הלוואות לחקלאים


כסף שניתן במסגרת הלוואה

ארץ ישראל שופעת בשטחי אדמה פוריים אשר מספקים פרנסה לחקלאים רבים, ואף יש להם חלק משמעותי בקידום התעשייה והמסחר במדינת ישראל. לצד תחומי ההייטק, הטכנולוגיה והמחשבים, תחום החקלאות הוא תחום מסחרי משמעותי וחשוב, ולכן יש לשמור עליו ולהעניק סיוע לבעלי העסקים בתחום זה.

למרבה הצער, חקלאים רבים מצאו את עצמם מתקשים להתפרנס ולקיים את העסק שלהם. במקרים רבים, הלוואות ותוכניות מימון ייחודיות יכולות לסייע להם בקידום העסק והנעתו.

מה זה בעצם הלוואות לחקלאים?

במחשבה ראשונה, לא ברור בדיוק מדוע חקלאים לא יכולים לפנות לגישות המסורתיות לקבלת הלוואה, ביניהם הבנקים, ומדוע בעצם ישנן תוכניות מימון ייחודיות לחקלאים.

למעשה, ממש כשם שבעלי עסקים עצמאיים זכאים להלוואות, כך גם החקלאים. מדובר בהלוואות אשר מסייעות לקידום כלכלת המדינה, ואין להן אינטרס בקידום אדם פרטי כי אם קידום עסק שמטרתו ציבורית, במקום מסוים.

ניתן לקבל מהבנקים הלוואות לעוסקים בתחום החקלאות בתנאים ייחודים על פי צרכי העסק, ובאופן שבו יהיה ניתן למנף אותו להצלחה.

ממי ניתן לקבל הלוואות אלו?

כאמור, הלוואה לחקלאים ניתנת בדומה לאופן שבו מקבל בעל עסק עצמאי מימון. כיום ניתן לקבל הלוואות שכאלו מטעם הקרן לסיוע לעסקים, או הקרן המדינית לעידוד עסקים. ניתן לברר בבנקים השונים לגבי תוכניות אלו.

מעבר לסיוע הממשלתי, ישנן קרנות שונות המעניקות סיוע לחלקאים, ביניהם קרן הייצוא, המעודדות עסקים ומסחר בייצוא בינלאומי, האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית, וקרנות שונות המסייעות לאזורים שונים בארץ, כמו למשל קרן הגליל, קרן רמת הנגב  וקרן נס.

כיצד נערכים לקראת קבלת ההלוואה?

עקב ההיצע הרחב, חשוב לערוך תחקיר מקדים ולדעת כיצד לפנות לקרן המימון בצורה הנכונה והיעילה ביותר. בראש ובראשונה, חשוב לחקור את התחום, לערוך השוואה ולהבין איזו הצעה ניתן לקבל מכל קרן ומוסד פיננסי כזה או אחר.

רצוי אף לחפש סיוע צד ג', כלומר ייעוץ מצד גורם המתמחה בתחום אשר יוכל להכווין את המתעניין בצורה הטובה ביותר. בפורטל רק תבקש, נציגי השירות המתמחים בהלוואות לכל מטרה יוכלו לסייע במציאת מסלול להלוואה לחקלאים ובעלי עסקים.