תכנית עסקית לעסק קטן


אנשים עוסקים בפיתוח עסקי

עסקים רבים, במיוחד קטנים, זקוקים למימון שיניע את העסק ויאפשר להם להתפתח ולצמוח עם בטחון פיננסי החיוני לקיומם. הכלי לקבל את המימון הפיננסי הנדרש הוא תוכנית עסקית.

טעות רווחת בקרב רבים מבעלי העסקים הקטנים היא כי אינם זקוקים לתוכנית עסקי. בפועל, תכנית עסקית לעסק קטן תורמת רבות לעסק במיוחד כשנדרש גיוס הון לעסק.

תכנית עסקית לעסק קטן

למה בעצם משמשת התוכנית העסקית? מסתבר שתרומתה היא רבה, גם בעסקים קטנים, מאחר ובאמצעותה מתאפשרת הבנה של סביבת העסקים בה פועל העסק, גם קטן. היא מסיעת בהבנה של החולשות והחוזקות של העסק, במיצוב יעדים ריאליים והתנהלות מקצועית בכל המישורים בהם פועל העסק כדי לעמוד ביעדים אלו.

ככל שהעסק קטן יותר, הוא יגלה שהקשיים הנערמים בדרכו בדרך לגיוס הון הם רבים יותר. הסיבה לכך היא חוסר בטחון של הבנק או חברות פיננסיות אחרות בנוגע להצלחת העסק ויכולתו לעמוד בהחזרי ההלוואה. לכו נדרשת תוכנית מפורטת ורצינית, העושה שימוש בנתונים שנאספו בקפידה ומתבססים על מחקרי שוק ומשתנים נוספים.

תכניות עסקיות כמפתח לקידום העסק

כשבעל העסק מנסה לגייס הון, הדבר הראשון שיבצע הגוף הפיננסי המממן הוא לבדוק אותו. הוא יבקש לקבל את הסטורית ההכנסות והרווחיות של העסק, את הסטורית האשראי שלו, את יכולת העסק להרוויח ולייצר התנהלות כלכלית נכונה שבין היתר תאפשר לו לעמוד בהחזרי ההלוואה וכדומה. את כל הפרמטרים האלו יקבל הגורם המממן באמצעות תוכנית עסקית שמהווה גם תוכנית פעולה מפורטת וברורה לטווח הקצר ולטווח הארוך.

כשהעסק הוא קטן ובעליו חווה ספקנות מצד גופים פיננסיים אליהם הוא פונה, דווקא התכנית העסקית תראה מחויבות ורצינות, אפילו התחייבות אשית של בעל העסק, לתוכנית עבודה ברורה ותיעוד היעדים, המשימות והדרכים לעמוד בהם. הצורך בתוכנית עסקית אינו מותנה אם כך בגודלו של העסק ובעצם, לפחות מהאספקט המימוני, תכנית עסקית לעסק קטן היא בעלת חשיבות גדולה אולי אף יותר מעסק גדול.

פורטל רק תבקש מעמיד לרשותכם את מיטב במומחים המקצועיים שישמחו לסייע לכם בכתיבת תוכנית עסקית מפורטת ומדויקת, בה תוכלו לעשות שימוש הן לצורך גיוס הון והן כבסיס לתוכנית עבודה.

לקבלת יעוץ ומידע נוסף, מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר.