תכנית הסיוע החדשה לחקלאים


חקלאי שקיבל סיוע מתכנית הסיוע החדשה לחקלאים

ענף החקלאות בישראל מתמודד בשנים האחרונות עם קשיים משמעותיים, כאשר חקלאים רבים נאלצים לוותר על העיסוק בתחום בגלל חובות וחוסר כדאיות פיננסית. הסיבה העיקרית לסיטואציה שנוצרה, היא התחרות המתמשכת מול תוצרת של מדינות אחרות, בהן כוח העבודה זול יותר יחסית לישראל.

תחום החקלאות הישראלית בשנים האחרונות

אם בעבר, החקלאים נהנו בצורה כזו או אחרת מסובסידיות והגנה מפני יבוא, הרי שבתקופה האחרונה ישנה מגמה של פתיחת ענף המזון והחקלאות כולו לתחרות. מהפך זה במדיניות הממשלה נגרם בעיקר בעקבות התמרמרותם של הצרכנים שאינם מבינים מדוע הם משלמים סכומים גבוהים כל כך על מזון והוא פוגע כמובן בחקלאים המקומיים.

המדינה מאז ומעולם הסתכלה על ענף החקלאות כתחום ייחודי שיש לתמוך בו ולסייע לו לא רק מסיבות כלכליות, אלא גם גיאופוליטיות. עצם העובדה שישראל מוקפת במדינות עוינות שאינן מקיימות אתה יחסים דיפלומטיים וההיסטוריה הכללית של העם היהודי, הביאו לכך שהקברניטים שמו דגש על היכולת לספק את צרכי המזון של המדינה באופן עצמאי.

 עיקרי תכנית הסיוע החדשה לחקלאים

משרד החקלאות והכלכלה החלו בהרצת תכנית הסיוע החדשה בשנת 2015, כאשר מטרתה העיקרית היא ליווי ותמיכה של חקלאים אל מול האתגרים החדשים שקיימים בענף. הפרויקט, שמיועד לקבוצות של חמישה חקלאים ויותר (בעלי נחלה שמתכננים לפעול ביחד כאגודה או חברה), מאפשר להם לקבל בין השאר ייעוץ של אנשי מקצוע לפיתוח, התייעלות, ניהול עסקי, שיווק ומכירות, לוגיסטיקה, מחשוב ועוד.

בנוסף לכך, החקלאים יזכו להשתתפות בשירותי פרסום בכלי התקשורת, שלטי חוצות, מחקרי שוק, הקמת אתרי אינטרנט, הדרכות מקצועיות בתחומים שונים וכ"ו. כל השירותים האלו יהיו זמינים לחקלאים במחירים מסובסדים ונמוכים במיוחד וזאת כדי לעזור להם להגדיל את כושר התחרות ויכולת הביצוע.

אם למרות קבלת הסיוע אתם זקוקים להלוואות לחקלאים הגעתם למקום הנכון, אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה שמנו לנו למטרה לקשר בין הלווים הפוטנציאליים לבין קרנות וגופים פיננסיים שמאפשרים קבלת אשראי למטרות צרכניות ועסקיות שונות. במידה ואתה מחפש הלוואה עבורך, אנו יכולים לעזור לך לחסוך זמן וכסף בעזרת שיחת טלפון פשוטה. לשם כך, כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.