ליווי עסקי וייעוץ כלכלי לעסקים


advice3

בעידן של היום ישנה תחרות גדולה בין העסקים על לב הצרכן ונאמנותו, על קדמה טכנולוגית ועל הישרדות בשוק המסחרי. התחרות הופכת קשה עד מאוד, ולעיתים בלתי אפשרית, לעסקים פרטיים, במיוחד לעסקים הקטנים והבינוניים בשוק. לאלה, בניגוד לתאגידים וחברות הענק, אין תקציבים בלתי מוגבלים לפזר על מהלכים שיווקיים ואסטרטגיים. לכן, עסקים רבים נעזרים בשירותי ליווי עסקי, המסופקים על ידי חברות ייעוץ כלכלי.

מהו ליווי עסקי?

ליווי עסקי הוא ייעוץ ממקור חיצוני לחברה, ליווי צמוד לעסקים שמסייע לחברה לתכנן מהלכים שיקדמו את העסק בשוק. בעל החברה מקבל הסבר והכוונה על המשימות שעליו לבצע (לבדו או בשיתוף עם היועץ הכלכלי), במחלקות החברה השונות: מכירות, שיווק, ייצור, הפצה, שירות ללקוח ועוד, על מנת לייעל את החברה בצורה אופטימלית ולהביא לשיפור כלל המחלקות והעסק.

מתי נדרש ליווי עסקי וייעוץ כלכלי?

ליווי עסקי נדרש כאשר בעל חברה מעוניין לשפר את השליטה על החברה או במקרים בהם הוא מעוניין לחזק נקודת תורפה שקיימת בחברה. במקרים כאלה יפנה בעל החברה לחברת ייעוץ כלכלי וייפגש עם יועץ כלכלי. בפגישה הראשונה (פגישת היכרות שלרוב אינה כרוכה בתשלום), יישמע היועץ מבעל העסק על העסק, מטרות ויעדים בהם הוא מעוניין ובנוסף, היועץ ייבצע ניתוח של העסק והיכרות עם העסק. בשלב זה ניתן לומר כי בעל העסק והיועץ מבצעים תיאום ציפיות, בנוגע לתוצאות שבעל העסק מעוניין לקבל בסופו של דבר ובנוגע למטרות שמתאפשר להשיג לפי הערכתו של היועץ הכלכלי.

לאחר פגישת ההיכרות והסכמה על עבודה משותפת, מתחילים היועץ ובעל החברה לבנות תכנית פעולה. תכנית הפעולה מכילה משימות, אסטרטגיות, שינוי נהלי חברה, יעדים ומטרות. כמובן ששיתוף הפעולה בין היועץ ובעל החברה חייב להימשך לאורך התכנית, בעל החברה חייב להיות חלק שותף ומוביל של התכנית, על מנת להוציאה לפועל ועליו לפעול במלוא עוצמתו על מנת להביא להצלחת התכנית.

תקופת משך התכנית נקבעת בשלב המקדים ביחד עם היועץ. כמובן שלאחר הטמעת השינויים, חייב בעל העסק להקפיד על המשך ניהול החברה בהתאם לתכנית העסקית. תכנית עסקית יכולה להימשך יותר מכפי שנקבע וזאת על מנת להביא להצלחה בצורה הטובה והאופטימלית ביותר לכן, חשוב לשמור על שיתוף פעולה עם היועץ לכל אורך התכנית.

כאמור, שיתוף הפעולה בין בעל החברה לבין היועץ, חשוב ומהווה גורם משמעותי בסיכויי ההצלחה של התכנית העסקית. לכן, כדאי למצוא חברת ייעוץ עם יועצים מקצוענים, מנוסים ובעלי הצלחה מוכחת בתחום העסקי. בפורטל רק תבקש נסייע לך לקבל את הייעוץ הדרוש לעסק שלך. השאר פרטים בפורטל וקבל ייעוץ ראשוני ללא כל עלות וללא התחייבות.