הלוואות לסטודנטים


סטודנטית מחזיקה כסף שקיבלה מהלוואת סטודנטים

קשה ללמוד ולעבוד? הלוואות סטודנטים, הלוואות!

לא לשווא נאבקים מדי שנה הסטודנטים על הורדת גובה שכר הלימוד ומתן הטבות במסגרת הלימודים. החיים כסטודנט במדינה כמו שלנו אינם קלים, וזאת משום שבכדי לעמוד בשכר הלימוד הגבוה ובמימון המחייה היקרה, יש לתמרן כל הזמן בין לימודים תובעניים ועבודה במשרה מלאה. העול מכביד עליך? בוא לקבל את כל המידע על הלוואה לסטודנטים.

למה משמשת הלוואות לסטודנטים?

סטודנטים רבים פונים לקבלת מידע אודות הלוואות מיוחדות שיסייעו להם במימון הלימודים באוניברסיטה או במכללות השונות שברחבי הארץ. המציאות המרה של הסטודנטים היא שללא כל עזרה כלכלית מההורים או חסכון שמן שעומד להפתח להם בבנק, קשה מאוד לסיים את הלימודים, שלא לדבר על לסיים בהצלחה.

גובה שכר הלימוד באוניברסיטה עומד היום על כ-9500 שקלים לפחות, ובמכללה הוא כמעט ומכפיל את עצמו. בנוסף לכך יש לזכור שמשרות סטודנטים אינן ריווחיות במיוחד, וברוב המקרים הסטודנטים משתכרים שכר מינימום.

הלוואות לסטודנטים מקלות מאוד על התפקוד במהלך הלימודים בעיקר משום שהן מאפשרות לעבוד פחות, מה שמוביל ליכולת להשקיע יותר בשיעורי הבית, להיות נוכחים יותר בשיעורים במוסד הלימודים וגם להספיק לנהל סוג של חיים אישיים בכל התקופה הלא פשוטה הזו.

הבנקים, חברות הביטוח וכדומה מבינים את הצורך של כל סטודנט בסיוע כספי במהלך הלימודים ולכן מאפשרים הלוואות סטודנטים בתנאים מיוחדים ובתנאי שיעמדו בכמה דרישות בסיסיות.

מהם התנאים המקובלים במתן הלוואה לסטודנטים?

למזלם של אלה המצטרפים למעגל הסטודנטיאלי, היום יש פתרונות מרובים למצבם הכלכלי העגום ולו בזכות העובדה שהתקבלו למוסד לימודים מוכר; ממשלתי או פרטי.

אז איך מקבלים הלוואה לסטודנטים ומהי המשמעות שלה? הדבר הראשון שיש לעשות הוא להגיש בקשה להלוואה. יש לציין כי היום ישנם כל מיני גורמים מפוקפקים שישמחו להציע לכם הלוואה אך יש להזהר מאוד שלא להכנס לעבירה פלילית ולשתף עימם פעולה אלא לדבוק רק בדרכים המקובלות והחוקיות, ויש לא מעט כאלה.

הלוואות סטודנטים יש מכל מיני סוגים ויש להבדיל בין הלוואה המתקבלת באמצעות הבנק לבין הלוואה חיצונית כמו מחברת ביטוח או בתי הלוואות, למשל. בכל המקרים מטרתה העיקרית של ההלוואה לסייע במימון שכר הלימוד וכן בהוצאות המחייה השוטפות שיש לכל סטודנט; תשלום שכר דירה וחשבונות, נסיעות, מזון, ביגוד וכדומה, אך יש בכל זאת כמה הבדלים מהותיים בין המקורות.

רבים מוצאים תועלת דווקא בחברות החוץ בנקאיות שמעניקות הלוואות לסטודנטים מבלי לגרום לחסימה של מסגרת האשראי שלהם בנק. רוב המקורות יאפשר לפרוס את תשלומי ההחזר בצורה נוחה ורחבה ולמשך שנים ארוכות, כשחלקם אף יאפשרו החזר רק עם תום הלימודים וההשתלבות בשוק העבודה.

מידע להלוואות לסטודנטים באוניברסיטאות והמכללות הבאים: