הון עצמי לפתיחת עסק


אדם מחשב את ההון העצמי הנדרש לפתיחת עסק

חלומם של רבים להקים עסק עצמאי נגוז כשמגיעה שאלת המימון. התפיסה הרווחת היא כי ללא הון עצמי לא ניתן לפתוח עסק. זהו אמנם מצב אידיאלי בו אין תלות בשום גורם מממן חיצוני אולם מה שרבים לא יודעים הוא כי עלויות פתיחת עסק בשלביו הראשונים אינן גבוהות מאד וניתן להסתפק בהון עצמי לפתיחת עסק, גם אם הוא צנוע.

כמה הון עצמי נדרש לפתיחת עסק

סכום הכסף הדרוש לפתיחת עסק חדש משתנה בהתאם לסוג העסק, המוצר, עלויות הייצור והפיתוח כדומה. אולם חשוב להבין כי בשלבים הראשונים של העסק הסכומים אינם כה גבוהים וניתן לגייס אותם, אם לא מהון עצמי, אזי ממקורות מימון חיצוניים.

בשלב הראשון חשוב להשקיע רק במקומות הנדרשים ולא להתחיל “בגדול”. למשל, להמתין עם שכירת משרדים גדולים, לא לצבור מלאי מהתחלה וכדומה.

אם בכל זאת ההון העצמי שברשותכם אינו מספיק, ניתן לפנות למקורות מימון חיצוניים, ביניהם קרנות מימון לעסקים, עמותות, משקיעים פרטיים ובנקים שיציעו לכם הלוואה לפתיחת עסק בתנאים משתלמים.

גיוס הון עצמי לפתיחת עסק

לפני שפונים למקורות מימון חיצוניים וחוץ בנקאיים כדאי לנסות ולברר אם ניתן להשיג הון עצמי פרטי, למשל דרך המשפחה, או אפילו מכרים שמעוניינים להשקיע בעסק שלכם. חסכון ישן, מענק שחרור כדומה יכולים לסייע רבות ולספק לכם הון עצמי התחלתי לפתיחת העסק. זו יכולה להיות תחילת הדרך וגם אם תגשו לקבלת הלוואה נוספת, תוכלו לדעת על כמה עומד ההון העצמי שלכם לפני הפגישה עם הגוף שיספק לכם את האשראי הנוסף.הדבר גם מסייע לכם להתנהל נכון יותר מול הבנק מאחר ואינכם מגיעים ממקום נואש וחסר כל אלא עם סכום התחלתי מסוים משלכם.

בישראל קיימות קרנות מימון רבות המסייעות לעסקים חדשים. חלק מהן הן ייעודיות לאוכלוסיה מסוימת, למשל יזמים צעירים, נשים חד הוריות, תושבי הפריפריה וכדומה. חשוב לבדוק את ההתאמה שלכם לקרן ספציפית, כדי להגדיל את סיכוייכם לקבלת המימון לעסק.

כדי לעשות זאת מומלץ להתייעץ עם גוף מקצועי ובעל נסיון שיסייע בהכנת הבקשה, ימליץ על הגופים הרלוונטיים ויבחן את הבקשה למימון טרם הגשתה.

רוצים לשמוע עוד על הון עצמי לפתיחת עסק? פורטל רק תבקש לעסקים עומד לרשותכם לכל פנייה ושאלה. מלאו את פרטיכם בטופס המקוון עכשיו וקבלו מידע חשוב ומועיל על הדרכים למימון העסק שלכם.