יתרנות וחסרונות בלקיחת הלוואה מהבנק לעומת הלוואה חוץ בנקאית


מחשבון וגרפים לחישוב החזר ריבית על הלוואה

עד לפני מספר שנים הצרכן הישראלי נאלץ לקחת הלוואות רק מהבנקים, לרוב מהבנק בו התנהל חשבון העו"ש שלו. עם פתיחת השוק לתחרות החלו גופים פיננסיים חוץ בנקאיים להציע הלוואות לכל הצרכנים, ברוב המקרים הלוואה חוץ בנקאית יקרה יותר לעומת הלוואה מהבנק, אך קל ומהר יותר לקבל את המימון הנדרש, ההלוואה החוץ בנקאית אינה פוגעת באובליגו וגם אין ביורוקרטיה מסובכת.
עם פתיחת שוק ההלוואות לתחרות גברה היכולת של הצרכן הישראלי להתמקח על תנאי ההלוואה, כמו כן אם הבנק לא אישר לו הלוואה הוא יכול לפנות לחברות מימון חוץ בנקאיות ולא נאלץ לפנות לשוק האפור.

יתרונות וחסרונות בלקיחת הלוואה מהבנק לעומת הלוואה חוץ בנקאית

האשראי הצרכני הולך וגדל עם השנים בגלל יוקר המחיה ומסיבות נוספות. הבנקים זוכים לעדיפות בקרב הלווים הזקוקים להלוואה, כיום ניתן לקחת הלוואה נוחה מהבנק בו מתנהל חשבון העו"ש או מבנקים אחרים, גם ללא החזקת חשבון בבנק המלווה. הבנקים נהנים מתנאים מועדפים לעומת חברות המימון החוץ בנקאיות לכן ברוב המקרים הם יציעו הלוואה בריבית נמוכה ואטרקטיבית יותר.

בעקבות התחרות הגבוהה בשוק ההלוואות החלו הבנקים להציע פתרונות מימון ואשראי חדשים ואטרקטיביים, בין היתר הלוואות מימון לימודים, לרכישת רכב חדש או יד 2, לשיפוצים, לחופשות וכיוצא בזה. כמו כן, הבנקים החלו להציע הלוואות מהירות כאשר הם הבחינו כי חברות האשראי החלו לנגוס בנתח השוק שלהם.

יש מקרים בהם כדאי לקחת הלוואה בבנק, יש לזכור כי בבנק מכירים את הלווה, יודעים מהי יכולת ההחזר שלו ובמידה והוא נחשב ללקוח אמין וטוב הוא זוכה לתנאים מועדפים ולהלוואות בריבית אטרקטיבית. פקיד ההלוואות בבנק רואה מול עיניו את היסטוריית האשראי של הלקוח המעוניין לקחת הלוואה, בהתאם לכך יקבע עבורו את תנאי ההלוואה, לרבות סכום, ריבית, הצמדה ופריסת תשלומי ההחזר.

הריבית הממוצעת להלוואות בבנקים היא כ-3% לעומת ריבית ממוצעת בשיעור של 8-9% בהלוואות מחברות האשראי, הלוואה מחברות מימון פרטיות יקרה יותר ועשויה להיות גבוהה מ-15%. לכן, ברוב המקרים הלוואה מהבנק זולה יותר ולפיכך נחשבת לאטרקטיבית עבור הלווה. עם זאת, להלוואה מהבנק יש גם חסרונות כגון ביורוקרטיה מסובכת וארוכה, ההלוואה פוגעת במסגרת האשראי לכן הבנק עשוי ללחוץ על הלווה, ובמידה והלווה נחשב לבעל יכולת החזר נמוכה הוא יקבל הצעה שאינה אטרקטיבית עבורו ולא יהיה לו אפשרות להתמקח על התנאים. יש מקרים בהם הבנק מעדיף לא לתת הלוואה ללווה הנחשב בעיניו לבעייתי, וללווה אין אפשרות לקבל את המימון הנדרש לו אלא לפנות לגופים פיננסים אחרים המציעים הלוואות יקרות, ולמעשה כך מצבו הכלכלי מחריף.

יתרונות וחסרונות בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית

עם פתיחת שוק ההלוואות לתחרות הלווה יכול לערוך סקר שוק כדי למצוא הלוואה אטרקטיבית יותר עבורו. כיום, קל לקחת הלוואה חוץ בנקאית דרך חברות האשראי, על חשבון כספי הפנסיה, מחברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר ומגופים פיננסיים נוספים. תוך זמן קצר ניתן לקבל את ההלוואה, ללא ביורוקרטיה ארוכה ומייאשת, בלי לעמוד בתור בבנק ובלי להתחנן בפני פקיד ההלוואות.

במקרים רבים אין צורך להחתים ערבים או להציג ביטחונות כדי לקבל הלוואה חוץ בנקאית, כיום יש אפשרות לקבל הלוואה מהירה דרך האינטרנט, בלי לצאת מהבית.

עם זאת, יש להלוואות חוץ בנקאיות גם חסרונות מאחר והן לרוב יקרות משמעותית מהלוואה מהבנק, הריבית הממוצעת על הלוואה חוץ בנקאית מחברות האשראי היא כ-9%, מחברות מימון פרטיות הריבית הממוצעת היא למעלה מ-15%.

אם אתה זקוק להלוואה השאר פרטים באתר וצוות המומחים של פורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה יחזור אליך בהקדם עם הצעה אטרקטיבית. אנו מתמחים בפתרונות מימון ואשראי לכל מטרה, מייעצים לכל לקוח ומסייעים לו לקבל הלוואה אטרקטיבית ומשתלמת בהתאמה אישית.