מתי עדיף ליזמים לקבל הלוואות מגופים חוץ בנקאיים?


יזם מתלבט אם לקחת הלוואה מגוף חוץ בנקאי

עד לפני שנים לא רבות כל כך, הבנקים המסחריים בישראל היו כמעט הכתובת היחידה עבור אנשים שביקשו לקחת הלוואה למטרה מסוימת. היעדר התחרות גרם לבנקים להציע מסלולים דומים למדי, עם תנאים פחות משתלמים עבור הציבור. בעת האחרונה, לאחר פתיחת השוק לגופים חוץ בנקאיים, יותר ויותר לווים פוטנציאליים פונים דווקא אליהם בבקשת הלוואה וזאת בגלל חוסר יכולת או רצון לקבל אשראי מהבנק.

אשראי חוץ בנקאי – מאפיינים

כאשר אנו מדברים על הלוואות חוץ בנקאיות מאפיקים כמו בתי השקעות, גופי ביטוח, חברות כרטיסי אשראי ועסקים פרטיים שפועלים בתחום, הרי שהיתרון הגדול ביותר שלהם על הבנקים הוא הנגישות הגבוהה יותר. אנשים רבים שקיבלו סירוב מהבנק בטענה שהיסטוריית האשראי שלהם אינה מסודרת, חסרים להם ביטחונות משמעותיים או שמא הכנסתם החודשית היא נמוכה מידי, יכולים בכל זאת לקבל תשובה חיובית בשוק החוץ בנקאי.

הסיבה העיקרית לכך, היא היכולת של חברות חוץ בנקאיות לגבות ריבית גבוהה יותר, כך שתפצה על סיכוני האשראי של הלווה. בזמן שהבנק נתון לפיקוח הדוק של הרגולטור ואינו יכול לגבות ריבית מעל רמה מסוימת, גופים שאינם בנקים גמישים הרבה יותר בעניין זה ויכולים לגבות גם עמלות שונות ומגוונות. אמנם העלות של ההלוואה תהיה גבוהה ליזם שמבקש ליטול אשראי, אך הוא בכל זאת יוכל לקבל את הסכום המבוקש.

מתי עדיף ליזמים לקבל הלוואות מגופים חוץ בנקאיים?

אם כך, ראינו שזמינות ההלוואות מהווה יתרון עיקרי של אשראי חוץ בנקאי ולכן יזמים שקיבלו סירוב בבנק, בהחלט יכולים לנסות את מזלם בחברות האחרות בתחום. עם זאת, זהו לא היתרון היחיד. מאפיינים נוספים של אשראי שנלקח מחוץ לבנק, מתייחסים לגמישות המסלולים הקיימים וליכולת לשמור על מסגרת בנקאית תקינה.

בניגוד לבנקים, שנוטים להיות די נוקשים בנוגע למסלולים, ריביות והחזרים חודשיים, הלוואות חוץ בנקאיות מאפשרות שינויים רבים בכל הפרמטרים החשובים. כך, לדוגמא, לווה יכול להחזיר סכום גבוה על חשבון מספר החזרים, להפסיק לשלם לתקופה מסוימת, לפרוע חלק מהאשראי ועוד. כמו כן, מסגרת האשראי הבנקאית שלו נשארת ללא שינוי והוא יכול לעשות שימוש בה לצרכים אחרים.

אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה רוצים להקל על הקוראים ולקשר בין הלווים הפוטנציאליים לבין גופים פיננסיים אשר מציעים את מסלולי האשראי האטרקטיביים ביותר בשוק. בנוסף לכך, שמנו לנו למטרה לסקור את האינפורמציה האקטואלית והחשובה ביותר על ענף האשראי ולהביא אותה לפורטל.

חשוב לזכור, כי גם אם אנשים מסוימים יכולים להיות מקצוענים וידענים בתחום שבו הם עוסקים באופן שוטף, לא כולם בקיאים ברזי האשראי ולא לכל אדם יש יכולת או זמן לאתר את מסלול ההלוואה המשתלם ביותר. עם זאת, קבלת מידע רחב ככל האפשר ועריכת סקר שוק יסודי טרם החתימה על ההלוואה, יכולים להוזיל במידה רבה את עלויות הריבית ואף לשפר את התנאים האחרים של האשראי.

אנו בהחלט ממליצים לכל אדם, ובייחוד לאנשים שעומדים לקחת הלוואות בסכומים גבוהים במיוחד, לגשת ליועצים פיננסיים ולשמוע את התובנות שלהם על האפשרויות הקיימות בשוק. גם אם מהלך כזה נראה בתחילה כהוצאה נוספת ומיותרת, הוא יכול להביא בסופו של דבר לחיסכון משמעותי במיוחד ללווים.

במידה ואתה חושב לקחת הלוואה בזמן הקרוב, תוכל לחסוך כסף וזמן על חיפושים בעזרת שיחה טלפונית אחת. אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה יכולים לעזור לך ולהפנות אותך למומחים בעלי ניסיון ומוניטין ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה למלא את פרטיך האישיים בטופס אשר נמצא בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.