למה זינקו בכמעט 30% הלוואות על חשבון הפנסיה?


זוג מקבל הלוואה

בשנים האחרונות זינקו בכמעט 30% ההלוואות על חשבון כספי הפנסיה המנוהלים בחברות הביטוח ובתי ההשקעות. הסיבות לכך מגוונות, ביניהן יוקר המחיה, העלייה המשמעותית במספר החשבונות המוגבלים בבנקים השונים, הרצון לשמור על רמת חיים גבוהה וגם עידוד ההלוואות על ידי חברות הגמל שמציעות תנאים אטרקטיביים בהשוואה לחלופות.

חברות הגמל המנהלות את כספי הפנסיה ואת החסכונות לטווח בינוני עד ארוך נכנסו לשוק ההלוואות לפני מספר שנים, לאחר הנהגת הרפורמה בענף. לווה המעוניין לקחת הלוואה אטרקטיבית יכול לקבל על חשבון כספי הפנסיה שחסך הלוואה אטרקטיבית בריבית ממוצעת בשיעור 2-3% בלבד. למעשה, הלוואות על חשבון הפנסיה אטרקטיביות עבור ציבור רחב מאחר והן זולות משמעותית בהשוואה לפתרונות מימון ואשראי דרך חברות האשראי, חברות מימון חוץ בנקאיות פרטיות, ובמקרים מסוימים ההלוואה על חשבון הפנסיה זולה יותר גם מהלוואות דרך הבנקים.

בנוסף, מספר החשבונות המוגבלים בנקים הולך וגדל באופן חד בשנים האחרונות, ישראלים רבים סובלים גם ממצוקה תזרימית והפתרון היחיד עבורם הוא לקחת הלוואה על חשבון הפנסיה. כאשר החשבון בבנק מוגבל או נמצאים במצוקה כלכלית ותזרימית, אין מנוס אלא לחפש פתרונות יצירתיים כדי להתמודד עם המצוקה ועל מנת לחיות בכבוד.

הלוואה אטרקטיבית וזמינה

יוקר המחיה, הרצון לשמור על רמת חיים גבוהה וליהנות מחופשות בחו"ל לפחות פעם בשנה, להחליף את הרכב כל שנה או שנתיים, לשדרג את הנייד לדגם החדש ביותר, כל אלו ועוד גורמים לישראלים רבים לקחת הלוואות. עם זאת, כל אחד מעוניין לקחת הלוואה זולה ככל הניתן, וחברות הגמל המנהלות את כספי הפנסיה מנצלות את המצב לטובתן והן מעודדות את הציבור לקחת הלוואות בריבית נמוכה על חשבון הפנסיה. חברות הגמל יכולות להציע הלוואות זולות וחלופה אטרקטיבית להלוואות דרך הבנקים וחברות האשראי, לכן גם הן מעודדות את הציבור לקחת יותר הלוואות ומכאן הזינוק החד.

ראוי לציין כי אדם הלוקח הלוואה על חשבון הפנסיה אולי זוכה להלוואה זולה ואטרקטיבית, עם זאת הוא משתעבד לחברת הגמל לתקופה ארוכה ואינו יכול למשוך את כספי החיסכון כדי לעבור לקרן פנסיה אחרת או לחיסכון פנסיוני אחר. לכן, הלוואות על חשבון הפנסיה מהוות כלי יעיל לחברות הגמל לשמור על הלקוחות שלהן, כל עוד הלווה לא פרע את ההלוואה הוא שבוי בחברת הגמל וגם אינו יכול להתמקח על נושאים חשובים כמו ריבית, דמי ניהול וכדומה.

פתרון זול ונוח

קל לקחת הלוואה על חשבון הפנסיה, אמנם יש מגבלה על סכום ההלוואה, אך הריבית אטרקטיבית והלווה לא צריך להתחנן בבנק לקבל הלוואה, או לקחת הלוואה יקרה מחברות האשראי. בנוסף, הלווה לוקח הלוואה חוץ בנקאית שאינה פוגעת במסגרת האשראי שלו, וניתן לקבל את הכסף במהירות לכל מטרה ובלי בעיות.

לכן, עוד ועוד ישראלים לוקחים הלוואות על חשבון הפנסיה וזוכים לתנאים אטרקטיביים. יש לזכור כי אדם הזקוק להלוואה נמצא במצוקה תזרימית, לכן חברות הגמל למעשה מסייעות לרבים, עם זאת הן עשויות לנצל את המצב וליהנות מלקוחות שבויים רבים.

כדי לקחת הלוואה אטרקטיבית בתנאים נוחים השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של רק תבקש הלוואות לכל מטרה יסייע לכם לקבל הלוואה מותאמת אישית, אנו מכירים את כל פתרונות המימון והאשראי הקיימים בשוק הבנקאי והחוץ בנקאי ונדאג להתאים עבורכם את ההלוואה הנכונה והטובה ביותר.