תכנית מימון לפעילות סולארית


אדם בונה אתר אינטרנט לעסק

הפקת אנרגיה סולארית נחשבת לאחת מתחומי התעשייה החושבים והמובילים של העשורים הקרובים. מצבורי הנפט המידלדלים, זיהום האוויר בעולם והרצון לעבור לטכנולוגיות זולות יותר וידידותיות יותר לסביבה, גורם למדינות רבות לתמוך ולעזור לחברות העוסקות בהפקת אנרגיה בצורה אלטרנטיבית.

לאחרונה פורסם, כי הבנק הסיני לפיתוח (CDB), שהינו אחד מ-50 הבנקים הגדולים ביותר בעולם, נכנס לשוק האנרגיה הסולארית בישראל ומוכן להציע מימון ליזמים המעוניינים לפתח את הפרויקטים שלהם לאנרגיה סולארית. נזכיר רק, שהבנק הסיני לפיתוח מהווה זרוע של ממשלת סין שמחפשת דרכים להשקעה בכל רחבי העולם כדי להביא לשימוש ביתרות הכסף העצומות שלה.

מאפייני המימון של הפעילות הסולארית על ידי הבנק הסיני לפיתוח

התוכנית למימון מתאימה ליצרני אנרגיה קטנים ובינוניים עד לגודל של 50 מגה ואט. במסגרת התכנית, הבנק הסיני לפיתוח יעניק אשראי ליזמים מהרגע שהם מתחילים להקים את הפרויקט שלהם ועד רגע החיבור הסופי לחשמל. תקופה זו במהלך חייו של עסק נחשבת לבעייתית במיוחד ויש קושי רב לגייס אשראי בלי שיהיו ליזם ביטחונות בשווי כספי גבוה. אחרי שפרויקט ההקמה מסתיים והעסק מתחיל לעבוד ולצבור רווחים, יוכל בעל העסק לעבור למימון בנקאי רגיל ולהחזיר את האשראי לבנק הסיני.

רעיון המימון הסיני לפרויקטים התממש לאחר שנודע, כי ישנו צורך דחוף לפתח את הפרויקטים, מה שלא מאפשר קבלת אשראי ממקורות אחרים. הבנק הסיני לפיתוח כבר התעניין במספר אפשרויות השקעה בישראל וכעת ראה הזדמנות טובה לכך מבחינתו, מה שיועיל לשני הצדדים בעסקה.

למה להיכנס לפרויקט הסולארי במימון הבנק הסיני לפיתוח?

המימון הסיני לפרויקטים של אנרגיה סולארית מהווה בעצם הזדמנות כפולה ליזמים הישראליים. קודם כל, יש להם אפשרות להיכנס לשוק מתפתח, עם פוטנציאל צמיחה ורווח גבוה, שנהנה מיוקרה ותמיכה ממשלתית בכל רחבי העולם. אין ספק, כי יחד עם ההתפתחות הטכנולוגית בתעשייה זו, אנרגיה סולארית תתפוס נתח יותר ויותר גבוה ממשק האנרגיה בישראל.

שנית, הבנק הסיני מציע אשראי בתנאים שהיזמים לא יוכלו להשיג במקום אחר. מבחינת הסינים, שפורסים את פעילות הבנק לפיתוח בכל רחבי העולם, ישראל אינה נחשבת כהשקעה מסוכנת, ובכל מקרה הסכומים שעליהם מדובר אינם משמעותיים עבורם. בנקים ישראלים, לעומת זאת, לא יכולים להרשות לעצמם במקרים רבים לתת הלוואות ליזמים באותם תנאים – זאת בגלל מערכת ניהול הסיכונים השונה ודרישות הרגולטורים.

אנו באתר רק תבקש לעסקים נשמח לענות על שאלות נוספות שיש לך לגבי הפעילות הסולארית הממומנת על ידי הבנק הסיני. השאר את הפרטים שלך באתר ונחזור אליך בהקדם האפשרי.