גיוס הון ומימון חוץ בנקאי


בעל עסק במצוקה מחפש מקורות אלטרנטיביים לגיוס כספים

הדרך למימוש רעיון עסקי והפיכתו למיזם כלכלי מצליח הא מורכבת ויש בה כמה שלבים משמעותיים. אחד מהם הוא גיוס הון. גם עסקים קיימים שכבר קמו ופיתחו את המוצר או השירות שלהם, נזקקים לא אחת להון נוסף לצורך התרחבות, הוצאת פרויקט לפועל וסיבות נוספות. כדי לגייס את ההון הנדרש ניתן לפנות לבנק וניתן גם לחפש מימון חוץ בנקאי ממקורות פיננסיים אחרים.

איך אפשר לקבל מימון לעסקים?

כשבעל עסק מנסה לגייס אשראי דרך הבנק הוא יידרש ברוב המקרים להעמיד בטחונות או ערבויות לבנק ועלויות המימון עלולות להכביד על העסק, כמו על תזרים המזומנים השוטף. כדי לא להתמודד עם דרישות ותנאי הבנק, קיימת אופציה של גיוס כספים ממקורות אלטרנטיביים, ביניהם משקיעים פרטיים או משקיעים מוסדיים כמו חברות השקעה וקרנות הון סיכון.

היתרון הבולט הוא כי השקעה ממקור חיצוני לא פוגעת באובליגו ובמסגרת האשראי הבנקאית של העסק. בעל העסק יכול לאתר משקיע פעיל בעסק, שיהפוך לשותף אסטרטגי ויסייע באספקטים הניהוליים, השיווקיים,הפיננסיים של העסק, יתרום מקשריו הענפים, בארץ ובחו”ל ויחלוק את הנטל בניהול העסק.

בעל העסק יכול לבחור גם במשקיע שאינו פעיל, שתרומתו היא השקעה פיננסית בלבד. משקיע כזה רק מקבל רווחים על השקעתו, באמצעות חלק ממניות החברה, או סיכום אחר שיש לו עם בעל העסק ואינו מתערב בניהול העסק ובאסטרטגיות השונות. יתרון נוסף של גיוס הון ממשקיעים פרטיים הוא כי אין בגיוס מסוג זה עלויות מימון גבוהות כפי שקורה מול הבנק.

גיוס הון ממשקיעים פרטיים

השקעה פרטית היא של אנשים שאינם מוסד או גוף פיננסי כל שהוא. איש עסקים או אדם שיש בידיו הון פרטי, מעוניין להשקיע אותו, או חלק ממנו לעסק. לרוב זה יהיה לאחר שהמשקיע יעריך את הפוטנציאל הקיים בעסק וישאף להגשימו באמצעות כספי ההשקעה כמו גם מנסיונו וקשריו הענפים.

כאמור, מידת המעורבות של המשקיע בעסק תלויה בהסמכות שמתגבשות בין המשקיע לבין בעל העסק.

כיצד ניתן לקבל מימון עבור עסק חדש?

בעלי עסקים רבים, או יזמים בתחילת דרכם שמעוניינים לגייס הון באמצעות משקיעים פרטיים לא ממש יודעים כיצד להגיע אליהם. כאן נכנס לתמונה מאני עסקים, מומחים מתחום הפיננסים שבידיהם מאגר מידע והכלים לאתר משקיעים מתאימים ולחבר אותם ליזמים. במאני עסקים מנתחים היועצים המומחים את מצבו של העסק, מהו הפוטנציאל הגלום בעסק ומסייעים ליזמים או בעלי העסקים לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורם.

אם אתם מחפשים משקיעים פרטיים לעסק או למיזם שלכם ולא יודעים כיצד לאתר אותם ומי המשקיע המתאים ביתר לעסק שלכם, זה הזמן למלא את פרטיכם בטופס המצורף באתר רק תבקש לעסקים ולקבל יעוץ לאחר ניתוח כל הפרמטרים ואיתור המשקיעים הרלוונטיים ביותר.