הלוואות בפריסת שיקים


פריסת צ'קים

שימוש בשיקים כאמצעי תשלום היא שיטה נפוצה מאוד בישראל ובכל העולם, וזאת למרות שמדובר באמצעי תשלום מעט בעייתי, כיוון שלמקבל השיק אין אפשרות לדעת בוודאות כי יש לו כיסוי. עם זאת, בתי עסק רבים מאפשרים אמצעי תשלום זה.

כיום ניתן להיתקל לא רק באפשרויות תשלום בשיקים, אלא גם הלוואות בשיקים. למעשה, פריסה של שיקים הוא תהליך מאוד דומה של תשלומים בכרטיסי אשראי, כלומר חלוקת החיוב למספר מסוים של חודשים, אשר בכל חודש יוחזר סכום קבוע.

כיצד מתבצע תהליך פריסת צ'קים?

למעשה, מדובר בשיטת הלוואות מאוד נוחה ופשוטה, אשר אין לה השפעה וקשר למצב העו"ש בחשבון. כיצד מתבצע התהליך? הלקוח מבקש את הסכום בו הוא מעוניין ומוכיח כי יש לו חשבון בנק פעיל. לאחר מכן, הוא כותב לידי הגורם המלווה שיקים דחויים, כאשר הסכום החודשי נקבע ביניהם מראש, בנוסף לסכום הריבית, ובתמורה לכך הוא מקבל את סכום ההלוואה בתשלום מלא בשיק רגיל.

היתרון העיקרי בתהליך פריסת צ'קים היא העובדה כי במעמד העסקה אין צורך להציג נתוני חשבון, התחייבויות וערבים. כיוון שפדיון הצ'ק נעשה בכל פעם בתאריך מסוים בחודש, התנאי היחידי (והמשמעותי) הוא שבאותו עת יהיה כיסוי לצ'ק בחשבון הבנק.

תקופות החזר קצרות והלוואות בסכומים קטנים

לרוב, כשמדובר בתהליך פריסה של צ'קים, הסכומים הניתנים ללווה יהיו קטנים, כך שלא מדובר בתהליך שהוא רלוונטי, למשל, טרם רכישת דירה. זהו תהליך מהיר ונוח אשר יכול לסייע כלכלית במקרים של תשלום שכר לימוד, שיפוץ דירה, רכישת רכב, ועוד.

חשוב לציין כי לרוב לא מדובר בהלוואות ארוכות טווח, אלא על גבי פריסה של כמה חודשים ועד שנה. ניתן להסתכל על נתון זה כיתרון או חיסרון, בהתאם למצבו של הלווה. כמו כן, ניתן לברר אפשרויות לגבי פירעון מוקדם של השיקים במקרים מסוימים.