חשבון בנק באינטרנט – יתרונות וחסרונות


אדם מסתכל על גרפים בחשבון הבנק שלו באינטרנט

בעקבות מסקנות הוועדה להגברת התחרות במערכת הבנקאות בארץ הוחלט בבנק ישראל לאפשר פתיחת חשבון בנק באינטרנט ללא צורך להגיע פיסית לסניף בנק מסוים כדי לחתום על מסמכים שונים. לאחר עיכוב של כשנתיים אושרו המלצות הוועדה על ידי משרד האוצר ומהפקח על הבנקים וכעת ניתן לפתוח חשבון בנק גם באינטרנט, בקלות ובלי לצאת מהבית.

להגביר את התחרות בין הבנקים

פתיחת חשבון בנק באינטרנט נועדה להקל על תושבי המדינה ולהגביר את התחרות בין הבנקים. את החשבון החדש ניתן לפתוח באופן מקוון בלי להגיע לבנק כדי לחתום על מסמכים לפתיחת חשבון בנק. הליך פתיחת חשבון בנק באופן מקוון באינטרנט נועדה לסייע בעיקר לבנקים הקטנים שאין להם פריסה רחבה של סניפים כמו הבנקים הגדולים, עם זאת ישנם תנאים מסוימים שחייבים לעמוד בהם כדי לפתוח את החשבון המקוון באינטרנט.

כדי לפתוח חשבון בנק באינטרנט חייב בעל החשבון להיות תושב ישראל, ועליו להחזיק בחשבון בנק נוסף באחד הבנקים. ניתן לפתוח חשבון בנק מקוון באינטרנט רק לאחר גיל 18, החשבון הופך להיות פעיל רק לאחר העברה בנקאית ראשונית מחשבון הבנק הרגיל של בעל החשבון המקוון לחשבון הבנק החדש באינטרנט. ישנן מגבלות נוספות כמו איסור על העברות כספים לחשבונות בחו"ל, לעתים ניתן לבצע העברות לחו"ל אך הבדיקה קפדנית יותר. כמו כן, ניתן להפקיד עד 10,000 ₪ בכל הפקדה, ובסוף כל יום עסקים מותר להחזיק עד 300,000 ₪ בחשבון הבנק המקוון.

חשוב לציין כי את רוב המגבלות ניתן לסלק לאחר פגישת הכרות בבנק. בעל החשבון חייב להתייצב בסניף הבנק כדי לעבור הליך הכרת הלקוח בפגישה פנים מול פנים. בעת פתיחת חשבון הבנק המקוון יש לנהל שיחת וידאו עם נציג של הבנק, מטרת השיחה היא להכיר את הלקוח טוב יותר ולנסות למנוע מקרי תרמית והלבנות הון.

מהם היתרונות לפתיחת חשבון בנק באינטרנט?

להליך פתיחת חשבון בנק באופן מקוון באינטרנט יש יתרונות רבים הן למערכת הבנקאות והן לבעלי החשבונות. רבים מתושבי המדינה כמעט ואינם מגיעים לסניף כדי לבצע פעולות שונות, במיוחד כיום כאשר הבנקים מציעים מערכות מקוונות מתקדמות באמצעותן ניתן לבצע את רוב הפעולות השכיחות כמו תשלומים, העברות כספים, ביצוע פעולות בתיק השקעות, המרת מטבע חוץ, העברות לחו"ל ועוד. הבנקים מייעלים את העבודה, יכולים לחסוך בכוח אדם, הם אינם זקוקים לפתיחת סניפים חדשים רבים ברחבי הארץ והם מציעים שירות מתקדם וחדשני יותר ללקוחות שלהם.

פתיחת חשבון בנק באינטרנט מסייעת גם לתושבי המדינה מעל גיל 18, במקום לטרוח ולהגיע לסניף הבנק ניתן לבצע את רוב הפעולות באופן מקוון ובלי לעמוד בתור ארוך, בלי לבזבז זמן רב במהלך יום העבודה וכמובן שאפשר לנהל את חשבון הבנק מכל מקום בארץ ובעולם, אפשר להיכנס לחשבון ולבצע בו פעולות רבות בכל שעה וללא הגבלה של שעות הפעילות, וגם חוסכים בעלויות.

מהם החסרונות לפתיחת חשבון בנק באינטרנט?

לפתיחת חשבון בנק באינטרנט יש גם חסרונות מאחר ואין הכרות אישית עם עובדי הבנק ומנהליו, כמו כן יש מגבלות שונות כמו פעולות במזומן עד 10,000 ₪, כרטיס אשראי עם מסגרת עד 50,000 ₪, אין מורשי חתימה, אין אפשרות לשנות את שם בעלי החשבון או להוסיף בעלים לחשבון הבנק המקוון וניתן להזמין פנקסי שיקים בכמות מוגבלת ורק עם כיתוב "למוטב בלבד". עם זאת, ניתן להסיר את המגבלות השונות באמצעות פגישת הכרות בבנק.

בהתאם לבנק יש מגבלות נוספות לבעלי חשבון מקוון, לדוגמה ישנם בנקים שאינם מאשרים פעולות במטבע חוץ או בסחר חוץ, וישנם בנקים שאינם מאשרים פעילות אשראי ולקיחת הלוואות.

למידע נוסף השאירו פרטים באתר וצוות המומחים של פורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה יחזור אליכם בהקדם. אנו מתמחים בהלוואות ובפתרונות מימון ואשראי ומציעים ייעוץ מקצועי ופתרונות מתקדמים ומשתלמים ללא כל התחייבות או עלות מצדכם.