הלוואה בערבות המדינה לשטיפת מכוניות


עסק לשטיפת מכוניות

מעוניין לפתוח עסק חדש לשטיפת מכוניות? האם איתרת מקום מרכזי ואטרקטיבי המתאים לשטיפת מכוניות ואתה זקוק למימון בתנאים נוחים כדי לפתוח את העסק? ובכן, ישנם עסקים רבים בתחום שטיפת מכוניות, זהו עסק בעל פוטנציאל רווח גבוה כיוון שמדי שנה עולים על הכביש עשרות אלפי רכבים חדשים, וגם בעלי הרכבים מוכנים להשקיע מכספם בטיפוח הרכב ובניקיון שוטף שלו.

העלייה ברמת החיים וריבוי המכוניות על כבישי הארץ – כל אלו ועוד גורמים ליזמים לשקול הקמת עסקים חדשים לשטיפת מכוניות, בדרך כלל מקימים את העסק בתחנת דלק במיקום מרכזי, כך זוכים מהיום הראשון ללקוחות הפוקדים את התחנה כדי למלא דלק.

ענף שטיפת המכוניות בישראל

עד לפני מספר עשורים רוב הישראלים שטפו את רכבם לבד, לרוב בחניה הביתית, באמצעות צינור מים, דלי עם סבון ומטליות. עם השנים הוקמו מכונים לשטיפת מכוניות, בדרך כלל במתחמים של תחנות דלק הממוקמות לצד כבישים ראשיים ועמוסים ברכבים.

כתוצאה מעלייה באיכות החיים החל הציבור הישראלי להחליף את הרכב אחת לשנתיים שלוש, וגם המודעות למראה הרכב גברה, לכן רבים החלו לבקר לפחות פעם בשבוע במכון לשטיפת הרכב. עסק לשטיפת רכבים מציע בדרך כלל שני שירותים עיקריים – שטיפה חיצונית באמצעות מכשיר ייעודי ושטיפה יסודית פנימית על ידי צוות מיומן.

חשוב לציין כי מכוניות בישראל נחשבות לסמל סטטוס, לכן רבים מקפידים על ניקיון הרכב בחברה מקצועית. בנוסף רבים מהעובדים בהייטק ובתעשיות נוספות הזוכים לרכב מהעבודה, מקבלים בדרך כלל שוברים לשטיפת הרכב כהטבה. בעסקים לשטיפת מכוניות נהוג להציע גם אביזרים שונים לרכב כדי להגדיל את המכירות ולשפר הכנסות ורווחיות.

פתיחת עסק בתחום שטיפת המכוניות

פתיחת עסק חדש לשטיפת מכוניות מחייבת את היזם ללמוד את השוק ומאפייניו, לבקר במיקומים שונים כדי לקבל החלטה היכן לפתוח את העסק, לבדוק את המתחרים באזור ולתכנן שיתופי פעולה כדי לזכות בלקוחות מהיום הראשון.

בחירת מיקום לעסק היא קריטית להצלחתו, לכן רבים מהיזמים בוחרים תחנות דלק מאחר ויש תנועה של מאות רכבים במקום. כך ניתן לחשוף את העסק החדש לקהל גדול של לקוחות המבקרים בתחנה אחת ליום או לכמה ימים, וכן לקוחות מזדמנים, כמו כן במתחמי תחנות הדלק כיום יש בדרך כלל גם שטחי מסחר ומסעדה או בית קפה. לכן, בזמן שהלקוח אוכל להנאתו במסעדה או קונה מוצרים לבית, הוא יכול לשים את הרכב לשטיפה ולנצל את הזמן היטב.

בניית תוכנית עסקית לשטיפת מכוניות

כתיבת תוכנית עסקית לשטיפת מכוניות חשובה כדי ללמוד את מאפייני השוק והמתחרים, לקבל החלטות פיננסיות שקולות על בסיס נתונים, לבדוק ולעקוב אחרי ביצועי העסק ועוד. התוכנית העסקית כוללת סקירת שוק שטיפת הרכב בארץ, תזרים מזומנים המבוסס על צפי הוצאות והכנסות החל מהיום הראשון, עלויות מימון לפתיחת שטיפת מכוניות, אחוזי רווחיות שטיפת מכוניות וכדומה.

התוכנית העסקית חשובה גם לצורך גיוס אשראי לשטיפת מכוניות מבנקים מסחריים, לגיוס משקיע וכדי לגייס מימון להקמת העסק או להרחבתו. כך לדוגמה, כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה להקמת שטיפת מכוניות – יש להגיש תוכנית עסקית מסודרת ומפורטת.

כאשר בודקים את כדאיות העסק יש לחשב את פוטנציאל הרווח לפי 5-7 ימי עבודה, שעות הפעילות, כמות הרכבים הצפויה להגיע לשטיפה מדי יום, עלויות כוח אדם, הוצאות נלוות קבועות ומשתנות כמו חומרי ניקוי, חשמל, מים ארנונה, שכר דירה ועוד.

כמה עולה לפתוח שטיפת מכוניות?

עלות פתיחת עסק לשטיפת מכוניות מגיעה לכמה מאות אלפי שקלים חדשים, יש לשפץ את המקום ולהתאימו למכונת שטיפה אוטומטית, לדאוג לתשתיות מים וחשמל, לקבל היתר להפעלת העסק מהרשויות השונות, להשקיע בשיווק העסק ולהכשיר עובדים. בממוצע, עלות הקמת העסק היא כ-300,000 ש”ח.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת שטיפת מכוניות?

באמצעות הלוואה בערבות המדינה לשטיפת מכוניות היזם יכול להגשים חלום ולהקים עסק חדש ומשגשג. ניתן לקבל הלוואה במסלול הקמת עסק עד לסכום של 500,000 ₪, לתקופה של 5 שנים. היזם נדרש להשקיע גם מכספו ועליו להעמיד ביטחונות בגובה כ-20% מסכום ההלוואה.

חשוב לציין כי כל אחד יכול להגיש בעצמו בקשה להלוואה בערבות המדינה, אך כדי להימנע מטעויות ומעיכובים, מומלץ להיעזר ביועצים המנוסים של רק תבקש הלוואות לעסקים. בעזרת היועצים והמומחים השונים הסיכוי לקבלת ההלוואה הנוחה גדול יותר באופן משמעותי.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לשטיפת מכוניות קיימת

אם יש לכם עסק קיים לשטיפת מכוניות ואתם זקוקים להלוואה, כדאי לערוך סקר שוק מהיר ולהשוות הצעות מבנקים מסחריים ומחברות מימון חוץ בנקאי. בנוסף, כדאי לבדוק אפשרות לקבל הלוואה למימון הון חוזר או להשקעות בעסק הקיים באמצעות קרנות מימון בערבות המדינה או מקרנות מימון פילנתרופיות המנוהלות על ידי הסוכנות היהודית.

טיפים לפתיחת שטיפת מכוניות

• חשוב לבחור מקום מרכזי לעסק החדש עם תנועה גבוהה של מכוניות ואנשים באזור.
• מומלץ לפנות ליועץ עסקי מנוסה לליווי מקצועי ולייעוץ שוטף לעסק החדש.
• חשוב לבחון מספר אפשרויות מימון לפתיחת שטיפת מכוניות כדי למזער סיכונים ולשפר תנאים.

הלוואה בערבות המדינה לשטיפת מכוניות כדאי לקחת רק בעזרת המומחים של רק תבקש הלוואות לעסקים. השאר פרטיך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם ונסייע לך בפתרונות מימון אטרקטיביים להקמת עסק חדש לשטיפת מכוניות או לעסק הקיים.