הלוואה בערבות המדינה לבר


חבורת גברים יושבים בבר

צעירים רבים חולמים על פתיחת בר חדש כדי להשתלב בעולם חיי הלילה, ובמטרה לעבוד בתחום האהוב עליהם. רבים משוכנעים כי ניהול בר הוא דבר פשוט, והם אינם מודעים לתחרות הגבוהה בענף, לסיכונים הרבים ולעבודה הקשה הנדרשת כדי לשרוד בענף ולהצליח.

כדאי לדעת כי אחוזי הרווחיות של בר אינם גבוהים והם עומדים על כ-15% בלבד, זהו נתון מפתיע בגלל המחירים הגבוהים שהברים גובים עבור משקאות אלכוהוליים שונים. הסיבות לרווחיות הנמוכה הן ההוצאות הגבוהות, התחרות בענף, חוסר העקביות בהכנסה ועוד.

ענף הברים בישראל

ענף הברים בישראל יודע תקופות יפות ופחות טובות, הענף מושפע ממצב הרוח הלאומי, מעונתיות, מהמצב הביטחוני ומשלל גורמים נוספים. ברחבי ישראל יש אלפי ברים, כמעט בכל יישוב ניתן למצוא לפחות בר שכונתי אחד, ובערים הגדולות הברים מהווים מקום בילוי מועדף.

בשלב זה או אחר בחיים, רבים מהישראלים שוקלים ברצינות לפתוח בר חדש כדי לעבוד בחיי הלילה וליהנות מעסק מצליח. כאשר מביטים מהצד הקמת בר נראית כמו החלטה עסקית משתלמת אך המציאות שונה וניתן לראות כי שיעור התחלופה בענף הברים גבוה במיוחד, ולא מעט מקומות נסגרים לאחר תקופה קצרה.

פתיחת עסק בתחום הברים

כדי לפתוח בר חדש יש להתמודד עם בירוקרטיה מתישה, ונדרשת השקעה גבוהה. פתיחת עסק בתחום הברים אינה דבר של מה בכך, צריך להחליט האם להקים את הבר לבד או בעזרת שותפים, וחשוב לבחור מיקום אטרקטיבי ולהשקיע בשיווק ובמיתוג העסק כדי ליצור קהל לקוחות קבוע.

הקמת בר מחייבת את היזם לקבל החלטות נכונות בשלב תכנון העסק, יש להשקיע בעיצוב המקום, בציוד טכני, בריהוט, בכלים וחשוב ליצוק תוכן ייחודי כדי למשוך לקוחות. לכן, לפני שמשקיעים את כל החסכונות מומלץ לפנות לייעוץ עסקי כדי לבדוק כדאיות כלכלית ולתכנן היטב את הצעדים להקמת העסק ולצורך בחירת מימון אטרקטיבי.

בניית תוכנית עסקית לבר

לצורך גיוס אשראי לבר אין לוותר על בניית תוכנית עסקית מסודרת ומקצועית להקמת בר, התוכנית כוללת סקירת שוק, בדיקת מתחרים, אחוזי רווחיות, תזרים מזומנים, מימון ועוד. את התוכנית העסקית מומלץ לבנות ולכתוב בעזרת יועץ עסקי מנוסה.

התוכנית העסקית חשובה עבור היזם כדי לקבל החלטות עסקיות ופיננסיות נכונות ושקולות, כמו כן כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה לבר חדש, ולצורך גיוס מימון מגופים פיננסיים אחרים כמו בנקים, יש להכין תוכנית עסקית מסודרת, אחרת לא ניתן לקבל אישור לבקשת ההלוואה.

כמה עולה לפתוח בר?

עלות פתיחת בר חדש משתנה בהתאם למיקום העסק ומאפייניו, הקמת בר חדש מחייבת השקעה בציוד, במערכת הגברה, בשיווק העסק ועוד. כדי לפתוח בר היזם חייב לגייס לפחות חצי מיליון שקלים, אך אם ברצונו לפתוח דאנס בר או בר גדול, יש להשקיע סכום גבוה בהרבה.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בר

כדי לגייס הלוואה בערבות המדינה לבר יש להגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים. כלכלן מטעם הגוף המתאם יגיע לפגישה עם היזם על מנת לבחון את בקשתו ולגבש החלטה לגבי הבקשה להלוואה. אם הכלכלן החליט לאשר את הבקשה התיק יועבר לבנק המלווה, בהתאם לבחירת היזם, ולאחר מכן ועדת האשראי של הקרן תקבע סופית את תנאי ההלוואה.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לבר קיים

כאשר מנהלים בר קיים ניתן לקחת הלוואה בנקאית לצורך שיפוצים, השקעות ועוד, אך הלוואה בנקאית פוגעת באובליגו, לכן במקרים מסוימים עדיף לקחת הלוואה חוץ בנקאית לעסק. הלוואה חוץ בנקאית מאפשרת לבעלי הבר להשקיע בעסק, להרחיב אותו, להתמודד עם בעיות הון חוזר וכיוצא בזה.

טיפים לפתיחת בר

• מומלץ לבנות תוכנית עסקית בעזרת יועץ מנוסה.
• הלוואה בערבות המדינה נחשבת לאטרקטיבית בגלל התנאים הנוחים.
• חשוב להשקיע בשיווק העסק כדי ליצור קהל לקוחות נאמן ועקבי.

אם אתם מעוניינים לשפר את הסיכוי שלכם לקבל הלוואה בערבות המדינה לבר אנא השאירו פרטים בטופס למטה. היועצים המנוסים של רק תבקש הלוואות לעסקים יחזרו אליכם בהקדם ויסייעו לכם להגשים את החלום ולהנות ממימון לפתיחת בר בתנאים נוחים במיוחד או לצורך השקעה בבר קיים.