כשאין כסף למשכנתא – ניתן לקחת הלוואה על חשבון הפנסיה


בנק ישראל קבע מגבלות על לוקחי המשכנתאות, זוגות צעירים הרוכשים דירה ראשונה יכולים לקבל עד 75% מימון לרכישת דירה למגורים, משפרי דיור יכולים לקבל עד 70% ומשקיעים עד 50% משווי הנכס. המגבלות מונעות מזוגות צעירים רבים לגייס את ההון העצמי הנדרש כדי לקבל משכנתא מהבנק, לכן צצו לאחרונה פתרונות יצירתיים ועוקפי המגבלה של בנק ישראל, אחד הפתרונות הוא לקחת הלוואה על חשבון הפנסיה של בני הזוג.

עם זאת, חשוב לזכור כי זוג צעיר עדיין לא חסך סכום משמעותי בקרנות הפנסיה ובקרנות ההשתלמות, לכן בני הזוג יכולים להיעזר בהוריהם שצברו סכום נאה בקרן הפנסיה. כך, הזוג הצעיר יכול לגייס את ההון העצמי הנדרש לקבלת המשכנתא ולהגשים את החלום לרכישת דירה למגורים.

הלוואת גישור בתנאים נוחים במסלול עוקף מגבלות בנק ישראל

זוג צעיר המעוניין לרכוש דירה באחד מיישובי המרכז או בפריפריה חייב לגייס את ההון העצמי בשיעור של 25% משווי הנכס, בהתאם למגבלות בנק ישראל. חשוב לציין כי בנק ישראל הטיל את המגבלות על רוכשי דירה ראשונה במטרה למזער את הסיכונים שזוגות צעירים לקחו עצמם לפני השינוי. יש לזכור כי משכנתא לוקחים לתקופה של 25 עד 30 שנה, הזוג הצעיר מתחייב לתשלומי החזר גבוהים לשנים ארוכות, בתקופה זו דברים רבים עלולים להתרחש, לדוגמה פיטורים מהעבודה, מחלה קשה, תאונה וכיוצא בזה. אובדן כושר עבודה או תקופת מיתון ואבטלה גבוהה עשויים להקשות על בני הזוג לעמוד בנטל תשלומי ההחזר, לכן בנק ישראל המעוניין לשמור על יציבות כלכלית ולהימנע ממשברים חמורים במשק ובבנקים צודק במגלות שהטיל.

למעשה, זוג צעיר המעוניין לרכוש דירה בשווי 1.6 מיליון ₪ צריך לגייס הון עצמי בגובה 400,000 ₪. רוב הסיכויים כי אין לזוג הצעיר את הסכום הנדרש, לכן חלום הדירה הולך ומתרחק מרבים. באמצעות הלוואה על חשבון הפנסיה ניתן במקרים מסוימים להשלים את ההון העצמי החסר, לדוגמה אם יש לזוג הצעיר כספי פנסיה בשיעור 300,000 ₪ המופקדים בקרנות פנסיה ובקרנות השתלמות, וברשותו הון עצמי בגובה 300,000 ₪, הוא יכול להשלים את ההון העצמי ולקחת משכנתא. במקרה הנ"ל, הזוג הצעיר יכול לקבל עד 30% הלוואה על חשוב הפנסיה, כלומר 90,000 ₪, ויחד עם ההון העצמי הנזיל שברשותו הוא מגיע ליעד הנדרש.

פתרון נוח לזוגות צעירים

הלוואה על חשבון כספי הפנסיה מאפשרת לזוגות צעירים לקחת הלוואה נוחה בריבית אטרקטיבית. זוגות רבים משלימים את ההון העצמי החסר להם באמצעות הלוואות מחברות אשראי והלוואות מבנקים בריביות גבוהות יותר לעומת הלוואה על חשבון הפנסיה. חברות הגמל מציעות הלוואות מקופת גמל בריבית ממוצעת של 2-3%, בעוד פתרונות אחרים יקרים יותר. לכן, אפשרות זו מאפשרת לזוגות צעירים להגשים את חלומם ולהצליח לקחת משכנתא גם ללא הון עצמי גבוה.

למידע נוסף ולשאלות השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם. צוות המומחים של פורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה מתמחה בפתרונות מימון ואשראי נוחים ומשתלמים, נשמח לסייע גם לכם לקחת הלוואה נוחה בריבית נמוכה כדי להגשים חלום ולרכוש דירה.