תכנון בטחונות

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק


כיום כל עסק פעיל שיש בו הוצאות והכנסות חודשיות בגובה מסוים צריך לבוא באינטראקציה תכופה עם הבנק. הבנק מהווה מעין מסלקה שדרכה מתקבלים ומבוצעים התשלומים השונים לצורך המשך פעילות העסק בצורה שוטפת. מבין השירותים השונים שמוצעים על ידי הבנק לעסקים, קיים גם אשראי זמין שבו ניתן להשתמש בתקופות של מחסור או לצורך התפתחות עתידית. עם זאת, כמובן שהאשראי בבנק לא ניתן לכל דורש ולצורך קבלת האשראי יש צורך להעמיד ביטחונות מסוימים.

בכתבה זו, ננסה להסביר כיצד לעשות תכנון בטחונות בצורה יעילה, מה שיאפשר לעסק לקבל את האשראי בסכומים ובתנאים המשתלמים ביותר בשבילו. מכיוון שכמות הנכסים שעומדים לרשות החברה היא מוגבלת, מומלץ לנצל אותם בצורה מקסימאלית בעת תכנון בטחונות.

סוגי אשראי והביטחונות המסופקים כנגדו

ראשית, נגיד שאחד הכללים הבלתי כתובים העיקריים בעניין ביטחונות הוא, שנכסים שוטפים מועמדים כביטחונות כנגד הוצאות שוטפות. לעומת זאת, נכסים לטווח ארוך, מבנים וציוד ישמשו כביטחונות כנגד הוצאות ארוכות טווח.

  • אשראי לצורך התפתחות החברה ורכישת ציוד– במקרה שהאשראי נלקח על ידי העסק לצורך רכישת ציוד או מכונות, זה חייב להיעשות לאחר חישובים ותכנונים מדויקים ביותר. ישנה אפשרות לקחת ציוד או מכונות מחברות הליסינג או גם במחלקות המתאימות בבנקים. הבנקים בדרך כלל ניאותים לתת אשראי לצורך פיתוח העסק ורכישת ציוד בתנאי שיש תכנית עסקית ברורה עם הכנסות גדלות בעתיד.

יש לציין כי לעתים, כאשר אין אפשרות ריאלית לקחת אשראי מהבנקים או לקבל ציוד כאשראי מחברות  הליסינג, החברות פונות לספקים שלהן. זוהי אופציה פחות טובה מכיוון שהביטחונות שהן מעמידות כנגד האשראי הוא הון חוזר. הון חוזר הוא תלוי בהכנסות שוטפות עתידיות, מה שמפר את הכלל העיקרי שציינו בפתיחה ומעמיד התחייבויות ארוכות טווח מול הכנסות שוטפות. זה גורם לחוסר יציבות פיננסית בחברה ולכן רצוי להימנע מכך.

  • אשראי לצורך רכישת מבנים – רכישת מבנים ונכסי נדל”ן נכנסת תחת הקטגוריה של התחייבויות ארוכות טווח וככאלה, יש להעמיד כנגדן נכסים לטווח ארוך, כגון מבנים ונכסי נדל”ן אחרים. אפשר למשכן את הנכסים הקיימים בבנקים למשכנתאות וניתן גם לפנות לבנקים המסחריים לצורך קבלת הלוואה כנגד שיעבוד המבנה. עם זאת, פנייה לבנקים המסחריים יכולה לפגוע בקו האשראי הבנקאי השוטף.
  • אשראי לצורך טיפול בהתחייבויות השוטפות – הנכסים הטובים ביותר כביטחונות כנגד קבלת אשראי לטיפול בחובות שוטפים הוא כמובן הנכסים השוטפים, כגון שוברים של כרטיסי אשראי, צ’קים דחויים של לקוחות ועוד. עם זאת, במקרים מסוימים, נוהגים בעלי העסקים לספק נכסים קבועים כנגד ההתחייבויות השוטפות, מה שפוגע בעתידו של העסק. במקרה כזה, כאשר בעל העסק יהיה מעוניין לפתח את העסק שלו בעתיד, הוא יגלה שאין לו נכסים שהוא יכול לשעבד כנגד רכישת ציוד או קניית נדל”ן.

לסיכום, ישנה חשיבות רבה בתכנון בטחונות יעיל וחכם לגבי עתידו והתפתחותו של כל עסק מצליח. כדי לעשות תכנון בטחונות בצורה יעילה יותר, תוכל לפנות לאנשי מקצוע שפועלים בתחום הייעוץ העסקי. אתר רק תבקש עובד עם מגוון גופים ויועצים ואנו נשמח להמליץ לך על מומחים בתחום. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נשמח לחזור אליך בהקדם האפשרי.