הלוואות מימון לדירה או משכנתא


בחור מחזיק דגם של בית שצריך לקבל עליו משכנתא

רכישת הבית או דירת המגורים היא העסקה המשמעותית ביותר בחייהם של הרוב המכריע של האזרחים בישראל ובעולם בכלל מימון משכנתא מאפשר למעוניינים בכך לרכוש את בית החלומות שלהם בתנאים הטובים ביותר, תוך חלוקת הנטל על פני תקופה המאפשרת ביצוע ההחזרים בצורה אופטימלית.

מימון לדירה – מי מעניק אותו

מזה כמה עשורים שהגופים העיקריים המעניקים הלוואות לרכישת נכסי דלא ניידי הם הבנקים המסחריים. אמנם בעבר היה נהוג ליטול הלוואות כאמור מבנקים ייחודיים למשכנתאות, אבל עם הזמן החלו גם בנקים מסחריים להעניק את השירות, המניב לא מעט רווחים למי שמעניק אותו.  בשנים האחרונות החלו לחדור לשוק הזה גם גופים חוץ בנקאיים. השוני העיקרי בינם ובין הבנקים כמו גם הייחוד שלהם הוא בכך שהם מעניקים מימון לדירה במקרים שהבנקים נמנעו מלעשות זאת.

מימון משכנתא והתאמה שלו למבקשי ההלוואה

מימון אחוז גבוה ממחיר הרכישה המבוקש – לפי הנחיית בנק ישראל, ניתן להעניק הלוואה עד 75% ממחיר הנכס, ובתנאי שעבור הרוכשים זוהי דירה ראשונה, והיא מיועדת למגורים. גופים שאינם מוגדרים בנקאיים עשויים להעניק מימון גבוה יותר.

מימון החזרים גבוהים – נהוג לומר שגובה ההחזר החודשי לא יעלה על 33 אחוזים מגובה ההכנסה החודשית נטו של מי שביקשו מימון לדירה. ההיגיון מאחורי ההנחיה הוא להשאיר בידי המשפחה סכום כסף מספיק לכלכלה וחיים בכבוד. עם זאת, יש מקרים שבהם ניתן להגיע לאחוזי החזר גבוהים יותר, אף כי לא באורח משמעותי.

אורך שנות ההלוואה – בדרך כלל נהוג לפרוס את הסכום שנלקח על פני עשרים וחמש שנה, ואולם במקרים מסוימים ניתן לפרוש אותה על פני שלושים שנה ויותר. המגבלה היחידה היא שהתשלום האחרון יוחזר לא לאחר שהלווה המבוגר יותר הגיע לגיל 74.

תנאי ההלוואה – גם כאן עשויות להתגלות לא מעט הפתעות, למי שבודק, משווה מחירים ומתמקח. לא תמיד התנאים הטובים ביותר ניתנים על ידי הגופים המוכרים. מימון משכנתא הוא עסקה, כמו כל עסקה אחרת. מכאן שניתן להתמקח, כנהוג במקרים דומים.

הלוואות לכל מטרה השוואת הצעות – פורטל רק תבקש הוא המקום הנכון בשבילכם

כדי להשוות הצעות ולבדוק את השוק יש צורך להגיע במהירות למספר גדול של גופים המציעים מימון לדירה פורטל רק תבקש מרכז בתוכו רשימה ארוכה של חברות, מוסדות בנקאיים ומוסדות חוץ בנקאיים המעניקים הלוואות בסדרי גודל שונים, כולל מימון משכנתא.

הדבר מאפשר ביצוע השוואת מחירים, בדיקת התנאים ובחירת הגוף המתאים ביותר. השאירו הצעה והתאימו לעצמכם הלוואה בתנאים הטובים ביותר עבורכם.