הלוואה בערבות המדינה לבית חולים פרטי


סטטוסקופ לצד שטרות דולרים להלוואה

ענף הרפואה הפרטית בישראל צמח במהירות בשנים האחרונות, ולא מעט משקיעים החליטו להקים בתי חולים פרטיים בגלל פוטנציאל הרווח והשינויים בשוק הרפואה הפרטית. במערכת הבריאות בישראל יש כ-33 בתי חולים כלליים גדולים בפריסה ארצית רחבה, בתי החולים הגדולים נמצאים בבעלות המדינה וקופות החולים, הם מופעלים על ידי משרד הבריאות. בנוסף, יש בתי חולים פרטיים המציעים שירותי רפואה מתקדמים יותר, חלקם מתמחים בסוג מסוים של טיפולים רפואיים, לדוגמה ניתוחים פלסטיים.

ענף בתי החולים הפרטיים בישראל

בענף בתי החולים בישראל יש כ-33 בתי חולים כלליים, מרביתם ממוקמים באזור המרכז, ועשרות בתי חולים פרטיים. יש בתי חולים פרטיים גדולים כמו אסותא ובתי חולים קטנים יחסית. זהו שוק תחרותי המשתנה בתדירות גבוהה, כאשר בתי החולים הפרטיים חייבים להישען גם על מימון ציבורי כדי לשרוד ולהרוויח.

בעשור האחרון לא מעט יזמים חדשים נכנסו לענף בגלל פוטנציאל הרווח, אך לא כולם מצליחים ויש לפחות 2 בתי חולים העומדים למכירה. אגב, חלק מבתי החולים הפרטיים מוקמים על ידי קופות החולים מסיבות אסטרטגיות ולאו דווקא משיקולי רווח.

פתיחת עסק בתחום בתי חולים פרטיים

פתיחת בית חולים פרטי חדש מחייבת את היזם לערוך מחקר שוק מקיף ומעמיק, לבחון פתרונות מימון ואשראי, להכין תוכנית עסקית מסודרת ולגייס מיון בתנאים אטרקטיביים. לאחר שנים בהן בתי החולים הפרטים הצליחו לגרוף רווחים עצומים, כיום הם נאלצים להסתמך על המימון הציבורי, לכן אחוזי רווחיות בית חולים פרטי פחתו באופן משמעותי, ואם לא מנהלים במקצועיות את העסק עלולים להיקלע להפסדים ולקשיים פיננסיים.

בניית תוכנית עסקית לבית חולים פרטי

כדי להקים בית חולים פרטי יש לבנות תוכנית עסקית מסודרת ומאורגנת. התוכנית העסקית מאפשרת ליזם או לשותפים לקבל החלטות עסקיות נכונות המבוססות על נתוני אמת. בתוכנית עסקית לבית חולים פרטי יש סקירת שוק קצרה כדי להכיר את המתחרים ואת מאפייני ענף הרפואה הפרטית בישראל. כמו כן, התוכנית העסקית כוללת פרקים העוסקים בנושאי מימון לפתיחת בית חולים פרטי, תזרים מזומנים, שיווק, ציוד, כוח אדם ועוד.

את התוכנית העסקית מומלץ להכין בעזרת יועץ עסקי מנוסה. התוכנית העסקית נחוצה גם לצורך גיוס אשראי להקמת בית החולים החדש.

כמה עולה לפתוח בית חולים פרטי?

עלות פתיחת בית חולים פרטי משתנה בהתאם למיקום העסק ומאפייניו הייחודיים, שירותי הרפואה אותם מתכננים להציע במסגרת בית החולים החדש, עלויות כוח אדם, ציוד, מכשירים רפואיים, מלאי ועוד. להקמת בית חולים פרטי נדרשת השקעה גבוהה של מאות אלפי שקלים ולמעלה מכך, אם מתכננים להקים בית חולים פרטי גדול, ההשקעה הנדרשת גבוהה בהרבה ועשויה להגיע למיליוני דולרים.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית חולים פרטי?

גיוס אשראי לבית חולים פרטי מחייב את היזם לבחון את כל האפשרויות הקיימות ולהשוות ביניהן. ניתן לגייס מימון לפתיחת בית חולים פרטי במסגרת הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, ויש קרנות מימון נוספות בערבות המדינה אליהן כדאי לפנות. עם זאת, חשוב לציין כי הקרן להלוואות בערבות המדינה מציעה הלוואה עד 500,000 ₪ במסלול עסקים בהקמה, לכן היזם חייב לגייס הון עצמי גבוה או לאתר מקומות מימון נוספים, בהתאם להיקף ההשקעה הנדרש להקמת בית החולים.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לבית חולים פרטי קיים

לבית חולים קיים אפשר לקחת הלוואה מאחד הבנקים המסחריים, אך המימון משפיע על האובליגו ועלול להשפיע על ההתנהלות העסקית ותזרים המזומנים של בית החולים הפרטי. לכן, חשוב לבדוק מהם תנאי המימון באמצעות הלוואות חוץ בנקאיות לבית חולים פרטי קיים, ניתן לגייס הלוואות מחברות מימון פרטיות ומקרנות מימון ייעודיות, למשל קרנות מימון המנוהלות על ידי הסוכנות היהודית.

טיפים לפתיחת בית חולים פרטי

• בחירת המיקום היא קריטית להצלחת בית החולים הפרטי.
• חשוב ליצור קשרים עסקיים עם גורמים מבטחים ועם קופות החולים.
• יש לשקול היטב את פתרונות המימון להקמת בית חולים פרטי כדי למזער סיכונים.

היועצים המנוסים של רק תבקש הלוואות לעסקים יסייעו לכם לקבל מימון בתנאים אטרקטיביים להקמת בית חולי פרטי או להשקעה בעסק קיים. השאירו פרטים ליצירת קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.