למה חשוב להקפיד על חובת ניכוי מס במקור?


איש עסקים כותב דו"ח תקופתי

בין אם מדובר בחברה מסחרית גדולה, עסק עצמאי קטן או כל גוף אחר שמשלם על הכנסת עבודה, הפעילות הכלכלית המתבצעת בהם כרוכה בהעברות כספים שעליהם יש לגבות מס הכנסה כדין. במקרה של מעסיקים אלו, המדינה שמה את האחריות עליהם ומחייבת אותם בניכוי המס והעברתו לרשויות המתאימות.

צריך לציין שקיים סוג נוסף של ניכוי מס שמתבצע בבנקים המסחריים וזהו המס על דיבידנד. במקרה שמחזיק תיק ניירות הערך קיבל דיבידנד על חשבונו, הרי שהבנק מחויב להעביר את סכום המס המתאים כפי שהחוק מחייב. דוגמא נוספת שניתן לציין היא לגבי לקוח שמנכה מס במקור מהספקים מהתשלום שאליו הוא מחויב.

למה חשוב להקפיד על חובת ניכוי מס במקור?

בשנים האחרונות, רשות המיסים עושה מאמצים גדולים כדי להגביר את האכיפה לגבי גביית מיסים שוטפת וזאת בין השאר במסגרת המלחמה בהון השחור בישראל. כל גוף שעובד עם לקוחות צריך לבדוק היטב את חובות המס שלו ובמידת הצורך לפנות לפקיד השומה לשם הקלה או פטור. בכל אופן, ישנה חובה להגיש דו”ח מפורט למס הכנסה וזאת לא יאוחר מסוף מרץ של כל שנה.

במידה והעוסק שנתון לחובת מס אינו ניכה את הסכום הדרוש כמחויב בחוק, הרי שהוא יכול להיות נתון לסנקציות משמעותיות. בין השאר, יתכן מצב שבו רשות המיסים תדרוש ממנו לשלם את המס שלא נוכה וזאת בתוספת של סכומים נוספים על חשבון ריבית וקנסות. מצד שני, יכול להיות שלא יותר כלל שום ניכוי של מס שלא נגבה והסנקציות על העוסק יהיו פליליות.

אי יישום חובת המס – מאפיינים נוספים

נקודה נוספת שכל חייב במס במקור צריך לזכור היא, כי בית המשפט לא מקבל את עניין חוסר הידיעה כפטור מעונש. כל גוף שמחויב בניכוי מס במקור, צריך להיות מודע לכך ולבצע את הוראות החוק. בנוסף, דיונים קודמים והכרעות שהתקבלו בבית המשפט הראו שנימוקים אחרים לא מתקבלים גם כן. כדוגמא ניתן לציין היעדר זיהוי אופי השירות, קושי סיווג השירות ועוד.

אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים רוצים להעניק לקוראים שלנו את המידע המלא והחשוב ביותר לגבי ההזדמנויות בשוק האשראי והתחומים הנלווים לניהול עסק. מכיוון שכמות העסקים שמציעים מסלולי הלוואות עסקיות גדלה בשנים האחרונות, חשוב מאד לעשות סקר שוק יסודי ולהתייעץ עם מומחים אובייקטיביים בטרם נטילת אשראי או התנהלות חשבונאית מסוימת. מהלך כזה יכול להביא להוזלה משמעותית של עלויות הריבית ואף שיפור בתנאים האחרים של העסקה.

במידה ואתה חושב לקחת הלוואה לעסק בזמן הקרוב, או שמא זקוק לסיוע מקצועי, תוכל לחסוך זמן וכסף באמצעות שיחה טלפונית פשוטה. אנו באתר רק תבקש הלוואות לעסקים יכולים להפנות אותך למומחים בעלי מוניטין בענף. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.