השפעת תוצאות הבחירות על החששות ואי הוודאות של הקבלנים


יד של אשה לוחצת על מחשבון

מחירי הדיור בישראל ממשיכים לעלות באופן מהיר, כאשר כל הפרויקטים והמהלכים שעושה הממשלה בטרה להשפיע על הסיטואציה, אינם נושאים פרי עד כה. אולם, לפני קצת יותר משנה נבחרה ממשלה חדשה בישראל ומשה כחלון החל לכהן כשר האוצר. השינויים הפרסונליים הביאו לתקוות מחודשות בקרב אנשים שמעוניינים לרכוש דירה וחשש אצל ציבורים אחרים, כמו בעלי הדירות והקבלנים.

תכניות בתחום הנדל"ן לאחר כניסת שר האוצר החדש לתפקידו

כאשר מסתכלים על שר האוצר החדש, שתחום הנדל"ן נמצא ברובו תחת אחריותו, הרי שכל קמפיין הבחירות שלו היה מבוסס על הצורך הדחוף להוזיל את הנדל"ן בישראל ולהפוך את הדיור לנגיש יותר עבור אזרחי ישראל. עם כניסתו לתפקיד, הוא החל לקדם מספר תכניות במטרה להגדיל את ההיצע של הדירות ולהקטין את הביקוש.

אחת התכניות העיקריות של שר האוצר משה כחלון, היא מחיר למשתכן. הכוונה של הממשלה היא, כי רוב מכרזי המגורים שייבנו בישראל, ישווקו במסגרת הפרויקט. אנשים אשר ירצו לרכוש דירות, ירשמו להגרלה ובסופו של דבר יוכלו לקבל בתים חדשים במחירים משתלמים במיוחד – זאת מכיוון שהמדינה מוזילה את העלויות של מחירי הקרקע עבור הקבלנים.

רעיונות אחרים של משרד האוצר כוללים בין השאר הטלת מס על החזקת דירה שלישית במטרה להוריד את הביקוש וגם הכנסת חברות ביצוע זרות לישראל במטרה לזרז את הבנייה, לפתור את מצוקת העובדים ולהוריד את שכר העבודה.

השפעת תוצאות הבחירות על החששות ואי הוודאות של הקבלנים

בזמן שרבים מאזרחי ישראל חסרי הדירות מחזיקים אצבעות לשר האוצר כחלון ומעוניינים בהורדת מחירים של הדיור, הקבלנים צופים במהלכים שלו בדאגה, שכן הם יכולים לפגוע מיידית בהכנסות שלהם.

הביקורת הגדולה ביותר מצד הקבלנים, באופן לא מפתיע מגיעה על התכנית להביא חברות בנייה זרות לארץ. יש לציין, כי הפרויקט הנ"ל כבר יצא לפועל, כאשר נבחרו שש חברות (חמש מסין ואחת מפורטוגל) והן יתחילו לפעול בישראל כבר השנה. יבוא חברות זרות מהווה איום על הקבלנים המקומיים שאינם מעוניינים בתחרות מבחוץ.

אם נתייחס לתכנית מחיר למשתכן, הרי שגם כאן הקבלנים ספקנים ואינם ממהרים להיכנס לפרויקט. הסיבה לכך היא, כי הקבלנים פשוט אינם מקבלים את התכנית כהזדמנות רווחית עבורם ומעדיפים להתמקד בסוגי פרויקטים אחרים בארץ.

אנו בפורטל רק תבקש הלוואות לכל מטרה שמנו לנו למטרה לתת לקוראים שלנו את המידע העדכני והרלוונטי ביותר לגבי ההזדמנויות בשוק האשראי. בגלל שכמות הגופים שמציעים הלוואות פרטיות ועסקיות גדלה מידי שנה באופן משמעותי, ישנה חשיבות מיוחדת בעריכת סקר שוק יסודי והתייעצות עם מומחים אובייקטיביים בטרם לקיחת הלוואה כזו או אחרת. התנהלות כזאת של הלווים הפוטנציאליים יכולה להביא להוזלה משמעותית של ההוצאות על ריבית וגם שיפור בתנאים האחרים של ההלוואה.

בנוסף לעיסוק שלנו בתחום האשראי, אנו עושים מאמצים לכתוב על נושאים אקטואליים שמעניינים את הציבור ולנתח את הסיטואציה הנוצרת. תחום הנדל"ן שתופס כותרות רבות כבר מספר שנים בגלל העליות הבלתי פוסקות של מחירי הדיור, בהחלט נכנס תחת הקטגוריה הזו והלך הרוח של הקבלנים לאחר הבחירות הוא חלק בלתי נפרד מכך.

במידה ואתה מתכוון לקחת הלוואה בתקופה הקרובה, עליך לדעת, כי אתה יכול לחסוך זמן וכסף באמצעות שיחה טלפונית פשוטה. אנו באתר רק תבקש הלוואות לכל מטרה יכולים לקשר אותך עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון, כדי שאלה יסייעו לך לאתר את המסלול המתאים ביותר – כל זאת ללא שום עלות או התחייבות. במידה ואתה מעוניין, כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.