הקלות לעסקים קטנים באמצעות רגולציה דיפרנציאלית


אנשי עסקים שוקדים על כתיבת תוכנית עסקית מהירה

בעת האחרונה, ניתן לשמוע בתקשורת על תלונות רבות של בעלי עסקים קטנים בקשר למחנק אשראי בבנקים ועודף בירוקרטיה מצד הרשויות. הסיטואציה הזו פוגעת במידה רבה בפעילות העסקית של החברות הקטנות והבינוניות שמהוות את אחד ממנועי הצמיחה החשובים של המשק.

הקלות לעסקים קטנים באמצעות רגולציה דיפרנציאלית – תכניתו של שר הפנים

כדי להתמודד עם הקשיים הבירוקרטיים והרגולטוריים שבהם נתקלים העסקים הקטנים, מקדם שר הפנים אריה דרעי תכנית חדשה בחודשים האחרונים. התכנית שנקראת רגולציה דיפרנציאלית, אמורה להקל על העסקים הללו ולאפשר להם לפעול בצורה יעילה יותר – עניין שיתרום גם לחברה וגם לרשויות המדינה.

במסגרת ההקלות שנשקלות, ייעשה שינוי בצו רישוי העסקים ולאחריו יוכל בעל העסק לחתום על תצהיר ספציפי על פעילות החברה בפני עורך דין. פעולה זו תחסוך חודשים רבים של המתנה וזאת כדי לקבל אישור של רשות מוסמכת. למעשה, משרד הפנים מתכוון לסווג עיסוקים שונים לפי רמת הסיכון שלהם ולאחר מכן להגדיר רשימת עיסוקים במסלול של אישור על יסוד תצהיר.

רגולציה דיפרנציאלית – מאפיינים נוספים

לפי האינפורמציה שהעבירו במשרד הפנים, אחת הרשויות הראשונות שתפעל במסלול החדש היא נציבות הכבאות. נציבות זו תוגדר כבעלת סיכון נמוך מבחינת הבטיחות מאש, תצהיר על כך בפני עורך דין וכך לא תצטרך לחכות לאישור הרשויות או נציגים מוסמכים אחרים. גם עסקים אחרים כמו מסעדה, מספרה או מכולת, יוכלו להגיש בקשות דומות ולחסוך לעצמם זמן המתנה – זאת בתנאי שהם עומדים בקריטריונים של עסק עם סיכון נמוך.

חשוב לציין, כי גם אם תכנית רגולציה דיפרנציאלית חוסכת זמן ובירוקרטיה במידה משמעותית, כל האחריות לאחר החתימה על התצהיר תיפול על בעל העסק. היעד של התכנית הוא מצד אחד להקל על עסקים בעלי סיכון נמוך ומצד שני להוריד את העומד מהרשויות – דבר שיאפשר להם למקד את המאמצים שלהם מול עסקים בעייתיים יותר. פרט לרשויות הכיבוי, משרד הפנים מתכוון לשלב רשויות נוספות כמו משרד הבריאות, משטרה, המשרד להגנת הסביבה ועוד.

המהלך הזה של שר הפנים אריה דרעי הוא אינו בודד, אלא רק אחד מתוך שורה של שינויים מתוכננים בשנים הקרובות. בין השאר, מעוניין משרד הפנים לבצע רפורמות בהארכת תוקף רישיונות עסק, כתיבת מפרטי דרישות אחידים, הקמת ועדות השגה ועוד. הכוונה היא, כי מהלכים אלו יורידו את יוקר המחיה ויצרו מקומות עבודה חדשים.

אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים מעוניינים לתת לקוראים שלנו את המידע הרלוונטי והאקטואלי בביותר בנוגע למתרחש בתחום האשראי העסקי בארץ. הסכומים הגבוהים שמעורבים בעסקאות אשראי עסקי מגדילים במידה רבה את הצורך בקבלת ייעוץ מקצועי ועריכת סקר שוק יסודי.

במידה ואתה חושב על נטילת אשראי עבור העסק שלך בתקופה הקרובה, ביכולתנו לסייע לך לחסוך כסף וזמן על חיפושים מיותרים. כל מה שעליך לעשות, זה למלא את פרטיך האישיים בטופס שנמצא בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.