הלוואה בערבות המדינה לפתיחת עסק


בעלי עסק בפגישה להלוואה לפתיחת עסק

ישראלים רבים, צעירים ומבוגרים, חולקים חלום משותף – ברצונם להקים עסק חדש המאפשר להם לחיות בכבוד ולהרוויח היטב. כדי להקים עסק חדש בישראל יש להתמודד עם ביורוקרטיה כמו רישום העסק ברשויות המס, וברוב המקרים היזם זקוק להלוואה כדי לעמוד בנטל ההשקעה וההוצאות הנדרשות לפתיחת העסק. אחת האפשרויות למימון בתנאים נוחים היא לקחת הלוואה בערבות המדינה לפתיחת עסק.

מדינת ישראל הקימה את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, אחד מתפקידי הסוכנות הוא ניהול הקרן החדשה להלוואות בערבות המדינה. יש מספר מסלולי הלוואות דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, למשל מסלול להקמת עסק חדש המאפשר ליזם לקבל הלוואה נוחה עד 300,000 ₪, לתקופה של עד 5 שנים, בריבית אטרקטיבית. היזם נדרש להעמיד בטוחות בגובה עד 10% מסכום ההלוואה המאושרת.

מסלול עסקים בהקמה בקרן ההלוואות בערבות המדינה

מדינת ישראל מודעת לקשיים של יזמים המעוניינים להקים עסק חדש. מצוקת האשראי מקשה על רבים מהיזמים לפתוח עסקים חדשים, חשוב לציין כי עסקים קטנים ובינוניים נחוצים ליציבות המשק, לפעילות הכלכלית, ליצירת מקומות עבודה חדשים ולתעסוקה של עובדים רבים. כתוצאה מהקושי לגייס הלוואות ופתרונות מימון אחרים לעסק בהקמה, החליטה המדינה להקצות סכום גבוה כדי לעודד יזמים להקים עסקים חדשים, בכל הארץ, וכמובן גם בפריפריה.

לחצו כאן לחמשת הטיפים של רק תבקש בנושא פתיחת עסק חדש

קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה מציעה 4 מסלולים שונים, אחד מהם הוא מסלול עסקים בהקמה. במסלול זה ניתן לקבל הלוואה עד 300,000 ₪, עד להקמת הקרן החדשה הסכום היה גבוה יותר. עם זאת, כדי לקבל הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק יש לעמוד בכל התנאים המחייבים, מסלול זה מיועד רק ליזמים המעוניינים להקים עסק חדש.

על פי מדיניות הקרן לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה נקבע מהו עסק בהקמה:

  • עסק שטרם הוקם והחל לפעול.
  • עסק שטרם עשה שימוש במסגרת אשראי.
  • עוסק פטור המעוניין להשקיע בעסק שלו כדי לעבור לסטטוס של עוסק מורשה או חברה בע”מ.
  • עסק שהעניק את שירותיו ממקום מגוריו שמעוניין להעביר את העסק למקום ייעודי, כל עוד מחזור המכירות השנתי מפתיחת החברה נמוך מ-500,000 ₪.

למי מתאימה ההלוואה בערבות המדינה?

כל יזם המעוניין לפתוח ולהקים עסק חדש חייב לשקול את צעדיו ולהתנהל נכון פיננסית. הקמת עסק חדש אינה עניין של מה בכך, יש לבדוק את השוק והמתחרים, להחליט היכן ימוקם העסק, להשקיע בשיווק, לרכוש מלאי במידת הצורך ובהתאם לסוג הפעילות העסקית, ויש לבחון היטב פתרונות מימון שונים. במציאות של היום, רוב היזמים זקוקים להלוואה נוחה כדי להקים את העסק ולהגשים את חלומם.

יזמים רבים פונים לבנק בו מתנהל חשבון העובר ושב שלהם, אך אז הם מגלים כי הבנק אינו ממהר להעניק הלוואות להקמת עסקים חדשים. כאשר הבנק מציע הלוואה ליזם הוא בוחן היטב את היסטוריית האשראי שלו כדי לקבוע את תנאי ההלוואה, במידה והחליט לאשר אותה. בנוסף, לקיחת הלוואה להקמת עסק דרך בנק זה או אחר, מחייבת את היזם להעמיד בטוחות בשיעור דומה לסכום ההלוואה, נושא זה מקשה על רוב היזמים, אלא אם יש להם חסכונות גדולים או הון עצמי גבוה.

לכן, חשוב להכיר את האפשרות של הלוואה בערבות המדינה לפתיחת עסק, זו הלוואה נוחה לתקופה של עד חמש שנים, עם אפשרות לגרייס לתקופה של 6 חודשים. היתרון המשמעותי ביותר של הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק הוא הערבות הגבוהה שהמדינה מציעה, כ-75% מסכום ההלוואה. כלומר, בעת לקיחת הלוואה להקמת עסק מהקרן בערבות המדינה, נניח בסכום של 200,000 ₪, היזם להעמיד בטוחות לבנק המלווה בשיעור של עד 50,000 ₪, בעוד שאם היה לוקח את ההלוואה לפתיחת העסק ישירות בבנק, היה עליו להעמיד בטוחות בסכום ההלוואה, כלומר 200,000 ₪.

יתרונות ההלוואה בערבות המדינה

להלוואה בערבות המדינה להקמת עסק חדש יתרונות רבים, ביניהם:

  • הלוואה בריבית נוחה, כמקובל במערכת הבנקאות ולעתים בתנאים נוחים יותר.
  • הליך אישור הלוואה יחסית מהיר, כשבועיים עד חודש.
  • ערבות גבוהה של המדינה עד 75% מסכום ההלוואה.
  • פריסת תשלומים ארוכה לתקופה של עד חמש שנים.
  • אפשרות לדחיית תשלומי ההחזר לתקופה של עד 6 חודשים (גרייס לחצי שנה).
  • ההלוואה אינה פוגעת במסגרת האשראי של החשבון העסקי (אובליגו).

הגשת בקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה במסלול עסקים בהקמה

יזם המעוניין לקבל את ההלוואה האטרקטיבית בערבות המדינה חייב להגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של קרן ההלוואות. את הטופס והמסמכים השונים שיש לצרף ניתן להגיש בצורה מקוונת באתר של אחד משני הגופים המתאמים – חברת GSE מחקר אנליטי או משרד רו”ח עובד בן דוד.

תוך כ-3 ימי עסקים נציג מהגוף המתאם יוצר קשר עם היזם, לתיאום פגישת הכרות ובחינת הבקשה במתחם העסק. לאחר הפגישה כלכלן של הגוף המתאם יחליט האם להעביר את המשך הטיפול לבנק המלווה או לדחות את בקשת היזם לקבלת הלוואה. לאחר אישור ראשוני, ועדת האשראי של הבנק בוחנת את הבקשה ושולחת חוות דעת לוועדת האשראי של קרן ההלוואות בערבות המדינה. ועדת האשראי מורכבת מנציגי הבנק המלווה, הגוף המתאם ונציגי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. כחודש לאחר הגשת הבקשה היזם מקבל תשובה סופית, במידה ובקשתו להלוואה אושרה, הוא יקבל עדכון על סכום ההלוואה ותנאיה.

צוות היועצים המנוסה של רק תבקש הלוואות לעסקים ילווה אתכם לאורך כל ההליך לקבלת ההלוואה בערבות המדינה לפתיחת עסק חדש, במידת הצורך נציע עבורכם פתרונות מימון אטרקטיביים נוספים. למידע נוסף ולסיוע בהגשת הבקשה להלוואה בערבות מדינה להקמת עסק השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם. השירות באתר הינו ללא עלות וללא התחייבות.

דברים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

אישור הקרן להלוואות בערבות המדינה

הקריטריונים ההכרחיים לגיוס הלוואה מהקרן בערבות המדינה

גיוס אשראי מהקרן בערבות מדינה