אסטרטגיית אוקיינוס כחול


אנשים עוסקים בפיתוח עסקי

בשנים האחרונות, כמעט כל יזם שמקים עסק חדש בישראל ומתפעל אותו בצורה שוטפת עומד בפני תחרות גדולה מצד המשתתפים האחרים בשוק. הסיבות למצב זה הן רבות ובין המרכזיות שבהן ניתן לציין את גודלה הקטן של המדינה, התרכזות האוכלוסייה במרכז הארץ, המיסוי והבירוקרטיה שמקשה על הסקטור העסקי, עלויות תפעול גבוהות ועוד. כדי לשרוד ואף לחזק את המעמד התחרותי של כל חברה (בארץ או בחו”ל), יש צורך לפתח אסטרטגיה לצמיחה העתידית של החברה – הכוונה היא למונחים מקצועיים כמו פיתוח עסקי ותכנון אסטרטגי.

כדי לבצע תכנון יעיל של פיתוח עסקי לאורך זמן?

יזמות והקמת חברה חדשה שתצליח בטווח הארוך מתחילה ממחקר שוק – זוהי נקודת הפתיחה שיכולה להשפיע על המשך הדרך בצורה המשמעותית ביותר במידה והבסיס של העסק החדש הוא יציב ומושתת על יסודות חזקים, אין שום סיבה שהחברה לא תהפוך לרווחית תוך זמן קצר יחסית. בנוסף, יש צורך להיות מודע לאטרקטיביות ההשקעה של הענף בו עוסקת החברה, וזאת לפני קבלת החלטות שיכולות להשפיע על הצמיחה של החברה וההכנסה שלך. להלן מספר נושאים שעליך להתעמק בהם בעת מחקר השוק:

  • מצב הענף בו עוסקת החברה בכללותו.
  • כיוונים ומגמות עסקיות חדשות ומבטיחות לעסק שלך.
  • מתחרים פוטנציאליים ואיומים חיצוניים אחרים.
  • טכנולוגיות או מוצרים חדשים שיכולים לפגוע ברווחיות העסק שלך.

מהי אסטרטגיית אוקיינוס כחול?

לאחר ביצוע מחקר השוק וניתוח הגורמים שעשויים להשפיע על הפיתוח של העסק, זהו הזמן לפעולה, כאשר הצעד הראשון יכול להיות מכוון למטרת זיהוי שווקים פוטנציאליים חדשים. אסטרטגיה זו, אשר מדברת על התפתחות לכיוון של שווקים חדשים לחלוטין שטרם התגלו, נקראת “אוקיינוס כחול” והיא פותחה לצורך התמודדות של עסק בשוק תחרותי. היא מנוגדת לפעילות במסגרת “אוקיינוס אדום” שמאופיינת במלחמה של החברות העסקיות על נתח בשווקים קיימים.

במידה והמחקר הראשוני אכן מראה על כדאיות למעבר אל אסטרטגיית אוקיינוס כחול, חשוב לענות על מספר שאלות עקרוניות:

  • למה המתחרים אינם נמצאים עדיין בשוק הזה?
  • איזה סוג של לקוחות יהיה בשוק החדש?
  • מהו הפוטנציאל של שוק זה?
  • מהו ההחזר על ההשקעה בשוק זה?
  • מה אתה צריך לעשות כדי להיכנס לשוק זה?
  • האם המוצר שלך יכול לענות על הצרכים של הלקוחות בשוק החדש או שמא תצטרך ליצור מוצר חדש?

אנו באתר רק תבקש הלוואות לעסקים שמנו לנו למטרה לקשר בין לווים עסקיים פוטנציאליים לבין גופים פיננסיים שונים שמציעים את האפיקים האטרקטיביים ביותר ללקוחות – בין אם זה מבחינת עלויות, תקופת ההחזר, עמלות ותנאים נוספים. בסיוע המומחים שלנו, תוכל לקבל הלוואה בקלות יתרה וזאת בגלל הניסיון הרב שלהם במסגרת עבודה בענף האשראי הצרכני והעסקי.

אין זה סוד כי כמות מסלולי ההלוואות כיום היא גבוהה מאד, גם אם לא זמינה לכל דורש, אלא מותאמת ליכולת הפיננסית שלו, ההכנסות השוטפות והיסטוריית האשראי. אולם, דווקא מגוון גדול זה דורש התערבות מקצועית שתוביל להחלטה נבונה יותר בקשר לאפיק ההלוואה הנבחר.

במידה ואתה חושב ליטול הלוואה עסקית או צרכנית בזמן הקרוב, תוכל לחסוך זמן וכסף בעזרת שיחה טלפונית פשוטה עם נציגי רק תבקש הלוואות לעסקים. לצורך כך, כל מה שעליך לעשות הוא למלא את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.