מימון לעסקים קיימים


כסף שהתקבל מהלוואה

מדינת ישראל מכירה בחשיבות הגדולה של עסקים קטנים ובינוניים ותרומתם ליציבות וההצלחה של הכלכלה הישראלית בשנים האחרונות. בשנים האחרונות, במיוחד לאחר המשבר העולמי הכלכלי בשנת 2008, נעשים מאמצים לתמוך ולסייע למגזר העסקים הקטנים והבינוניים וזאת על ידי הקלות רגולטוריות ועל ידי מתן ערבויות עבור אשראי המסופק לעסקים אלה. אחת מתכניות הסיוע שפועלת כבר מספר שנים בשיתוף משרד הכלכלה ובנקים מסחריים מסוימים, נקראת קרן לעסקים קטנים ובינוניים.

מימון לעסקים קיימים במסגרת קרן בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים

התכנית מיועדת בראש ובראשונה לעסקים קיימים עם מחזור עסקים שאינו עולה על מאה מיליון ₪ לשנה, ואשר זקוקים לאשראי כדי לממן את ההון החוזר והפעילות השוטפת שלהם, להתרחב לתחומים אחרים או להשקיע בפיתוח של מוצרים או כיוונים עסקיים חדשים. כל בקשה של קבלת אשראי מועברת לידי וועדה שעושה את ההחלטה הסופית ביחד עם הבנק המלווה ונציג ציבור שנמצא בוועדה. ההחלטה נעשית על פי כושר ההחזר של בית העסק ובחינת המאפיינים הייחודיים שלו.

הסיוע בערבות אשראי ניתן בשלושה מסלולים עיקריים:

  • מסלול לעסקים קטנים עם מחזור עסקי עד 3 מיליון ₪ לשנה – נקרא גם מסלול מקוצר. אישור הוועדה נעשה כאן בצורה מהירה יותר, כאשר גובה ההלוואה שניתן לקבל הוא עד 100 אלף ₪.
  • מסלול לעסקים קטנים-בינוניים עם מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ – גובה האשראי במקרה זה ניתן עד חצי מיליון ₪.
  • מסלול לעסקים בינוניים, עם מחזור שנתי עד 100 מיליון ₪ – במקרה זה ניתן לקבל אשראי עד גובה 8% מהמכירות השנתיות.

במסגרת כל המסלולים יש זכאות לערבות מדינה בגובה של כ-80% מסך האשראי הניתן, אך גם בעל העסק חייב לחתום על ערבות אישית מול הבנק. ישנן מספר אפשרויות הצמדה של המסלולים, כמו ריבית קבועה, משתנה, צמודה למט”ח ועוד והאשראי הניתן הוא עד לגובה של חמש שנים.

קרן לעסקים בהקמה בערבות מדינה

זוהי אופציה נוספת לסיוע עבור עסקים, כאשר הפעם מדובר על עסקים חדשים ויזמים. הוא מיועד עבור עסקים שטרם החלו לפעול, עסק שעדיין לא עשה כל שימוש במסגרת אשראי או עסק שעושה את המעבר שלו למסגרת של חברה בע”מ.

קראו כאן על מימון לעסקים מהמגזר החרדי

גובה האשראי שניתן לקבל מהבנקים בערבות מדינה הוא עד 500 אלף ₪, כאשר ההלוואה ניתנת ל-5 שנים, מתוכם חצי שנה גרייס. המדינה גם כאן לוקחת על עצמה את רוב נטל הביטחונות (70%-90%), כאשר את היתר צריכים להשלים בעלי החברה או היזמים. הריבית במסגרת האשראי הניתן תהיה כמקובל בבנק וניתן לבחור בין מספר מסלולים שונים לצורך החזר ההלוואה.

במידה ואתה בעל עסק או יזם שמעוניין לקבל הלוואה בערבות מדינה, פנה אלינו כבר היום ואנו באתר רק תבקש נעזור לך לבחור את הקרן המתאימה בשבילך. השאר את הפרטים באתר ונחזור אליך במהירות האפשרית.