הלוואות מקופת גמל


כסף שהתקבל מהלוואה מקופת גמל

לא מעט פעמים בחייו של אדם הוא עומד בחוסר אונים כלכלי מול קניות ועסקאות גדולות שעליו לבצע. אף שהצורך בהלוואה הוא שכיח יותר כשמדובר בקניית דירה, גם קניית רכב יכולה לאלץ את את הקונה לרוץ לבנק. שיפוץ – חלקי או מלא – של דירה ואפילו טיול לחו"ל גם הם סיבות טובות לבדוק היטב את העובר, ושב ולחפש עזרה מגורם חיצוני.

לא רבים מבינים ויודעים שהגורם הטוב ביותר לקבלת הלוואה הוא דווקא המשפחה הקרובה, ומכיוון שזו אופציה לא בהכרח נעימה לכולם, ובוודאי שלא תמיד רלוונטית, היא בדרך כלל יורדת מהפרק. האפשרות הידועה והמוכרת היא, כמובן, להיכנס למנהל הבנק או הבנקאי האישי ולבקש ממנו הלוואה – בדרך כלל בתנאים שמרניים מאוד.

הלוואה מקופת גמל

הטבות המס הניתנות לבעלי קרנות השתלמות ו\או קופות גמל – הן לא ההטבה היחידה. תופתעו לשמוע שגם ההלוואות שניתנות על בסיס הכסף הנצבר בקופת הגמל – הן משתלמות מאוד. הכספים הקיימים בקופה ישמשו כעירבון, והם מאפשרים לעמיתי הקופה להשיג אשראי שמשתלם בהחלט.

ישנם מספר תנאים הכרחיים שעליכם לדעת לפני שאתם פונים לקופת הגמל. ראשית, הלוואה ניתנת רק לעמיתים ורק אם מדובר בבעלי ותק של 3 שנים (וישנם אף המבקשים שש שנים). כמו כן, הבקשה רלוונטית רק כאשר מדובר בצרכים פרטיים, אך לא במקרה שהבקשה היא לצורך בתי עסק או עסקים מסחריים.

הלוואה מקופת גמל יכולה להפוך לפחות משתלמת כאשר היא כרוכה בעלויות נוספות. כמו כן, חשוב לדעת שלא ניתן לקבל אשראי כספי הגבוה ממחצית הכספים שכבר נצברו בקופה.

מעוניין לשמוע על הלוואות מקופת גמל או מחברות אשראי שונות? פורטל רק תבקש מרכז ומסנן אפשרויות שונות להלוואות, כולן כשרות ובדוקות. השאר את פרטיך בפורטל עוד היום.