קרן פועלים לעסקים


hapoalim-300

קרנות הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים יודעים היטב שמזומן הוא סם החיים של כל העסקים המרכיבים את התווך הכלכלי המרכזי במדינה. מצד אחד הם הבסיס הכלכלי של המדינה ומצד שני, עצם העובדה שהם אינם גופים גדולים, מקשה עליהם לקבל אשראי הדרוש להם לאלמנטים שונים בפעילות השוטפת שלהם.

הלוואות עיסקיות מבנק הפועלים

הלוואות לעסקים שאינם מוגדרים כגדולים הן בדרך כלל בקנה מידה קטן עד בינוני.   ושיעור רוב ההלוואות נע בין עשרות למאות אלפי ₪.  סדר הגודל הוא כזה משום שהעסקים הם קטנים ואינם זקוקים לסכומי עתק. סיבה נוספת נעוצה בעובדה שהערבויות והביטחונות שיכול העסק הקטן להעמיד כנגד ההלוואה מוגבלות –  לעיתים מדובר בקרן חיסכון ולעיתים במבנה העסק עצמו.

קרן הלוואות ממשלתית דרך בנק פועלים לעסקים

המדינה, דרך משרד התעשייה והמסחר, מפעילה מספר תחומים בהם ניתנת עזרה לעסקים שאינם גדולים. אחד האפיקים המרכזיים לעזרה נעשה דרך הקרן להלוואות לעסקים קטנים בערבות המדינה. ההלוואות הנ”ל אינן ניתנות ישירות ממשרד התעשייה והמסחר, אלא דרך בנקים שזכו במכרז לדוגמא בנק הפועלים. כיום יש מספר בנקים שזכו במכרז והם מעניקים הלוואות בסדרי גודל שונים על פי מדרג הנקבע על ידי המדינה. גובה ההלוואות נקבע על פי קריטריונים שונים כאשר אחד הקריטריונים הוא מחזור העסקים השנתי – גובה ההלוואה המאושרת נגזר משיעור מחזור העסקים.

הריבית הנדרשת על ידי הבנקים היא בדרך כלל כזו המקובלת בשוק, כאשר המדינה מספקת ערבויות בגובה של  70% מההלוואה. לבנקים מותר לדרוש ערבויות בגובה של עד עשרים וחמישה אחוזים מסכום ההלוואה. ערבות אישית של הלווה עצמו, נדרשת גם כן.

הלוואות בערבות מדינה דרך הבנקים

פורטל רק תבקש מקשר בין עסקים קטנים ובינוניים הזקוקים להלוואה, לבין בנקים מוכרים העוסקים במתן הלוואות מסוג זה דוגמת בנק פועלים לעסקים. הבנק הזה לדוגמא עמד במכרז ממשלתי, ודרך ערבות המדינה הוא מפעיל קרן לעסקים קטנים ובינוניים. הפורטל ידידותי למשתמש ונוח לגלישה. אפשר להשאיר בו פרטים ותוך זמן קצר חוזרים אליכם עם הצעות אופרטיביות ומשתלמות.

זקוק לתזרים מזומנים עבור העסק שלך? בפורטל רק תבקש תוכלו לקבל הלוואה בנקאית לעסקים בתנאים נוחים ואטרקטיביים.