קרן הודו וסין ליצואנים


גלובוס מציג אופציה של שיווק בינלאומי

בשנים האחרונות, לאחר שפרץ המשבר הכלכלי בארה”ב והתפשט לשאר העולם המערבי, הבינו קובעי המדיניות בישראל שיש צורך לפזר סיכונים ולהפסיק להסתמך רק על הקשרים העסקיים עם אמריקה ומערב אירופה. במצב שהיה קיים עד כה, כאשר החלק הארי של היצוא הישראלי היה תלוי בביקוש הקיים במערב אירופה וארה”ב, כלכלת ישראל למעשה הייתה חשופה מאד למשברים וגם ויתרה על הזדמנויות עסקיות במדינות מתפתחות כמו הודו וסין.

קרן הלוואות ליצואנים במסגרת קרן הודו וסין

סין (הכלכלה השנייה בגודלה בעולם) והודו הן כיום מדינות הצומחות בקצב מהיר מאד, גבוה בהרבה מהכלכלות המערביות. גודל האוכלוסיות בארצות אלו מהווה מנוע צמיחה אדיר וגם הביקוש ליבוא חומרי גלם, מוצרים וטכנולוגיות ממדינות אחרות גדל כל הזמן. שתי המדינות היו רק לפני מספר עשרות שנים במצב די נחשל ולכן פריצתן הכלכלית שלהן כיום נמצאת רק בתחילתה. מדינת ישראל עם היצוא התעשייתי המפותח שלה בתחומי ההיי-טק והלואו-טק יכולה למצוא בהודו וסין שותפים מצוינים למסחר ועשיית עסקים.

לחצו כאן לקריאה אודות קרן סיוע למסחר

מהי קרן הודו סין ליצואנים?

ניתן לראות את השינוי האסטרטגי שחל במדינת ישראל, בהתייחס לפיתוח קשרים עסקיים עם הודו וסין, בתכנית של משרד הכלכלה הנקראת קרן הודו סין. זוהי קרן ליצואנים ובמסגרת הקרן הזו, מציע משרד הכלכלה תמיכה עסקית וכספית לחברות ועסקים שמעוניינים ליצור קשרים עסקיים חדשים ולהרחיב את הסחר והיצוא ולמקומות אלו. מכיוון שפיתוח קשרים עסקיים מאפס עם מדינות חדשות כרוך בהשקעה כספית לא מועטה, הסיוע הכספי של משרד הכלכלה מופנה בעיקר לכיסוי העלויות הראשוניות הללו.

תנאי הסיוע ליצואנים במסגרת תכנית הודו סין

במסגרת קרן הודו סין – קרן הלוואות ליצואנים, המדינה למעשה מוכנה לממן ליצואנים עד ל-50% מהעלויות עבור פתיחת נציגויות שיווקיות במדינות אלו ועד לסכום של 2.5 מיליון שקל הפרוסים לשלוש שנים. הכוונה העומדת מאחורי פתיחת הנציגויות היא שכירת שירותים של יועצים מקומיים, לימוד המנטליות העסקית במקום, כמו גם את המאפיינים הייחודיים של חברות עסקיות בהודו וסין. זאת למען פיתוח יחסי מסחר טובים יותר שיעזרו בסופו של דבר גם למדינת ישראל.

הסיוע ניתן בעיקר לחברות בינוניות וגדולות, שמחזור עסקיהן הוא בין 15 ל-200 מיליון בשנה והיצוא שלהן הוא לפחת 10% מתוך סך המכירות. ניתן להגיש את הבקשה לסיוע פעם אחת בשנה והיא כוללת צירוף מסמכים רבים כגון דו”חות כספיים, תעודת התאגדות, תיאור ופירוט על עיסוקה של החברה והמטרות העסקיות שלה, אישור מרשויות המס ועוד. הבקשה תוגש למשרד הכלכלה, שם ועדה מיוחדת תבחן את הבקשה ותחליט האם לאשר אותה.

אם אתה יזם או בעל עסק שמעוניין לדעת עוד על פיתוח קשרים עסקיים עם הודו וסין, אנו באתר רק תבקש לעסקים יכולים לספר לך על תכניות נוספות של משרד הכלכלה ולהתאים את הקרן המתאימה לעסק שלך. מלא את פרטי ההתקשרות עמך ואנו נדאג לחזור אליך בהקדם.