מה צריך לדעת לפני שהופכים לזכיינים של רשת?


אדם לוחץ יד לאחר חתימה על הלוואת הון חוזר לעסק

זיכיון הוא למעשה סוג של הסכם, אשר נחתם בין אדם או קבוצה של אנשים לבין חברה עסקית (חברה מזכה). הסכם זה מעגן את הזכות של הזכיין להשתמש במותג המסחרי של החברה המזכה למטרות המסחריות שלו. כלומר, זיכיון הוא סוג של הסכם השכרת סימן מסחרי ושימוש בו למכירת מוצרים.

מה צריך לדעת לפני שהופכים לזכיינים של רשת?

אדם שמעוניין להפוך לזכיין, צריך להבין כי כמו בכל החלטה עסקית, גם כאן יש יתרונות וחסרונות, אך במצב האידאלי, הקמת עסק במודל זכיינות מועילה עבור שני הצדדים. לפי הסטטיסטיקה, מודל הזכיינות הוא דרך מצוינת כדי לקדם את העסק שלך במהירות. סקרים שנערכו אף הראו כי זכיינות מאפשרת להתגבר על קשיים רבים שחווים עסקים בתחילת הדרך ואף לצאת לדרך מנקודת פתיחה שעסקים אחרים מגיעים אליה רק לאחר חמש שנים.

אלו יתרונות ישנם במודל הזכיינות?

  • הכשרה פשוטה יותר – אם רכשת זיכיון מחברה קיימת, אין לך צורך להשקיע שנים רבות בלימוד המאפיינים הייחודיים של העסק או הענף העסקי שבו אתה פועל. תוכל לקבל את הידע הזה מקורסי הכשרה מיוחדים שהחברה המזכה נותנת לכל הזכיינים שחתומים על חוזה עמה.
  • סיכויים גבוהים יותר להצלחה עסקית – הזיכיון הוא לא תמיד זול יותר מאשר פתיחת עסק עצמאי משלך, אבל הוא בהחלט מבטיח רווחים גדולים יותר – במיוחד אם הזכיין עובד עם חברות גדולות. הקמת עסק במודל זכיינות מבוסס היטב מבטיחה לרוב אחוזי הצלחה גבוהים והחזר מהיר של הכספים שהושקעו.
  • שימוש במותג וקידום עסק בצורה מהירה – אין זה סוד, שלוקח זמן רב עד שעסק חדש מפתח את עצמו ורוכש את אמון הצרכנים. אבל אם יש כבר עסק עם שם מוכר ביד, ניתן להגיע לרמה של הכנסות גבוהה למדי תוך זמן קצר יחסית.

חסרונות פוטנציאליים במודל הזכיינות

  • עמידה בדרישות החברה המזכה – לעתים קרובות יכולות לקרות סיטואציות, שבהן החברה המזכה מנסה להכניס את פעילות הזכיין למסגרת שמתאימה לה. לדוגמא, זכיין שיש לו רעיון מסוים לפיתוח העסק, אינו יוכל להשתמש בו מכיוון שהוא אינו עולה בקו אחד עם הסכם הזכיינות. כדי להימנע ממצבים כאלה, חשוב לתת למומחים לבדוק את הסכם הזכיינות לפני החתימה.
  • עלויות גבוהות עבור הזיכיון – זהו ללא ספק החיסרון מספר אחד של מודל הזכיינות. רכישת זיכיון מחברה קיימת כרוכה בהוצאה של סכומים בלתי מבוטלים, והדבר נכון במיוחד כאשר מתבצעת רכישה של זכות בלעדית למותג באזור מסוים. העניין הוא שחברות מזכות מכירות את השווי הכספי הגדול שטמון במותג שלהם ולכן דורשות סכומים גבוהים על השימוש בו.

אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים שמנו לנו למטרה להעניק את האינפורמציה העדכנית והרלוונטית ביותר לגבי מה שקורה במגזר העסקי בישראל. בנוסף לכך, אנו מעוניינים לתת לקוראים שלנו את האפשרות להשתמש בכלים חשובים באופן מקוון ולהשוות בין אופציות אטרקטיביות במיוחד של הקמת חברה או תחזוקת עסק קיים.

במידה ואתה שוקל להפוך לזכיין בתקופה הקרובה או אולי מתעניין בנושא, הגעת למקום הנכון. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים כי הנציגים הטלפוניים של רק תבקש הלוואות לעסקים יצרו אתך קשר ויסייעו לך לחסוך כסף וזמן על חיפושים מיותרים.