תוכנית עסקית מהירה


אנשי עסקים שוקדים על כתיבת תוכנית עסקית מהירה

כתיבת תוכנית עסקית היא הליך שדורש זמן בשל נתונים שיש לאסוף, מחקר שיש לבצע, חישובים פיננסיים שחשוב לדייק בהם ולבסוף כתיבת המסמך עצמו, כולל גרפים ותרשימים. מה קורה אם זקוקים להגיש את התוכנית בזמן קצר, למשל להצגה בפני משקיעים פוטנציאליים?

כתיבת תוכנית עסקית בתוך שבועיים

רוב התוכניות העסקיות נכתבות על ידי גורמים חיצוניים ולא על ידי בעל העסק עצמו. הסיבות לכך הן רבות, החל מראייה אובייקטיבי של גורם חיצוני שאינו מושפע ואינו קשור רגשית לעסק, כך שהנתונים שהוא מציג הם ריאליים ומדויקים יותר וכלה במקצועיות הנדרשת להכנה וכתיבת תוכנית כזו, המתבססת על מחקרי שוק, סטטיסטיקות, מידע רגיש על המתחרים ומידע פיננסי הדורש הבנה כלכלית רחבה.

כדי לכתוב תוכנית שתהיה רצינית, מקיפה ומדויקת ככל שניתן, נדרשים כחודשיים עד שלושה לכתיבתה. אולם יש מקרים בהם הצורך בתוכנית עסקית הוא מיידי ונדרשת חשיבה עסקית ויכולת מקצועית כדי להכין אותה בזמן קצר.

כתיבת תוכנית עסקית מהירה

במקרים בהם אין זמן להמתין , למשל הזדמנות מיידית לגיוס אשראי וכדומה, קיימת האופציה להכין תוכנית עסקית מהירה בתוך שבועיים לערך. במצבים אלו מתפנה, הן בעל העסק או היזם והן איש המקצוע העוסק בהכנת וכתיבת התוכנית העסקית מכל עיסוק אחר ונרתם לאיסוף המידע וכתיבת התוכנית. יצוין כי כתיבת תוכנית עסקית מהירה אינה נופלת באיכותה מתוכנית שזמן כתיבתה הוא ממושך יותר וההתמקדות בתוכנית העסקית בלבד, מביאה לתוצאות מהירות ומדויקות.

זקוקים למידע נוסף לכתיבת תוכנית עסקית מהירה? פורטל רק תבקש לעסקים ישמח להעמיד לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע, מומחים בכתיבת תוכניות עסקיות. מלאו פרטיכם בטופס שבאתר וקבלו מידע נוסף.