תמחיר


קבלת הלוואה לעסקים בערבות המדינה

תמחיר ניהולי הוא ענף בתחום החשבונאות, שמטרתו היא לבדוק את רווחיותם של מוצרים או שירותים שונים בחברה ואת מידת ההתאמה של מחיר המוצר לעלות הייצור שלו. תמחיר ניהולי כרוך בין השאר בבקרה על רמת המחירים, ניתוח של מחלקות שונות בארגון, המלצות לגבי שינויים בקווי יצור ועוד.

במקרה האופטימאלי, ישנו איזון בין הדרישות של המוכרים ליכולות של הקונים, בזמן שהמחיר מספק את הרווח הנדרש עבור היזם – זאת כדי שתהיה לו המוטיבציה להתמיד בפעילות העסקית.

אלו שיטות תמחיר קיימות בתחום החשבונאות?

  • תמחיר לפי היעדים של רווחיות – המחיר נקבע על פי החלטות שרירותיות של החברות לגבי רמת הרווחים שהן מעוניינות להגיע אליהן. לאחר שנקבע היעד הכללי של הרווחיות בתקופה מסוימת, המחיר של המוצרים או השירותים מותאם ליעדים אלו. תמחיר מסוג זה נמצא בשימוש רחב בחברות סלולר, תעופה ועוד.
  • תמחיר על פי התחרות בשטח – לפי שיטה זו, מחירי המוצרים תלויים במידה רבה בתמחירים של חברות אחרות, המציעות את אותם המוצרים או מוצרים תחליפיים. רשתות השיווק עושות שימוש בתמחיר על פי תחרות, כאשר המחירים לאותם מוצרים יכולים להיות שונים בסניפים שונים של אותה רשת.
  • תמחיר עלויות פלוס – המחיר של מוצרים נקבע לפי עלות הייצור שלו עם תוספת קבועה שתבטיח רווח למוכר. שיטה זו מאפיינת בעיקר שווקים עם רמת תחרות נמוכה למדי ואינה מהווה תמריץ לפיתוח מוצרים או שירותים חדשים.
  • קביעת מחיר על פי הביקוש למוצר – לפי שיטה זו, המחיר של מוצר או שירות הוא נגזרת של הביקוש הצרכני. ככל שביקוש הוא גבוה יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר ולהפך.
  • תמחיר לפי מחזור חיים – שיטה נהוגה בענף ההלבשה וההנעלה. נעשית חלוקה של מוצרים לפי רמת רווחיות מסוימת, כאשר מוצרים בירידה מקבלים הנחות, מוצרים בעלייה עולים במחיר ואילו מחיר למוצרים בקיפאון מותאם מחדש בכל עונה.

אנו באתר רק תבקש הלוואות לעסקים נמצאים כאן בשבילך ומוכנים להציע לך את האפשרויות המשתלמות ביותר של אשראי עסקי. תוכל לקבל ייעוץ מקצועי מהמומחים שלנו ללא שום עלות או התחייבות ולחסוך זמן וכסף רב. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר בהקדם האפשרי.