הלוואות בערבות מדינה


money 03

הקמת עסק מצריכה הרבה חזון, מוטיבציה ויזמות, אך כמובן גם הרבה ממון. אנשים רבים אשר חולמים על עסק משלהם ויש להם את כל היכולות להקים אותו, מוצאים את עצמם מבקשים מימון ממשלתי לעסקים קטנים שיסייע להם להגשים את החלום הזה.

העסק שלך תקוע בגלל תזרים של מזומנים, שמעת על האופציה מימון ממשלתי ואתה תוהה איך מקבלים הלוואה לעסקים בערבות המדינה? המומחים שלנו כאן כדי לענות לך על כל השאלות אודות הלוואה בערבות מדינה לעסקים מהקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה.

בדיקת זכאות להלוואות בערבות המדינה

הלוואות לעסקים מהמדינה נועדו לסייע לאנשי עסקים שאינם מסוגלים עוד לחרוג ממסגרת האשראי הבנקאי שלהם ומשיתוף הפעולה הכללי שלהם עם הבנק. אף על פי שרוב העסקים מתבססים בעיקר על הבנקים כמקור למתן הלוואות, הם לא אחת צפויים להיתקל במצב בו העסק מנוע מלגדול ולהתרחב משום שהבנקים סוגרים את דלתותיהם בפניהם.

כשזה קורה, המדינה נכנסת לתמונה מתוך כוונה לעזור לעסקים קטנים או בינוניים לעמוד שוב על הרגליים בזכות הלוואה מיוחדת שניתנת להם מטעמה, בתנאים נוחים וסבירים עבורם.

הלוואות ממשלתיות לעסקים קטנים

היתרון הגדול והבולט ביותר בכל לסוג זה של הלוואות לעסקים בערבות המדינה הוא שבניגוד להלוואות שנלקחות מבנקים או גופים רבים אחרים כאשר גובה הבטחונות, הערבויות והנכסים אמור להיות שווה (כמעט תמיד) לגובה ההלוואה, כשלוקחים הלוואות בערבות המדינה, אחוז הבטחונות הוא כ-30 אחוז בלבד ואפילו פחות, כשעל החלק הנותר, המדינה היא זו שלוקחת את האחריות.

בשל העובדה שהלוואה שכזו ניתנת מלכתחילה אך ורק בעבור עסק ולא עבור מטרות פרטיות, גם התנאים להחזרתה מותאמים לעולם העסקי ועל כן תנאי ההחזר, הריביות, התשלומים וההצמדות הם מהנוחים ביותר שיש היום לבעלי עסקים.

לא כל עסק יזכה לקבל הלוואות לעסקים מהמדינה, אך התנאים העיקריים שמגדילים את הסיכוי לכך הם שחשבון העסק לא יהיה מעוקל ושאותו עסק לא זכה כבר למימון מהמדינה לעסקים בשנים קודמות.

ישנן מספר סוגי הלוואות בערבות המדינה ולכל קרן להלוואה תנאי זכאות שונים. חשוב לבדוק מראש את תנאי הזכאות בהתאם לסוג הקרן כדי להעלות את סיכויי ההצלחה בקבלת ההלוואה.

מי יכול לקבל הלוואות לעסקים בערבות מדינה?

קבלת הלוואה בערבות מדינה לעסקים מתבצעת על ידי קרנות שונות. ההלוואות יכולות להיות מקרנות סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, קרנות פילנטרופיות או מהבנקים. הלוואות ניתנות גם לעסקים קיימים בקשיים או כאלו בעלי רצון לגדול ולהתרחב וגם לעסקים בהקמה.

הלוואות בערבות המדינה לפתיחת עסק

עסקים חדשים שזקוקים לכסף להשקעה יכולים לגייס אשראי באמצעות קרנות מדינה.

התנאים המרכזיים שעסקים אלו צריכים לעמוד בהן הם:

  • עסק שעיין לא ייצר הכנסות
  • עסק שטרם נרשם במרדי המע”מ
  • עוסק חדש, וותיק או פטור שמעוניין להגדיל את מחזור ההכנסות שלו
  • בעל עסק קיים שפועל מתוך ביתו ומעוניין לגדול ולעבור למתחם מסחרי.

קרנות המעניקות הלוואות לפתיחת עסק

הלוואות בערבות המדינה לעסקים קיימים

גם עסקים קיימים יכולים לפנות לקרנות לשם קבלת הלוואה מקרנות לעסק קיים. לרוב מדובר בעסקים קטנים ובינוניים ללא הגבלה של תחום הפעילות. כלומר הלוואה בערבות המדינה יכולה להינתן לכל תחום לדוגמה:

  • תעשייה
  • מסחר
  • שירותים
  • חקלאות
  • תיירות
  • מסעדנות ועוד.

חשוב לציין שלמגזר השירותים ישנן הלוואות ייעודיות נוספת להרחבה ניתן לקרוא על קרנות אלו כאן

קרנות המעניקות הלוואות בערבות המדינה לעסקים קיימים

ריבית הלוואה בערבות המדינה

בכל הקשור להלוואה בערבות המדינה ריבית היא דבר משתנה. ולרוב היא גם לא העיקר.

כמובן שהריבית שמוצעת במסגרת הלוואה בערבות המדינה היא ריבית טובה ומשתלמת הרבה יותר מהלוואות אחרות. אך כפי שהסברנו קודם, היתרון המרכזי הוא נושא הערבות. המדינה היא זו שמספקת את רוב הערבות להלוואה ולא העסק. מה שמאפשר לבעלי עסקים חסרי נכסים לגייס גם כן הלוואה.

הגש בקשה עבור הלוואות לעסקים בערבות המדינה עוד היום!

מהו הדבר הראשון שצריך לעשות כדי לקבל הלוואה בערבות מדינה להקמת עסק או הלוואה לכל מטרה אחרת? רק לבקש! מלא את הפרטים בטופס הבא ונפנה אליך נציגים מגופים פיננסיים שונים ואמינים לקבלת הלוואה לפתיחת עסק בערבות מדינה והלוואות מכל הסוגים כבר בדקות הבאות, בחינם וללא כל התחייבות מהצד שלך!