מיחזור הלוואה


אשה מתלבטת לגבי תהליך מחזור הלוואה

בדרך כלל, אנחנו לוקחים הלוואה טרם מצב כלכלי כלשהו אשר אנחנו יודעים שנזדקק לסיוע כדי לעבור אותו בשלום, למשל לפני תחילת לימודים אקדמאים, שיפוץ דירה, רכישת רכב ועוד. נשאלת השאלה, מה ניתן לעשות כאשר המצב השתנה, או כאשר אנחנו מקבלים הצעה טובה יותר לאחר רכישת ההלוואה?

במקרים רבים, תהליך של מיחזור הלוואות יכול מאוד לסייע לנו, ולמנוע מאיתנו תשלומים גבוהים בכל חודש בתנאים שלא תמיד נוחים לנו.

מה זה מיחזור הלוואה וכיצד מתבצע התהליך?

ההגדרה הכללית של תהליך זה הוא לקיחת הלוואה נוספת על מנת לכסות את החוב של ההלוואה הקיימת. בגדול, זה נשמע כעוד התחייבות כבדת משקל, אך כאמור, יש בכוחה בכדי לסייע לנו בתשלום החזר ההלוואה על פי התנאים הנוחים לנו.

למעשה, באמצעות תהליך זה ניתן לשנות את תנאי ההלוואה הקיימת לתנאים אחרים אשר יותר מתאימים למצבו הנוכחי של הלווה, בין אם מדובר בהיבט פיננסי אישי, ובין אם מדובר במצב כלכלי במשק.

להבדיל מתהליך פירעון של הלוואה, בו סוגרים את ההלוואה, בתהליך המחזור פשוט לוקחים את ההלוואה הקיימת ומעצבים אותה להלוואה אחרת במסלול שונה.

יתרון גדול מאוד בתהליך הוא שהלווה אינו מחויב לבצע את תהליך המחזור באותה מסגרת ממנה הוא קיבל את ההלוואה. בהתאם לכך, הוא יכול לקבל מספר הצעות למחזור הלוואות, ולבחור באופציה הנוחה לו ביותר.

מה חשוב לדעת טרם תהליך זה?

למרות שנשמע כי מדובר בתהליך מהיר וגמיש, מחזור הלוואה גורר מצדו המון מחשבה והכנה מוקדמת. בראש ובראשונה, חשוב לזכור כי זהו תהליך חד פעמי, כלומר לא ניתן לבצע מיחזור של הלוואה פעמיים והלאה, אלא רק פעם אחת בלבד.

חשוב לשקול טוב את תנאי התשלום ולהבין האם הם אכן משתלמים לנו יותר מתנאי ההלוואה הנוכחיים. ברוב המקרים, כאשר מבצעים תהליך של מחזור ישנו תשלום נוסף של עמלה, לכן לא כדאי לקפוץ מהר מידי על ההצעה, אם לא בטוחים במאה אחוז.

בפורטל רק תבקש, המציע מידע אודות הלוואות לכל מטרה, תוכלו לקבל מידע נרחב אודות תהליכי מחזור הלוואות, הלוואות אקספרס ותוכניות מימון רבות ושונות.