הלוואות בערבות המדינה גיזה


לוגו של גיזה - הלוואות בערבות המדינה

מדינת ישראל מעוניינת לסייע לעסקים קטנים ובינוניים הנחשבים לקטר הצמיחה של המשק, באמצעות קרן הלוואות בערבות המדינה יכולים יזמים ובעלי עסקים לקבל הלוואה נוחה במגוון מסלולים. בין השאר, אפשר לקבל הלוואה אטרקטיבית במסלול השקעות על מנת להרחיב את העסק הקיים, יש גם מסלול עסקים בהקמה המאפשר ליזמים להגשים חלום ולהקים עסק חדש.

חשוב לדעת כי עסקים רבים בארץ מתקשים למצוא פתרונות מימון ואשראי בתנאים נוחים, הבנקים אינם ממהרים לתת אשראי לעסקים חדשים וקיימים, או שהם דורשים ערבות גבוהה ומציעים תנאים לא אטרקטיביים. בדיוק לשם כך החליטה המדינה להקים את קרן ההלוואות בערבות המדינה, הקרן מנוהלת על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, כדי לקבל הלוואה יש לפנות לגוף המתאם של קרן גיזה, לאחר אישור ההלוואה ניתן לסכם את התנאים עם אחד מארבעת הבנקים שזכו במכרז.

הלוואות לעסקים גיזה

פירמת הייעוץ הפיננסי והבנקאות להשקעות גיזה זינגר אבן הוקמה לפני למעלה מ-30 שנה ונחשבת לאחת הגדולות בתחום. בזכות הידע הרב והניסיון המצטבר נבחרה הפירמה לשמש כגוף מתאם לתפעול קרן הלוואות בערבות המדינה גיזה, באמצעות קרן גיזה ניתן לקבל הלוואה נוחה ב-4 מסלולים עיקריים:

  • הון חוזר - מסלול זה מיועד לעסקים קיימים בצמיחה הזקוקים להלוואות לצרכי מימון הון חוזר בגלל פער תזרימי.
  • השקעות - מסלול זה מיועד לעסקים קיימים הזקוקים לפתרונות מימון ואשראי לצרכי השקעה בעסק ומינוף שלו.
  • עסק בהקמה - מסלול זה מיועד ליזמים בתחילת דרכם המעוניינים להקים עסק חדש וזקוקים למימון אטרקטיבי כדי להצליח.
  • השקעות בתעשייה - מסלול זה מיועד לתעשיינים בעל ותק פעילות של לפחות 3 שנים, הלוואה אטרקטיבית בערבות המדינה לעסקים בינוניים.

כדי לקבל הלוואות בערבות המדינה דרך קרן גיזה יש לעמוד בדרישות הסף שהציבה המדינה, ביניהן מחזור הכנסות שנתי עד 100 מיליון ₪, כאשר עסק קטן מוגדר כבעל מחזור שנתי של עד 25 מיליון ₪. בנוסף, העסק חייב להוכיח כי אין לו חובות לרשויות המס בארץ, הוא אינו מצוי בהליך כינוס נכסים, פירוק או הסדר נושים, חשבונות הבנק של העסק ובעלי המניות אינם מעוקלים או מוגבלים, ואין לעסק חוב פגום בחשבון הבנק.

תנאי ההלוואות מקרן גיזה

באמצעות גיזה גוף מתאם מטעם המדינה – קרן הלוואות בערבות המדינה ניתן לבחור במסלול המתאים לעסק, כאשר במסלול עסקים בהקמה ניתן לקבל הלוואה עד 500 אלף ₪ לתקופה של עד 5 שנים, ומתוך זה אפשר לקבל גרייס לתקופה של עד 6 חודשים. הלווה נדרש להעמיד בטחונות בשיעור 10% עד ה-300 אלף הראשונים ו-25% ליתרת ההלוואה.

במסלול הון חוזר ניתן לקבל הלוואה עד 500 אלף ₪ לעסק בעל מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪, או 8% מהמחזור לעסקים בעלי מחזור שנתי של 6.25-100 מיליון ₪, תקרת ההלוואה עד 8 מיליון ₪. ההלוואה לתקופה של עד 5 שנים, תנאי הריבית כמקובל בתחום. יצואן יכול לקבל הלוואה עד 12% ממחזור המכירות השנתי, כל עוד היקף הייצוא שלו בשנה הקודמת היה גדול מ-250 אלף דולר.

במסלול השקעות ניתן לקבל הלוואה עד 500 אלף ₪ לעסק קטן שמחזור המכירות השנתי שלו עד 6.25 מיליון ₪, או עד 8% ממחזור המכירות השנתי לעסק שמחזור המכירות השנתי שלו בטווח 6.25-100 מיליון ₪. ההלוואה עד 5 שנים עם אפשרות לגרייס לתקופה של חצי שנה.

בעזרת צוות היועצים של רק תבקש הלוואות לעסקים תוכל לשפר סיכוייך לקבל הלוואות בערבות המדינה גיזה, השאר פרטיך באתר ונחזור אליך עם הצעה אטרקטיבית, ללא עלות או התחייבות מצדך.