הלוואה לעסק בהקמה


אנשי עסקים שוקדים על כתיבת תוכנית עסקית מהירה

הקמת עסק חדש זהו אינו דבר פשוט. מעבר לרעיון עסקי חדש, פיתוח מוצר וטיפול בעניינים הבירוקרטיים השונים, ברוב הפעמים ישנו צורך במימון חיצוני, לפחות בשלב הראשוני. ישנם מספר אפיקים רלוונטיים ליזמים חדשים בישראל שמעניקים הלוואות לעסקים בהקמה, ואת חלקם נסקור במאמר הבא.

הלוואה לעסק בהקמה מבנקים וגופים חוץ בנקאיים

האשראי הבנקאי הוא עדיין האופציה הנוחה ביותר מבחינת הלווים וגם הריביות הממוצעות הן נמוכות יותר מאפיקים אחרים. ברם, בעת האחרונה, ישנו קושי גובר לקבל הלוואה בנקאית ליזמים, וזאת בגלל שהבנקים המסחריים נמצאים תחת לחץ מבנק ישראל להגדיל את הונם העצמי.

מכיוון שכך, היזמים שמעוניינים לקבל מימון הקמת עסק, יצטרכו להציג ביטחונות ברמה מספקת כדי שיהיה להם הסיכוי לקבל אישור חיובי לאשראי. אולם, רובם הגדול של היזמים מתקשה בכך ולכן פונה אל השוק החוץ בנקאי.

הגופים החוץ בנקאיים נוטים לאשר הלוואות לעסקים חדשים גם ללווים מסוימים שקיבלו סירוב מהבנק. זאת מכיוון שיש להם היכולת להעלות את שיעורי הריבית ועל ידי כך לפצות על הסיכון הקיים. עם זאת, כאשר מדובר על חברות חוץ בנקאיות גדולות, כמו גופי ביטוח וכרטיסי אשראי, ניתוח יכולת ההחזר של הלווה תהיה דומה לזו של הבנקים.

היתרונות של הלוואה לעסק בהקמה מגופים חוץ בנקאיים הם בעיקר נוגעים למגוון המסלולים הרחב והגמישות בתנאי ההחזר.

מחפשים מידע אודות גיוס הון מקרנות ממשלתיות? לחצו כאן!

הלוואות לעסק בהקמה מקרנות ממשלתיות ופילנתרופיות

מעבר לשוק הבנקאי והחוץ בנקאי, ישנן קרנות שונות שמעוניינות לתמוך ביזמים החדשים ולפתח את הכלכלה בישראל. קרנות אלו בחלקן ממומנות על ידי משרדי ממשלה ולעיתים על ידי תורמים מחו”ל. נבדוק דוגמא אחת לקרן תמיכה בעסקים כזו –

קרן שמש – מטרתה של קרן סיוע זו היא לתמוך ביזמים צעירים או בעלי עסקים חדשים, עד שנה מיום הקמת העסק. הקרן הינה ארגון ללא מטרת רווח, כאשר כל ייעודה הוא לתמוך בסביבה העסקית בישראל ולסייע בפיתוח חברות ופרויקטים חדשים. פרט להלוואות שמעניקה הקרן, מתנדבים בה כ-400 אנשי עסקים מצליחים שמעניקים מניסיונם הרב ליזמים החדשים.

טווח הגילאים של היזמים הפוטנציאליים שיכולים לקבל אשראי מהקרן עומד על 26-35, כאשר סכום האשראי המקסימאלי שאותו מציעה הקרן הוא 90 אלף ₪. פרט לכך, תנאי ההלוואה מחייבים חתימה של שני ערבים בעלי הכנסה קבועה.

ניתן לפרוס את ההלוואה עד לתקופה של חמש שנים, כאשר הריבית תעמוד על פריים בלבד, מה שמהווה יתרון על פני אפשרויות אחרות הקיימות במשק. ישנה עדיפות ליזמים מהפריפריה או חסרי תעסוקה בזמן הבקשה.

לקריאה נוספת: קרן האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית, קרנות פילנתרופיות ומענקי ממשלה לעידוד תעסוקה.

אנו באתר רק תבקש לעסקים רוצים לעזור לך לקבל את ההלוואות המשתלמות ביותר לפתיחת עסק, בעזרת המומחים המובילים בתחום. תוכל לקבל ייעוץ בחינם לגבי אשראי בריביות הנמוכות בשוק והמתאים למאפיינים האישיים שלך. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות שלך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.