מהי ריבית בנק ישראל ומהי הריבית המוצהרת של בנק ישראל?


אדם בחליפה מחשב ריבית במחשבון

כאשר אדם מעוניין ליטול הלוואה מסיבה כלשהי, ובמיוחד אם מדובר על אשראי בסכום גבוה לתקופה ארוכה, כדאי מאד שהוא יכיר את הסביבה המקרו כלכלית בה נמצא המשק והתחזיות הפיננסיות לעתיד הקרוב. אחד מן המשתנים שמשפיעים במידה הרבה ביותר על שוק האשראי הוא הריבית במשק.

מהי ריבית בנק ישראל ומהי הריבית המוצהרת של בנק ישראל?

בנק ישראל הוא הרגולטור של הבנקים המסחריים ואחד מתפקידיו הוא להתוות את המדיניות המונטארית. הוא עושה זאת בין השאר על ידי הלוואות או מלווים מן הבנקים, כאשר הריבית שהוא גובה או משלם בגין העברות פנימיות אלו נקראת ריבית בנק ישראל.

הריבית המוצהרת של בנק ישראל נקבעת על ידי הנגיד ומפורסמת ביום שני האחרון של כל חודש. פרמטר זה הוא בעל משמעות רבה למשק ומשמש ככלי של הבנק המרכזי בוויסות כמות הכסף בידי הציבור.

אם נתייחס לשוק האשראי, הרי שהבנקים המסחריים קובעים את הריבית עבור ההלוואות בהסתמך על הריבית במשק. כך, אם לווה בחר במסלול הלוואה עם הצמדה לפריים, גובה ההחזרים החודשיים שלו יהיה תלוי בשינויים של הריבית המוצהרת בבנק ישראל.

אנו באתר רק תבקש הלוואות לכל מטרה מציעים לך אפשרות לקבל הצעות אטרקטיביות לאשראי זמין ממגוון גופים בנקאיים וחוץ בנקאיים. פנה אלינו כבר היום וחסוך זמן וכסף על ידי מילוי טופס קצר באתר עם פרטיך האישיים. אנו מבטיחים כי הנציגים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית עם כל האינפורמציה.