עסקת פקטורינג


אם ננסה לחשוב על שיטות לקבלת הלוואה לבעלי עסק שאינן מצריכות מאיתנו תלות בבנק, לשמחתנו נוכל למנות מגוון של דרכים ואפשרויות, אשר רובם רלוונטיים בעיקר לעולם האשראי: הלוואות חוץ בנקאיות, הלוואות מכרטיס אשראי ומגוון תוכניות מימון שונות וגמישות.

אחת מתוכניות אלו היא פקטורינג, שיטת מימון שיכולה להתאים מאוד לבעלי עסק ועצמאים בכל הנוגע לקבלת הלוואות מהירות בסכומים קטנים.

מה זה בעצם עסקת פקטורינג?

מהות עסקת הפקטורינג היא ניכיון ורכישת חובות של בעלי עסק וחברות מסחריות, וזאת בתמורה לצמצום ימי האשראי של הלקוח. למשל, לקוח עסקי אשר זכאי לשישים ימי אשראי מחברת הסליקה שלו (חברת האשראי) מעוניין לצמצם חוב, פונה לחברת פקטורינג אשר רוכשת את החובות שלו.

חברות המבצעות שירות כזו מבצעות את הרכישה בתמורה לתשלום עמלת פקטורינג, אשר היא מורכבת מסכום הריבית וההצמדה של ימי האשראי.

מהן היתרונות והחסרונות בעסקאות מסוג זה?

לעסקאות אלו יתרונות רבים לבעלי עסקים וחברות מסחריות. בראש ובראשונה, חברות הפקטורינג מסייעות בהרחקת הסיכון של פירעון החוב. עסקאות אלו הן ללא זכות חזקה לספק, וכתוצאה מכך רמת הסיכון של פירעון החוב יורדת. בנוסף, באמצעות עסקאות אלו העסק זכאי ליותר כספים נזילים, כיוון שמשתחררת לו מסגרת אשראי.

כמו כן, חשוב להביא בחשבון את הסיכונים והחסרונות בעסקאות אלו. קודם כל, ישנה מגבלה מסוימת בנוגע לגודל העסק. אם מדובר בעסק קטן בעל מספר נמוך של לקוחות, סביר להניח שישלם ריבית גבוהה יותר עקב הסיכון כי לא יצליח לפרוע את החוב.

בנוסף, מרבית חברות הפקטורינג מבקשות הציג את מערך הפעילויות ונפח המחזור העסקי של כל חברה, בכדי להעריך כיצד לגבות את סכום העמלה של העסקה.

כיצד מקבלים מידע על הלוואה מסוג זה?

כיום ניתן לקבל הלוואה שכזו מחברות ביטוח ומימון פיננסי שונות, כאשר כל אחת תעניק הצעה בהתאם לתנאי הלקוח. טרם נטילת הלוואה זו, רצוי לערוך חיפוש עקיף ואף להתייעץ עם נציג מתמחה בתחום זה.

בפורטל רק תבקש המתמחה בהלוואות לכל מטרה תוכלו לקרוא מעט על הלוואות אלו, לערוך השוואה בין התוכניות השונות ואף לקבל הצעה מנציגי האתר.