בדיקת ריביות ואובליגו


בדיקת ריביות ואובליגו בקבלת הלוואות

מה קורה לעסק או חברה שמתנהלת זמן מה, מתפתחת, צומחת ומרוויחה? לרוב, דברים טובים. מה קורה לחברה כזו מול הבנק? מההיבט הפיננסי של החברה האשראי יהפוך ליקר יותר, עם ריביות משתנות אשר יהיו מושפעות מאופי הפעילות הפיננסית של החברה.

כדי להבין את סוג האשראי הרצוי לחברה, חשוב לבצע בדיקת ריביות ואובליגו לפני שמקבלים החלטה.

ריביות ואובליגו – קודם בודקים אחר כך מחליטים

אחד ההליכים הנפוצים ביותר בחייו של עסק או חברה הא גיוס אשראי שיממן הוצאות נזילות. גם כשהעסק רווחי, הוא זקוק מדי פעם ליכולת לממן פעילות שוטפת באמצעות כסף נזיל, במיוחד אם נכסי וכספי העסק כבר מושקעים במוצרים, בפעילות העסקית של החברה וכדומה.

כדי להשיג את האשראי הזה ייגש העסק, ברוב המקרים לבנק כאמצעי ראשון. מאחר גם הבנק הא גוף עסקי לכל דבר, הוא ירצה להרוויח מהאשראי שגויס ויעשה זאת בצורת קביעת עמלות וריביות. ככל שהעסק מצי בחובת אשראי גבוהה יותר לבנק, הוא ישלם ריביות גבוהות יותר. לכן, רצוי שאת התהליך ילווה גורם מקצועי שיבצע בדיקת ריביות ואובליגו וישמור על האינטרסים של העסק.

בדיקת ריביות ואובליגו נחוצה הן למנהלי החברה הן למשקיעים בחברה. אשראי הניתן לחברה נעשה בהתאם לשלבים בהתפתחותה וגם גובה הריביות משתנה בהתאם לסוג החברה, גודלה, אופי פעילותה ועוד. על מנהלי החברה לבחון באופן דקדקני ומקיף את סוגי האשראי השונים הקיימים במשק, כמותם המשקיעים שמבקשם לבחון את האופציות השונות.

יעוץ פיננסי שמשפיע

עם יעוץ פיננסי מקצועי יוכל העסק לתכנן את גיוס האשראי מהבנק באופן הנכון והמתאים ביותר לעסק, כזה שלא יסבך אותו ועם יכולת לנהל את החזרי האשראי, שהוא למעשה הלוואה לכל דבר. מסגרות אשראי והלוואת הן חלק מהאובליגו של החברות וכדאי שראשית ייבחנו הריביות ושאר התנאים.

עם ייעוץ מקצועי נבדק גובה הריביות, הניכיונות והאפשרות להגדיל משמעותית את האשראי מבלי שזה יעלה לעסק יותר מדי כסף ובהתאמה אישית לעסק, למשל החזר האשראי במלואו מייד לאחר סיומה של עסקה או דווקא פריסה ממושכת ועם החזרים קנים יותר, בריבית כמה שיותר מופחתת.

מאני עסקים מזמינים אתכם לקבל החלטות חשובות לעסק שלכם בליווי של יועץ פיננסי מומחה, שיבצע עבורכם בדיקת רבות ואובליגו. מילוי פרטיכם בטופס שבאתר יסייע ליועצים שלנו לספק לכם מענה מקיף ואפקטיבי לאחר בחינת כל הנתונים הרלוונטיים.