הלוואות למוגבלים בבנק ישראל


יד של אשה לוחצת על מחשבון

לעתים מסוימות, כאשר ההתנהלות הכספית של לקוח ספציפי חורגת מן הנורמות המקובלות והוא אינו עומד בהתחייבויות הכספיות שלו, הבנק יהפוך את חשבונו למוגבל. סטטוס של חשבון מוגבל פירושו, כי הלקוח אינו יכול לקבל כל סוג אשראי מהבנק במשך שנה, כולל פנקסי צ'קים, כרטיסי אשראי, כניסה לאוברדרפט ועוד.

סיטואציה של הגבלת חשבון מקשה מאד על ההתנהלות היומיומית של לקוחות פרטיים ועסקיים כאחד, אך במידה והלקוח ממשיך להתנהל בצורה הזו, מופעלת כלפיו סנקציה חריפה עוד יותר – הגבלה חמורה.

בנק ישראל – הלוואות למוגבלים

חשבון עובר ושב של לקוח הופך להיות מוגבל ברגע שחוזרים עשרה צ'קים הקשורים לאותו חשבון בתוך תקופה של שנה אחת. עם זאת, חשבונותיו בבנקים האחרים אינם נפגעים והוא רשאי לקבל בהם אשראי (למרות שהבנקים לרוב יסמנו אותו כלקוח בעל סיכון גבוה).

אם הדבר מתרחש פעם נוספת לאחר סיום תקופת ההגבלה הראשונה, הלקוח הופך להיות מוגבל חמור וכל חשבונות הבנק שלו הופכים להיות מוגבלים (גם אם יש לו שותפים נוספים לחשבונות אלו). הבנקים למעשה מקבלים את המידע מן הבנק המרכזי והלקוח מסומן כמוגבל חמור, גם אם ירצה לפתוח חשבון חדש.

הלוואות למוגבלים בבנק ישראל

מוגבלים חמורים בבנק ישראל שזקוקים לאשראי בגלל המצב אליו הם נקלעו, יכולים לפנות לגופים חוץ בנקאיים שונים, כגון חברות ביטוח, גופים המעניקים אשראי צרכני וחברות פרטיות. חברות אלה אמנם דורשות ריביות גבוהות יותר עבור הסיכון שהן לוקחות על עצמן (הלקוח אינו מוכר להן עד לרמה שהוא מוכר בבנק), אך הסיכוי לקבל אשראי הוא גבוה. כדאי להיזהר, עם זאת, לא ליטול הלוואה מחברות מפוקפקות ולא מוכרות שיכולות להיות קשורות לגורמים פליליים.

יש לציין גם, כי לקוחות מוגבלים לא תמיד נמצאים במצב כלכלי קשה ולעיתים הגבלה מתרחשת בגלל חוסר ערנות או קשיים זמניים בעסק. מכיוון שכך, האפשרויות לגייס אשראי יהיו די גבוהות, וזאת בתנאי שהם יוכלו להראות רמת הכנסות קבועה מידי חודש.

אנו באתר רק תבקש הלוואות לכל מטרה עובדים עם גופים מוכרים ובעלי מוניטין מתחום האשראי. אם אתה רוצה לקבל את ההצעות המשתלמות ביותר לקבלת הלוואה, כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור קשר בהקדם האפשרי.