שירותי ניכיון צ’קים


Fotolia_33855388_Subscription_Monthly_M

שימוש בשירותי חברות ניכיון צ’קים הפך לאחרונה לפופולארי מאד, בעיקר בקרב עסקים קטנים, אך לא רק. ככלל, שירותי ניכיון צ’קים בישראל מתבצעים ב-80% מהמקרים על ידי הבנקים המסחריים, אך בגלל התנאים הפחות אטרקטיביים שהבנקים מציעים ללקוחות שלהם, השירות מתפתח בשנים האחרונות גם מחוץ לבנקים.

אז מה זה ניכיון צ’קים? עסקים קטנים רבים ברחבי ישראל עובדים עם לקוחות ומקבלי שירותים שמשלמים להם בצורת צ’קים דחויים – זוהי צורת תשלום מקובלת בהתחשבנות בין עסקים. לעתים קרובות קורה שהעסק, הזקוק לתזרים מזומנים כדי לשלם לספקים ונותני שירותים אחרים, מוצא את עצמו עם מחסור חמור במזומנים. אפשרות אחת שיש לבעל העסק היא לפנות לבנקים, אבל בעת האחרונה הבנקים לא ששים לתת הלוואות לעסקים קטנים. מה שמביא אותנו לאפשרות של שימוש בצ’קים שיש ברשותו, אבל טרם הגיע זמן פירעונם.

איך עובד ניכיון צ’קים?

העסק פונה לחברות ניכיון הצ’קים ומקבל תשלום של סכום הצ’ק הדחוי תמורת עמלה וריבית על הזמן שנותר עד לפדיון הצ’ק. סכום העמלה והריבית תלוי בזמן שנשאר עד לפירעון – ככל שנותר זמן רב יותר, כך הסיכון לחברת ניכיון הצ’קים גדול יותר והריבית גדולה יותר. בנוסף, העמלה תלויה גם בסיכונים אחרים, למשל, בסוג הענף שבו פועל בעל העסק שמבקש לנכות את הצ’ק. בענפים מסוימים הסיכונים הם גדולים יותר מענפים אחרים.

שירותי ניכיון צ’קים אינם עוסקים רק בצ’קים דחויים ומציעים גם שירותים נוספים, כגון ניכיון צ’קים שחזרו. מי שנתקל פעם בניסיון לקבל את הכסף על חשבון צ’ק שחזר, יודע עד כמה הדבר בעייתי בישראל. ביקורים תכופים בהוצאה לפועל והוצאות כספיות שלפעמים מגיעות לסכומים לא מבוטלים מרתיעות אנשים מלהתחיל את התהליך של גביית צ’קים שחזרו. חברות ניכיון צ’קים שמכירות את כל התחום היטב, לעומת זאת, יעשו את כל העבודה בשבילך, תמורת עמלה מסוימת.

ניכיון צ’קים הוא בעצם הלוואה לכל דבר ובגלל ההאטה הכלכלית בשנים האחרונות, זהו שירות שנעשה בשימוש תכוף הרבה יותר בעסקים קטנים. ישנו תמיד סיכוי שהצ’ק שניתן לא יכובד, אך בחברות ניכיון הצ’קים דווקא מדווחים על אחוזים נמוכים מאד של הפרשה לחובות בלתי מסופקים ורוב הצ’קים מכובדים. גם הפרסום הרב של חברות ניכיון צ’קים מעידים על ההצלחה שלהם בשוק.

לשירותי ניכיון צ’קים נוצר מוניטין רע מאד בעקבות שמועות על קשרים עם השוק האפור, עבריינים ופשע, אך המציאות היא לגמרי אחרת. ענף ניכיון הצ’קים הוא חוקי לחלוטין וחברות ניכיון צ’קים פועלות תחת רגולציה הדוקה של משרד האוצר. מעבר לכך, ניכיון צ’קים נותן אפשרות לאלפי חברות קטנות להמשיך ולשרוד בשוק, לספק שירותים ולא לקרוס תחת הנטל הכלכלי בזמנים לא פשוטים.

יתרונות של ניכיון צ’קים חוץ בנקאי

ניכיון צ’קים בחברות חוץ בנקאיות מספק יתרונות מסוימים שלא קיימים בבנקים. ראשית, בניגוד לבנקים, החברות הללו יוכלו לתת אשראי כנגד 100% של סכום הצ’ק, כאשר בבנקים, שפועלים ממסגרת של ניהול סיכונים אחר, לעתים הסכום מגיע ל-60%. בנוסף, כל השירות מתבצע מחוץ לבנק, כך שהאשראי שמסופק לא צריך להשפיע בשום צורה על מסגרת האשראי שיש לעסק בבנק. גם העמלות בחברות אלה נמוכות יותר מהבנקים בדרך כלל.

לסיכום, אם אתה בעל עסק קטן שזקוק לתזרים מזומנים או אדם שנתקל בבעיות בגבייה של צ’קים מסיבה כלשהי, אתה יודע כעת שיש לך לאן לפנות. הבנקים והרשויות הממשלתיות, כגון הוצאה לפועל ובתי המשפט, לרוב עובדים לאט מאד, בצורה לא אפקטיבית ותחת תנאים לא אטרקטיביים לאדם הפשוט שפונה אליהם.

אנו באתר רק תבקש, לעומת זאת, רוצים לתת לך את האפשרות לקבל שירות מהיר ויעיל הרבה יותר על ידי חברות ניכיון צ’קים. אנו עובדים עם חברות מוכרות ורציניות בתחום ניכיון הצ’קים ונוכל להמליץ לך על כמה מהן – כל זה ללא כל עלות או התחייבות. השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם.