הלוואה בערבות המדינה לחדר בריחה


קוביות עץ עם אותיות הלוואה

בשנים האחרונות הפכו חדרי הבריחה ברחבי המדינה למקום בילוי פופולרי, הישראלים אוהבים את צורת הבילוי המתאימה לקבוצות, לזוגות ולמשפחות. לא מעט יזמים השקיעו בשנים האחרונות במתחמי חדרי בריחה מתקדמים ומושקעים, ויש תחרות גבוהה יחסית בענף, לכן בעלי חדרי בריחה נדרשים להשקיע לא מעט כסף בחידוש המקום כדי לספק חוויה ייחודית למבקרים ולמשוך קהל חדש לעסק שלהם.

ענף חדרי הבריחה בישראל

ענף חדרי הבריחה בישראל עובר שינויים מהירים. אם עד שנת 2014 היו רק כ-10 חדרי בריחה במדינה, כיום יש מאות מתחמי בילוי המציעים חדרי בריחה מושקעים. התחרות בין העסקים גבוהה, זהו ענף פרוץ ללא פיקוח, ועוד ועוד יזמים מקימים חדרי בריחה כאשר כיום הקונספט מעט השתנה, ובדרך כלל מציעים מתחם הכולל אפשרויות בילוי נוספות.

פתיחת עסק בתחום חדרי הבריחה

אם ברצונכם להקים עסק חדש בענף חדרי הבריחה עליכם לאתר מיקום מתאים ולגייס את המימון הנדרש לפתיחת העסק. פתיחת עסק חדש בענף חדרי הבריחה מחייבת השקעה גדולה של מאות אלפי שקלים, לרוב היזמים אין את ההון הראשוני הנדרש לפתיחת העסק, לכן רבים מחפשים פתרונות מימון לפתיחת חדר בריחה בתנאים נוחים ומשתלמים.

בניית תוכנית עסקית לחדר בריחה

כדי לפתוח עסק חדש בענף חדרי הבריחה בישראל חשוב לבנות תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית. התוכנית העסקית מאפשרת ליזם לבדוק כדאיות כלכלית להקמת העסק, לחשב אחוזי רווחיות חדר בריחה, לפעול לפי תזרים מזומנים כדי לקבל החלטות פיננסיות שקולות ועוד.

ראוי לציין כי תוכנית עסקית נחוצה לא רק עבור היזם אלא גם כדי לגייס הלוואות ומשקיעים לעסק החדש או הקיים. התוכנית העסקית מאפשרת לחברות מימון לבחון את פוטנציאל הצמיחה של העסק, את רמת הסיכון במתן הלוואה ליזם המעוניין לפתוח חדר בריחה ולאמוד את יכולת ההחזר של העסק.

את התוכנית העסקית מומלץ לבנות בעזרת יועצים עסקיים מנוסים, יש ללמוד את הענף, לבדוק את המתחרים, לנתח תוצאות עסקיות, לבחור פתרונות מימון, לתכנן את אסטרטגיית הפרסום והשיווק של העסק ועוד.

כמה עולה לפתוח חדר בריחה?

עלות פתיחת חדר בריחה עשויה להגיע למאות אלפי שקלים. יש מספר גורמים המשפיעים על עלות הקמת העסק, למשל עלויות שכר דירה, ארנונה, שיווק, מימון, גודל העסק ומספר החדרים במתחם, עיצוב, ציוד, כוח אדם ועוד.

במתחמים החדשים של חדרי הבריחה נהוג להשקיע באמצעים חזותיים וטכנולוגיים מתקדמים, רק כך ניתן למשוך את הקהל הרחב להגיע למקום. בנוסף, כיום היזם צריך לתכנן מתחם בילויים הכולל אפשרויות בילוי נוספות לפני ואחרי הכניסה לחדר הבריחה, כך ניתן לשפר את הרווחיות וליצור קהל לקוחות עקבי ונאמן.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת חדר בריחה?

גיוס אשראי לחדר בריחה חדש אינו דבר של מה בכך, הבנקים אינם ממהרים לאשר הלוואות ליזמים המעוניינים להקים חדרי בריחה חדשים בגלל הסיכון הקיים והתחרות הגבוהה. לכן, אחד הפתרונות המומלצים ליזמים המעוניינים להקים חדרי בריחה חדשים הוא להגיש בקשה לאחת מקרנות המדינה.

כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה לחדר בריחה יש להגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, לאחר הגשת הבקשה הכוללת בין היתר תוכנית עסקית מפורטת, יש להמתין לפגישת הכרות עם כלכלן מטעם הגוף המתאם, ולאחריה יוחלט האם לאשר את הבקשה, והמשך הטיפול יועבר לבנק המלווה.

הבנק יבצע את בדיקותיו ויבחן בקפידה את הבקשה, היסטוריית האשראי של היזם, יכולת החזר ועוד. לאחר אישור הבנק הבקשה תועבר להחלטה סופית בוועדת האשראי של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לחדר בריחה קיים

לבעלי עסקים קיימים בענף חדרי הבריחה יש אפשרות לקחת הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית כדי להשקיע בעסק ולשדרג אותו, לצורך מימון הון חוזר וכדי להקים סניף חדש. הלוואה חוץ בנקאית עשויה להיות עדיפה עבור העסק כיוון שהיא לא פוגעת באובליגו, קל לקבל אותה וכיום המימון החוץ בנקאי מציע תנאים משתלמים ותחרותיים.

טיפים לפתיחת חדר בריחה

• מומלץ לבחור מיקום מרכזי ונוח להגעה גם בתחבורה ציבורית.
• מומלץ לגייס מימון לפתיחת חדר בריחה בעזרת יועצים מנוסים.
• הלוואה בערבות המדינה משתלמת יותר וכדאי לנסות לקבל אותה.

המומחים של רק תבקש הלוואות לעסקים יסייעו לכם לקבל הלוואה בערבות המדינה לחדר בריחה לאחר בדיקת כל פתרונות המימון האפשריים. השאירו פרטים בטופס ליצירת קשר ואנחנו נחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.