הלוואה בערבות המדינה לחברת ייעוץ משכנתאות


אדם חותם על טופס הלוואה לחברת ייעוץ משכנתאות

יועץ משכנתאות מנוסה ויעיל יכול לחסוך עבור לקוחותיו עשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך בעת לקיחת הלוואה לרכישת דירה. תחום הייעוץ למשכנתאות בישראל נחשב ליחסית פרוץ מאחר ואין פיקוח, כאשר בשנים האחרונות צצו עסקים רבים בענף, התחרות גדולה יותר ובמקביל גם הדרישה לשירות הולכת וגוברת.

חשוב לדעת כי יועץ משכנתאות מקצועי ובעל ידע וניסיון עשיר עשוי לסייע לכם לחסוך הרבה מאוד כסף. בתמורה לכמה אלפי שקלים תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים או יותר, להימנע מטעויות, לבנות תמהיל משכנתא מותאם אישית ליכולת ההחזר שלכם, למצבם הפיננסי ועוד.

ענף ייעוץ המשכנתאות בישראל

בשנים האחרונות התחום של ייעוץ משכנתא הולך ותופס תאוצה, לא מעט בגלל הפריחה בענף הנדל”ן. כיום, יש למעלה מ -600 יועצי משכנתא ברחבי המדינה, והצפי הוא שמספר החברות לייעוץ משכנתא יגדל בשנים הקרובות, בהתאם לשינויים בענף הנדל”ן המקומי.

פתיחת עסק בתחום ייעוץ משכנתאות

נושא הייעוץ למשכנתאות עולה לכותרות אחת לתקופה בגלל היעדר רגולציה ופיקוח, ובעיקר בגלל מדיניות הבנקים המנסים להקשיח עמדות, להעלות ריביות ולמזער את הפגיעה ברווחיות שלהם בגלל הייעוץ המקצועי. יחד עם זאת, בנק ישראל פרסם לאחרונה הנחיה המחייבת את כל הבנקים להעניק שירות ישירות ליועצי המשכנתא הפרטיים, גם בהיעדר הלקוח שלהם.

לכן, פתיחת עסק בתחום ייעוץ משכנתאות כדאית ומשתלמת, אך יש להתמודד עם התחרות בענף, למתג את העסק, להפגין מקצועיות ולהציע שירות ייחודי ללקוחות.

בניית תוכנית עסקית לחברת ייעוץ משכנתאות

כאשר ברצונכם להקים עסק חדש בתחום הייעוץ למשכנתאות, עליכם לבנות תוכנית עסקית מפורטת ומאורגנת. את התוכנית העסקית לחברת ייעוץ משכנתאות מומלץ להכין בעזרת יועץ עסקי או פיננסי בעל רקע וניסיון מתאים. התוכנית העסקית בודקת את כדאיות הקמת העסק, פוטנציאל צמיחה, שיעור אחוזי רווחיות חברת ייעוץ משכנתאות ועוד. התוכנית כוללת גם תזרים מזומנים וצפי הכנסות והוצאות כדי לקבל החלטות פיננסיות שקולות.

בעזרת תוכנית עסקית מקצועית קל יותר לגייס הלוואה בערבות המדינה לחברת ייעוץ משכנתאות, או לקבל אישור להלוואה מגופי מימון אחרים, ביניהם הבנקים, קרנות מימון ייעודיות וחברות המימון הפרטיות.

כמה עולה לפתוח חברת ייעוץ משכנתאות?

עלות פתיחת חברת ייעוץ משכנתאות משתנה מעסק לעסק, יש הוצאות קבועות לפתיחת עסק חדש כמו עורך דין, רואה חשבון, שכר דירה, ארנונה, חשמל וכדומה, ויש הוצאות משתנות כמו עלויות השיווק והפרסום וכדומה.

באמצעות הלוואה בערבות מדינה לחברת ייעוץ משכנתאות אפשר לגייס עד 500,000 ₪ להקמת העסק, לתקופה של עד 5 שנים, בריבית אטרקטיבית ומשתלמת. עלות הקמת החברה עשויה להגיע לעשרות עד מאות אלפי שקלים בהתאם למיקום המשרד, כוח אדם, שיפוצים, ציוד ועוד.

ראוי לציין כי ניתן לקבל מימון לפתיחת חברת ייעוץ משכנתאות מקרנות מדינה, מקרנות מימון המופעלות על ידי הסוכנות היהודית, קרנות של הבנקים ומקרנות פילנתרופיות שונות. יש פתרונות מימון נוספים, לכן חשוב לפנות ליועץ מקצועי כדי לקבל החלטה שקולה.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת חברת ייעוץ משכנתאות?

לצורך גיוס אשראי לחברת ייעוץ משכנתאות כדאי לפנות קודם כל לקרנות מדינה, ובראשן הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. כדי לגייס את ההלוואה הנוחה מהקרן יש למלא טופס מקוון ולצרף תוכנית עסקית ומסמכים נוספים. את הבקשה מגישים לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן, ולאחר פגישה עם כלכלן התיק מועבר להמשך טיפול על ידי הבנק המלווה, בהתאם לבחירת הלווה.

לאחר אישור ההלוואה והתנאים על ידי ועדת האשראי הכסף יועבר אליכם ותוכלו לפעול במלוא המרץ כדי להקים את החברה ולהתחיל להרוויח.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לחברת ייעוץ משכנתאות קיימת

לחברת ייעוץ משכנתאות קיימת ניתן לקחת הלוואה מהבנק, אך זו פוגעת באובליגו. לכן, במקרים מסוימים עדיף לקחת הלוואה חוץ בנקאית, זו הלוואה מהירה ללא ביורוקרטיה, היא אינה פוגעת במסגרת האשראי וכיום אפשר לקבל תנאים טובים בגלל התחרות בשוק ההלוואות.

טיפים לפתיחת חברת ייעוץ משכנתאות

• מומלץ להכין תוכנית עסקית בעזרת יועצים מנוסים.
• כדאי לבחור משרד במיקום מרכזי ונוח להגעה.
• חשוב להשקיע במיתוג ובשיווק יעיל המביא לתוצאות הרצויות.

למידע נוסף בנושא הלוואה בערבות המדינה לחברת ייעוץ משכנתאות ולשיפור הסיכויים לקבלת ההלוואה הנוחה – השאירו פרטים ליצירת קשר והמומחים של פורטל רק תבקש הלוואות לעסקים יחזרו אליכם בהקדם עם הצעה משתלמת.