הלוואה לשיפור תזרים מזומנים בעסק


כסף שהתקבל מהלוואה

הקמת עסק חדש בישראל ותחזוקתו השוטפת לאורך זמן כרוכים בקשיים רבים, איתם מתמודדים היזמים ובעלי העסקים הפוטנציאליים מידי יום. הסיבה לכף נעוצה בעובדה, כי ישראל היא מדינה קטנה וצפופה, בה חברות קטנות ובינוניות נמצאות בתחרות גבוהה ביניהן (זאת בניגוד לחברות הגדולות שנהנות לעתים מכוח שוק רב וממעמד מונופוליסטי).

אשראי עסקי לשם מימון הוצאות שוטפות

אחת הבעיות שמערימה קשיים רבים על בעלי העסקים והיזמים, היא כמובן העניין הכספי שקשור למימון ההוצאות הקבועות והזמניות. בשנים האחרונות, יחד עם הפיקוח המוגבר על הבנקים מצד הרגולטור, קבלת אשראי עסקי הפכה להיות דבר מורכב יותר וחברות רבות מסורבות על ידי הבנקים במתן הלוואות.

כל חברה זקוקה לקו אשראי זמין כדי לממן את ההוצאות השונות שקשורות לפעילות השוטפת. בעל עסק יכול להעריך, אך אינו יכול לצפות באופן מדויק את כמות המכירות והמזומנים שמתקבלים בתקופה מסוימת. ההוצאות לעומת זאת הן לעיתים קבועות (רכישת חומרי יצור, תשלום חשבונות, משכורות ועוד) ולא ניתן להקטין אותם תוך זמן קצר.

היכן ניתן לקבל הלוואה לשיפור מזומנים בעסק?

כדי לשפר את כמות תזרים המזומנים בעסק, בעלי העסקים יכולים לפנות בבקשת אשראי לבנקים, גופים בנקאיים וקרנות מימון שנתמכות על ידי משרדי הממשלה ותורמים פרטיים.

הבנקים, כאמור, הקשיחו את עמדתם בנוגע לנטילת אשראי עסקי, מה שאומר כי בעלי עסקים ללא הון עצמי גבוה ונכסים כנגד ההלוואה יתקשו לקבל אישור חיובי מפקידי האשראי בבנק. ישנה גם חשיבות לאופי של מערכת היחסים עם בנק ספציפי – במידה ובעל העסק מחזיק חשבון בבנק כבר זמן רב והיסטוריית האשראי שלו תקינה, כנראה שאפשרויות האשראי שלו יהיו משתלמות יותר.

גופים חוץ בנקאיים הם אופציה יותר רלוונטית, וזאת בגלל שהם גובים ריביות ועמלות גבוהות יותר שמאפשרות להם לפצות על סיכוני האשראי שקיימים במתן אשראי מסוכן יותר. בנוסף לכך, הם מציעים ללקוחות העסקיים מגוון מסלולים גמישים, עם פריסה ארוכה לתשלומים ואפשרות להתאים את ההחזר להעדפות הלווה.

קרנות מימון כגון קרן בערבות מדינה, מאפשרות ללווים לקבל הלוואה בתנאים טובים למדי ביחס לאפשרויות אחרות, אך כרוכות בהגשת מסמכים ותהליכי אישור בירוקרטיים. ישנם מסלולים מיוחדים במסגרת קרנות אלו שמתאימים למימון הון חוזר, השקעות ועוד.

במידה ואתה מעוניין להשוות בין אפשרויות שונות של קבלת הלוואה לשיפור מזומנים בעסק, אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים מאפשרים זאת ללא כל עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נדאג לחזור אליך טלפונית בהקדם האפשרי.