הקרן לסיוע לעסקים בערבות המדינה


איש עסקים בפגישה בקרן לסיוע לעסקים בערבות המדינה

אחד המנועים החשובים ביותר של כל כלכלה מפותחת וגם של ישראל כמובן, הוא העסקים הקטנים והבינוניים שלה. מכיוון שמספר חברות מסוג זה עולה בהרבה על הקונצרנים הגדולים במשק, ההשפעה שלהן גם גולשת מעבר לתועלת הכלכלית נטו – מדובר גם על פיתוח של תשתיות בפריפריה, יצירת מקומות תעסוקה במקומות מרוחקים, שיפור המצב הסוציואקונומי של השכבות החלשות יותר ועוד. למדינת ישראל ישנו אינטרס ברור בהצלחה של העסקים הקטנים והבינוניים ולכן היא עושה מאמצים לסייע להם באופן ממסדי.

הלוואות במסגרת הקרן לסיוע לעסקים בערבות המדינה

מהי הקרן לסיוע לעסקים בערבות המדינה?

הסיוע של המדינה מיועד לעסקים שהמחזור הכספי שלהם אינו עולה על מאה מיליון ₪ בשנה והוא מתבטא למעשה בערבות שניתנת על ידי המדינה באמצעות משרד הכלכלה. המדינה יוצרת הסכמים עם משרדי רואי חשבון גדולים אשר מתחלפים מידי פעם והם אלו שמפעילים את התכנית בפועל.

לווה עסקי שרוצה להגיש בקשה לקרן, פונה בטופס אל המשרד שמתפעל את הקרן ומפרט ככל האפשר על מטרות ההלוואה, אופי החברה ועברו העסקי. הבקשה נבחנת על ידי ועדה מיוחדת שבה חברים גם הבנקים שנותנים את ההלוואות ונבדקים אספקטים רבים שקשורים לפעילות של העסק והיכולת ההחזר העתידית של ההלוואה. במידה והבקשה מאושרת, הלווה הפוטנציאלי מקבל תשובה בכתב ולאחר מכן ניגש לקבל את האשראי מאחד הבנקים שאיתם עובדת הקרן.

לפיכך, הסיוע הממשלתי שניתן על ידי הקרן הוא לא על ידי מתן הלוואות באופן פיזי אלא באמצעות הענקת ערבויות ללווה מול הבנקים שעובדים עם הקרן באותה תקופה. הקושי הגדול של בעלי העסקים הקטנים והבינוניים נוגע להצגת ביטחונות מספקים בעת גיוס הלוואות ולכן הם גם מסורבים כל כך הרבה פעמים בסכומים שאותם הם מבקשים. אולם, ברגע שגוף כמו המדינה מתחייב לבנק כי ההלוואה תוחזר בכל מקרה, יש לו יכולת לתת הלוואות בסכומים גבוהים יותר ובקלות יתרה.

לקריאה מורחבת על הלוואה בערבות המדינה לחצו כאן
לקריאה מורחבת על סיוע לעסקים קטנים ובינוניים לחצו כאן

מהם התנאים של הקרן לסיוע לעסקים בערבות המדינה?

ההלוואות שניתנות על ידי הבנקים ניתנות לפריסה לתקופה מקסימאלית של חמש שנים, כאשר ישנה אפשרות להוסיף שנה אחת של גרייס. הריבית עצמה היא משתנה בהתאם למה שקורה במשק אך בדרך כלל אטרקטיבית יותר מאופציות אחרות בשוק. יש לציין, כי קיימים מספר מסלולים של הלוואות בקרן – חלקן מיועדות לעסקים שמעוניינים לבצע השקעות חדשות, אחרות מתאימות למימון חוזר וקיים גם מסלול לחברות בהקמה.

במידה ואתה זקוק להלוואה, אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים יכולים לסייע לך ולהפנות אותך למומחים ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה למלא את פרטיך באתר ואנו נחזור אליך במהירות האפשרית.