים והיזמים להתגבר על בעיית סיכוני האשראי מול הבנקים.

לקריאה מורחבת על הלוואות בערבות המדינה – לחץ כאן.

אנו באתר רק תבקש לעסקים נשמח להפנות אותך לגופים המציעים אשראי דרך הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים ללא שום עלות או התחייבות. כדי לחסוך זמן וכסף, השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור אתך קשר בהקדם האפשרי.

למידע נוסף בנושא הלוואות לעסקים:

קרן גיזה לעסקים קטנים ובינוניים

הלוואות לעסקים חדשים