מה עושים כשהבקשה להלווואה נדחת על ידי הבנק


אדם מגיש מניפה של שטרות כסף

כולנו זקוקים אחת לכמה זמן להלוואה למטרות שונות ומגוונות כגון החלפת הרכב הישן, מימון לימודים באוניברסיטה, לשיפוץ הבית, למימון חופשה, לסגירת המינוס וכדומה. ברוב המקרים אנו פונים לבנק שלנו כדי לקחת הלוואה, עם זאת הבנק עשוי לסרב ולדחות את הבקשה שלנו. במקרים בהם הבנק דוחה את הבקשה להלוואה אין צורך להרים ידיים או להתחבא מתחת לפוך מאחר ויש אפשרויות נוספות לקבל הלוואה מחברות מימון חוץ בנקאיות.

ריכוזיות בשוק האשראי בישראל

הבנקים בישראל שולטים ללא עוררין בשוק האשראי, אמנם לאחר הרפורמה בשוק ההלוואות החלו לפעול שחקנים חדשים בתחום, ביניהם חברות האשראי, חברות מימון חוץ בנקאיות פרטיות הפועלות בהיתר משרד האוצר וגם חברות הגמל (חברות ביטוח ובתי השקעות) המציעות הלוואות על חשבון כספי הפנסיה.
עם זאת, הצרכן הישראלי ממשיך בעקשנות לקחת הלוואות דרך הבנקים, למרות שרבים מהישראלים אינם מפגינים חיבה יתרה למערכת הבנקאות בארץ. בשנים האחרונות החלה מגמה חדשה בה יותר צרכנים לוקחים הלוואות מחברות האשראי, למרות שההלוואות יקרות יותר.

כאשר אדם מעוניין לקחת הלוואה הוא פונה לבנק שלו בו מתנהל חשבון העובר ושב, אם דירוג האשראי שלו גבוה הוא זוכה לרוב להצעה אטרקטיבית, במידה ודירוג האשראי שלו נמוך הבנק עשוי לדחות את בקשתו. בעבר, נאלצו רבים לפנות לגורמים בשוק האפור כדי לקחת הלוואה לאחד שבקשתם נדחתה, כיום בעקבות הרפורמה ופתיחת שוק ההלוואות לתחרות, קל יותר לקבל הלוואה מחברות מימון חוץ בנקאיות כמו חברות האשראי, חברות הגמל וחברות מימון נוספות. ראוי לציין כי לאחרונה החלו לפעול בישראל גם חברות P2P המציעות פלטפורמה להלוואת חברתיות, תחום ההולך וצובר תאוצה בארה"ב, באנגליה ובמדינות נוספות, בארץ התחום עדיין בחיתוליו אך הצפי כי חברות ה-P2P יחדרו לשוק המקומי ויוכלו לסייע למסורבי הבנקים לקבל הלוואות נוחות.

אשראי חוץ בנקאי

הפתרון לכל מי שבקשתו להלוואה סורבה על ידי הבנקים או שזקוק במיידי לסגירת הלוואות היא לקחת הלוואה חוץ בנקאית. החלופות האפשריות הן הלוואות מחברות האשראי, מחברות הגמל על חשבון הפנסיה ומחברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר משרד האוצר. כאמור, כיום ישנה אפשרות אטרקטיבית לקבל הלוואה גם מחברות ה-P2P, לכן חשוב לערוך סקר שוק מקיף ולקבל הצעות מכל חברות האשראי החוץ בנקאי.

אמנם, חברות האשראי מציעות הלוואות יקרות יותר בהשוואה לבנקים, אך בהליך קצר ומהיר אפשר לקבל הלוואה נוחה, ללא ביורוקרטיה מסובכת של הבנקים ובלי להתחנן בפני פקיד ההלוואות של הבנק. באמצעות צוות המומחים של רק תבקש הלוואות לכל מטרה תוכלו לקבל הלוואה אטרקטיבית ומותאמת אישית לצרכים שלכם וליכולת ההחזר שלכם, גם אם הבנק דחה את בקשתכם. לחישוב החזר הלוואה לחצו כאן.

למידע נוסף, לשאלות ולייעוץ מקצועי מה לעשות כאשר הבנק דחה את הבקשה שלכם לקבל הלוואה, השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של רק תבקש הלוואות לכל מטרה יחזור אליכם בהקדם ויסייע לכם לקבל הלוואה נוחה ואטרקטיבית, ללא כל עלות או התחייבות מצדכם.