הקרן לעסקים קטנים


advice4

מדיניות משרד התמ”ת היא לעודד הקמה והתפתחות של עסקים קטנים ובינוניים ברחבי המדינה. ידוע בכל העולם כי סוגי העסקים הללו נחשבים לבנצ’מרק כשבאים לבחון את רמת הצמיחה, וככל שיותר עסקים קטנים יפעלו ויצליחו, כך הכלכלה תרוויח. יש לכך יתרונות רבים הן מזווית הראייה של העצמאיים ותדמית המדינה כמעודדת עצמאות כלכלית, והן מבחינת אזרחי המדינה שזוכים ליותר מקומות תעסוקה, בילוי, קניות, ותחרות שמורידה עלויות ומשפרת מגוון.

מה הממשלה עושה לטובת העסק?

אחד הכלים בהם משתמשת המדינה על מנת לעזור לבעלי עסקים קטנים בהקמה או בתפעול שוטף של העסק, הוא הלוואות בערבות המדינה כדוגמת הקרן לעסקים קטנים. המדינה מתפקדת כערבה ללקוחות העסקיים שמגיעים לבנקים על מנת לקחת הלוואה לטובת העסק, ברמה של 70 עד 85 אחוז מסכום ההלוואה, שנקבע על תקרה של 8 מיליון ₪. המדינה בודקת אם קיימת הצדקה כלכלית לקיום אותו עסק שמבקש הלוואה, בשאלה האם פעילותו תייצר מקומות עבודה חדשים לאזרחים. הדגש הוא על עסק קטן/בינוני בהגדרה.

יש הגיון רב בסיוע שהממשלה מעניקה, שכן עד לתחילת פעילות הקרן בשנת 2003, רובו המוחלט של האשראי ניתן למספר קטן מאוד של לקוחות עסקיים להם היו עסקים גדולים, כאשר בפועל רוב העסקים הפועלים במדינה הן קטנים ובינוניים. מעצם היותו עסק קטן הוא נחשב בעל עתיד כלכלי מעורפל ולכן בנקים לא ממהרים להעניק הלוואות לעסקים בסדרי גודל קטנים עם מחסור בבטחונות. את זה באה לפתור לפחות חלקית הממשלה בעזרת הקרן לעסקים קטנים.

פשוט למצוא בקלות

כעת לאחר שעמדנו על חשיבות גיוס האשראי והקושי עבור עסק קטן אותו הממשלה מנסה לפתור, אם אתם בעלי עסקים, אל תתרוצצו בין הבנקים ותחפשו את זה שיעניק לכם את ההלוואה הכי כדאית ומשתלמת. פשוט מאוד קצרו תהליכים ופנו עוד היום לפורטל רק תבקש – הנציג שלכם מול כל הגופים הפיננסיים שעובדים עם הבנקים ומשיגים מהם קרן סיוע לעסקים במגוון דרכים ומסלולים.

למה לא להשתמש בפורטל כה נוח, אשר השימוש בו הוא בחינם וללא התחייבות, וניתן תוך זמן קצר, ללא יציאה מהבית, למצוא את הגורמים הטובים ביותר דרכם בעלי עסקים מגישים בקשות לסיוע כלכלי מהבנקים השונים. רק תבקש הוא הפורטל עבורכם בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, זה שחוסך לכם זמן יקר ומאפשר לכם למצוא את מסלול ההלוואה הנוח ביותר.