אשראי חוץ בנקאיכדי לתפעל עסק מצליח שנותן שירות אפקטיבי ללקוחות שלו וגם משלם את כל ההתחייבויות כלפי העובדים שלו לאורך זמן, הבעלים של העסק זקוקים לתזרים מזומנים רציף. אחרי הכול, בחייו של עסק תמיד ישנן תקופות פחות מוצלחות, כשהמכירות חלשות יותר, ההוצאות גדולות יותר מהצפוי או אולי אפילו המצב המקרו-כלכלי משפיע לרעה על המאזן הכספי.

אשראי בבנק מול אשראי חוץ בנקאי

במצבים כאלה, יש בדרך כלל מספר אופציות עיקריות לבעלי החברות. אחת מן האפשרויות היא לפנות לבנק – הבנק יכול להציע אשראי עסקים בעלות נמוכה יחסית, אך מצד שני, סכומי האשראי שניתן לקבל תלויים מאד בביטחונות כנגד האשראי והמוניטין של החברה בבנק (ואלה תנאים שלעיתים החברה לא יכולה לעמוד בהם). אפשרות אחרת היא לפנות לאחת מן החברות החוץ בנקאיות שמציעות אשראי לעסקים.

איך מגייסים אשראי חוץ בנקאי?

על ידי בחירה באופציית אשראי חוץ בנקאי למטרות ספציפיות, החברה נמנעת בעצם מלנצל עד תום את המסגרת הבנקאית (שניתן להמשיך ולהשתמש בה לצרכים שוטפים) והיא יכולה לקבל סכומים גבוהים יחסית בצורה מהירה ופשוטה יותר מאשר בבנק. עם זאת, יש לזכור שהקלות היחסית של קבלת האשראי טומנת בחובה תשלום ריביות גבוהות יותר עבור הסיכון שהחברות החוץ בנקאיות לוקחות על עצמן במתן אשראי לחברות שהן פחות מכירות.

אלו סוגים של אשראי חוץ בנקאי קיימים?

החברות המעוניינות בקבלת אשראי חוץ בנקאי יכולות לפנות לאפיקים הבאים:

  • חברות פיננסיות גדולות – חברות פיננסיות רבות בתחום הביטוח, לדוגמא, מציעות הלוואות חוץ בנקאיות בישראל לאנשים פרטיים ולעסקים. החברות הללו נמצאות בבעלות פרטית ולכן אינן כפופות בצורה הדוקה להוראות של בנק ישראל. מכיוון שכך, הן יכולות להציע מגוון אפשרויות אשראי בתנאים שאינם קיימים בבנקים המסחריים.
  • קרנות פילנטרופיות לאשראי – יזמות ופעילות עסקית מוצלחת תורמת לאוכלוסייה בכך שהיא יוצרת מקומות עבודה ומביאה להתרחבות ולפיתוח. ישנם גופים בישראל שרוצים לתמרץ פעילות עסקית תחת קריטריונים מסוימים: לדוגמא, אשראי ליזמים צעירים שעושים את צעדיהם הראשונים ביזמות או תמיכה ביזמים שרוצים להרחיב את העסקים שלהם לכיוון הנגב והפריפריה. זוהי אופציה מצוינת לקבל אשראי בתנאים משתלמים יותר ממקומות אחרים.

תחת קרנות כאלה ניתן לכלול את קרן נס שפועלת מתוך תרומות של יהודי ארה”ב, קרן נתן שמציעה הלוואות עד מאה אלף ₪ בתנאים משתלמים וקרן שמש, שמתאימה ליזמים צעירים, עד גיל 35.

  • פקטורינג – במידה וחברה רוצה להגדיל את כמות המזומן שלה לצורך פעילות שוטפת, יש לה אפשרות לפנות לגופים פיננסיים העוסקים בפקטורינג. חברות הפקטורינג רוכשות את החשבוניות שעבורן העסק אמור לקבל הכנסות בעתיד ובתמורה נותנות לעסק 90% בערך החשבונית.

במידה ואתה מעוניין לקבל מידע נוסף על האפשרויות שיש לך לקבל אשראי חוץ בנקאי, אנו באתר רק תבקש לעסקים נשמח לענות על שאלותיך. השאר את הפרטים שלך באתר ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.