הלוואות לעסקים בגלל הקורונה


כסף ישראלי שניתן כהלוואת סיוע

נגיף הקורונה ממשיך להתפשט בישראל ובמדינות רבות בעולם, כבר עכשיו ניתן לראות כצד ענפים שלמים נפגעים כתוצאה מההתפשטות המהירה של הנגיף ועקב ההנחיות של משרד הבריאות כמו הימנעות מאירועים המוניים, חובת בידוד ביתי על כל השבים מכל יעד בעולם וכדומה. ראש הממשלה הודיע ב-11 במרץ 2020 על הקצאה של 8 מיליארד שקל לטובת קרן הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים שנפגעו מהקורונה, ובנוסף הוא הודיע על סיוע נפרד לחברות התעופה שנפגעו קשות מהנגיף.

צעדים מבורכים לסיוע למגזר העסקי

נגיף הקורונה משפיע על כלכלות העולם, ולמרות שהמצב הכלכלי בישראל טוב ממרבית כלכלות העולם ניתן כבר עכשיו לראות כיצד עסקים שנפגעו ממשבר הקורונה מתקשים להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניהם, למשל מצוקת אשראי קשה, קשיים במימון הפעילות השוטפת, הוצאת עובדים לחופשה ללא תשלום, דחיית תשלומים לספקים וכיוצא בזה.

לאחר הערכת מצב עדכנית של שר האוצר בשיתוף בכירי משרד האוצר, בנק ישראל, רשות המסים והרשות לניירות ערך – הוחלט לבחון צעדים חדשים להתמודדות המשק הישראלי עם המשבר שנגרם עקב התפרצות נגיף הקורונה. אחת ההחלטות היא לפתוח מסלול הלוואות סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, זהו מסלול הלוואות ייעודי להעמדת הלוואות בערבות המדינה לעסקים שנפגעו מהתפרצות נגיף הקורונה, בעיקר לעסקים שנקלעו לקשיים תזרימיים.

הלוואות ייעודיות בריבית אטרקטיבית לעסקים שנפגעו מנגיף הקורונה

על פי משרד האוצר, המסלול הייעודי למתן הלוואות לעסקים שנפגעו מקורונה ייפתח בתיאום עם בנק ישראל על מנת לאפשר לבנקים המסחריים להציע הלוואות לעסקים הקטנים והבינוניים שנפגעו מהתפרצות נגיף הקורונה. משרד האוצר החליט לספק הלוואות בשיעור מוגדל של ערבות המדינה עד 85% והבנקים נדרשים לקצר את משך הבדיקה ולהשלים את הטיפול בבקשות להלוואות בתוך 9 ימי עבודה בלבד ולהעמיד את ההלוואות באופן מיידי.

הלוואה לעסק קורונה, כלומר הלוואות סיוע לעסקים שנפגעו מהתפרצות הנגיף, הן הלוואות לצרכי גישור. ניתן לקבל הלוואת סיוע בפריסת תשלומים למשך עד 5 שנים עם אפשרות לדחיית תשלומי ההחזר החודשיים לתקופה של חצי שנה ממועד העמדת כספי ההלוואה לעסק. המדינה התחייבה להציע הלוואות בריבית אטרקטיבית יותר מהרגיל, היא נטלה על עצמה ערבות גבוהה עד 85%, ולווים יוכלו לקבל אישור להעמיד ביטחונות בשיעור של עד 10% מסכום ההלוואה כדי להקל על העסקים הקטנים והבינוניים.

בנוסף, ניתן להגיש בקשה לקרן הסיוע לעסקים במצוקה שעדיין נותרו בקופתה כ-130 מיליון ₪. הקרן מציעה סיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה באופן ישיר ולא באמצעות הלוואות.

למידע נוסף ולעזרה בגיוס הלוואות לעסקים בגלל הקורונה השאירו פרטים בטופס למטה. המומחים של רק תבקש הלוואות יחזרו אליכם עם הצעה אטרקטיבית להלוואה נוחה בריבית נמוכה ויסייעו לכם להגיש בקשה מסודרת לקבלת הלוואה באופן מיידי וללא עיכובים.