הלוואות להון חוזר


הון חוזר של עסק

כל עסק, בין אם מדובר על קונצרן בינלאומי גדול או חנות מכולת שכונתית, מסמך במידה כזו או אחרת על אשראי חיצוני, כאשר הסיבה לכך נובעת מאופן הפעילות העסקית. ההוצאות כגון חשמל, ארנונה, משכורות, תשלום לספקים ורכישת מכונות הן פעמים רבות קבועות ואילו ההכנסות משתנות כל הזמן. לפיכך, למה משמשת הלוואת הון חוזר? בעלי העסקים זקוקים לקו אשראי זמין כדי לממן הון חוזר ולהגיע לאיזון תקציבי בתקופות מסוימות. איך מממנים הון חוזר? מהבנקים או מקרנות מימון חוץ בנקאיות.

הלוואות להון חוזר מהבנקים

הבנקים בישראל מעוניינים לעבוד עם לקוחות עסקיים שהוכיחו את היכולות שלהם לנהל חברה רווחית ואינם מהווים סיכון אשראי גבוה. לפיכך, הם מחפשים שיתופי פעולה עם קרנות ופרויקטים רבים, המעניקים אשראי עסקי לאחר ניתוח מאפייני הלווה. לדוגמה:

  • קרן בשיתוף עם התאחדות התעשיינים – הקרן מיועדת להשקעה בעסק ולמימון הון חוזר, כאשר חברי התאחדות התעשיינים זוכים לתנאים משתלמים יותר, בהתאם לסיכומים שהשיגה ההתאחדות עם הבנקים.

סכום ההלוואה שניתן יכול להגיע עד עשרה אחוז מהמחזור השנתי של העסק, אף לא יעלה על 2.8 מיליון ₪. הריבית שנגבית עבור אשראי למימון הון חוזר היא פריים פלוס 0.9% והפריסה יכולה להתבצע לתקופה של חמש שנים. יש לציין שקיימת גם דרישה בנקאית לערבות בנקאית וביטחונות ברמה של 15% מסכום האשראי במוענק.

הלוואה להון חוזר מקרנות מימון

  • קרן קורתקרן פילנתרופית זו, שהמימון שלה מגיע בעיקר מיהודי ארה”ב, מציעה אשראי בגובה עד 600 אלף ₪ לבעלי עסקים לצורך הקמת עסק חדש, פיתוח חברה קיימת וגם עבור מימון הון חוזר. האשראי מיועד לגברים ונשים בגילאים 25-60 מכל המגזרים, כאשר ישנה דרישה גם לערבים (מספר הערבים תלוי בסכום ההלוואה המבוקשת).

ניתן לפרוס את הקרן לחמש שנים וישנה גם אפשרות לקבל תקופת גרייס, בה משלמים את הריבית בלבד, לאורך חצי שנה. גובה הריבית נע בין פריים פלוס 0.8% לפריים פלוס 1.95%, בהתאם לגובה ההלוואה, כאשר הלווה מחויב גם להציג לפחות עשרה אחוז מגובה ההלוואה כהון עצמי.

  • קרן סיוע לשדרות ועוטף עזה – מסלול מיוחד במסגרת הקרן בערבות מדינה שבא לענות על הקשיים של עסקים באזור הדרום. סכום ההלוואה שאפשר ליטול מהקרן הוא עד חצי מיליון ₪, כאשר ההחזר מתבצע עד לתקופה של חמש שנים בריבית של פריים פלוס 3.5%.

אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לעסקים מוכנים להשוות בין ההצעות הרבות של הלוואות להון חוזר ולמצוא את האופציה הרלוונטית והזולה ביותר בשבילך. כדי לקבל מידע על האפשרויות העומדות בפניך, כל מה שעליך לעשות הוא להשאיר את הפרטים שלך באתר ואנו מבטיחים לחזור אליך במהירות האפשרית.